FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
14-04-17 22:06  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 20
Galerie - 14

- 15

Mnie tam się podoba. Fajny model.

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 

18-04-17 10:57  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam,
mam mały problem z interpretacją planów. Chodzi mi o żurawie, dokładniej w jaki sposób i w którą stronę przechodzą liny (zaznaczyłem strzałkami), z rysunków wynika, że dwie liny opierają się na jednym bloczku, nie bardzo wiem czy to kwestia błędu w planach (Profile Morskie) czy faktycznie są te liny na jednym bloczku, ale w każdym razie chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób ten żurawie funkcjonowały, wówczas skończę wieżę dźwigową. Te w wycinance mnie nie satysfakcjonują, to tam są dwie liny i jakoś dziwnie zrobione bloczki.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

--

Post zmieniony (18-04-17 10:58)

18-04-17 14:44  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM (Utknąłem, pomożecie? )
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1

- 2

Retuszujący zdjęcie chyba przegiął. Na tym zdjęciu VV widać wyraźnie TRZY, a nie cztery liny:

Na górnej części bomu „Giulio Cesare” także widać TRZY liny:

--

Post zmieniony (18-04-17 14:57)

18-04-17 14:46  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM (Utknąłem, pomożecie? )
zremb 

Może TO coś pomoże.

--

Post zmieniony (18-04-17 14:47)

18-04-17 14:55  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM (Utknąłem, pomożecie? )
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1

- 2

To nie mój model i nie moja sprawa, ale ta stronka w niczym nie pomoże, bo przedstawia współczesny osprzęt. Od lat już nie produkuje się klasycznych bomów ładunkowych takich, jakie miała "Roma".

18-04-17 16:01  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM (Utknąłem, pomożecie? )
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Dzięki Akra, sporo pomogło :-) niedługo aktualizacja z bomami ;-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

19-04-17 07:58  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1

- 2

Mam zawodowo do czynienia z frachtowcami bez przerwy od 1967 i przez znaczną część tego czasu zajmowałem się statkami z klasycznymi bomami ładunkowymi. Setki godzin spędziłem na pokładach kontrolując przebieg wyładunku w portach afrykańskich więc się napatrzyłem na osprzęt i dlatego od razu ta czwarta lina za cholerę mi nie pasowała :-)

Teraz oczywiście wszędzie są obrotowe dźwigi.

19-04-17 13:56  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Mnie to z się wydawało, że coś jest nie tak, ale z racji tego, że się nie znam na tym w ogóle, a z osobami, które mogły by coś wiedzieć nie mam kontaktu (wujek zmarł, a jego synowie wiecznie w morzu) więc zapytałem tutaj na forum. I te zdjęcia rozwiały moje wątpliwości, szczególnie to drugie z Gulio Cesare, dzięki raz jeszcze:-)

--

06-07-17 15:37  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
w końcu udało mnie się zrobić bomy. Dziękuję Marcinowi.S (z forum www.sklejmy.com), który rozrysował mi, jak budowę cepa, zasady działania tych bloczków. Długo się zbierałem aby je poskładać, sporo improwizowałem, i masę rzeczy robiłem bez "projektowania", ponieważ wycinanka zakłada bomy zrobione z sześciu części a ja na jednym użyłem ponad 30. No nic, w każdym razie jak ta wieża wygląda każdy widzi.

I cały "Rzym" na chwilę obecną:

PZDR

--

09-08-17 18:28  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,

drobnicę zacząć czas...

PZDR

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018