FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-08-16 10:06  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

W "cegłówkowej" monografii Erminio Bagnasco "The Littorio Class: Italy's Last and Largest Battleships 1937-1948" znajdziesz wszystko o tych jednostkach, mnóstwo zdjęć, szczegółowe plany, rysunki, także perspektywiczne min wież dowodzenia.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 

28-08-16 14:59  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
dzisiaj skromna aktualizacja na zakończenie wakacji...
czyli "pierwsza część" nadbudówki zrobiona. Wiem, że pewne rzeczy, jak np. relingi, muszę dopracować. Ale wracając do wycinanki to części do siebie bardzo dobrze pasują, kamuflaż tez dobrze spasowany. Jedyne co zauważyłem, to trochę numeracja nie po kolei,

Wyjaśniam, pomosty mają numer 23,24, 25 a komin ma numer 26, tak więc ciężko by było go wkleić w odpowiednie miejsce po przyklejeniu pomostów. Także na początku należny dokładnie przeczytać w instrukcji "co autor miał na myśli".

A tak się przedstawia część pokładówki:

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

27-11-16 18:36  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam,

pozdrawiam i do następnej odsłony.

--

27-11-16 21:34  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2

Kolego, fotel pierwsza klasa. W jednostce mieliśmy na to swoje określenie ale go cytował nie będę (wulgarne). Mój przy Twoim to fotel babuni :) ale jak pisałem nie mam jeszcze wszystkich materiałów źródłowych, więc pewnie będę poprawiał.

Co do koła sterowego, zrobiłbym inaczej. Wiem, że obaj będziemy się bawić w zegarmistrzostwo więc może tak:

1 - weź wikol i zrób z niego plamę większą niż koło sterowe (sugeruję średnicę większą 2-3 krotnie)

2 - spłaszcz plamkę za pomocą równych kawałków plexi do zadanej grubości koła w skali. U Ciebie 1:200 więc zakładając na oko grubość koła 100 mm masz 0,5 mm. Zrób większe niech będzie 1-2 mm (na samym końcu zeszlifujesz)

3 - Jak wyschnie to najpierw wywierć otwór wewnętrzny (wiertło, igła do pobierania krwi o zadanej średnicy)

4 - z zewnątrz dowolność - wybić albo szlifować (ja bym szlifował pilnikiem do modeli plastikowych, bo masz ryzyko połamania.

5 - otwory na uchwyty polecieć najmniejszą z możliwych igieł i wsuń drut, oszlifować i pomalować

Wiem, że łatwiej powiedzieć a trudniej wykonać ale tak też możesz. Takie koło częściej zobaczymy na żaglowcach niż w zamkniętym pomoście pancernika.
P.S.
Chyba raczej ja będę podpatrywał od Ciebie niż Ty ode mnie. Ja dopiero zaczynam, a tempo nie będzie zabójcze. A co do meśka - to był skan bo chciałem go porównać ze 109 z MP Model. Więc mi go nie żal.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

27-11-16 21:46  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3

- 5

Z okienkami o niebo lepiej. Dobra zmiana;)

28-11-16 12:06  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Mucha - dzięki za pomysł wykonania koła sterowego, ale jak dla mnie to trochę za dużo zabawy, tym bardziej, że całość jest zabudowana i niewiele widać.
Ja wykonałem z tektury 0,7mm i drutu 0,3mm,
- Wybijakiem 4,5 mm wyciąłem koło potem środek 3,5 mm,
- przeciąłem na mniej - więcej pół tak, że powstały dwa koła,
- następnie na jeden nakleiłem druty i na tak zrobioną "gwiazdę" nakleiłem drugie koło,
- po czym pomalowałem farbą (Humbrol 110 matt).

Wiem, że całość będzie to słabo widoczna patrząc na ogół "Rzymu", ale z lupą...;-) i tak będzie lepiej niż pusty środek. Przynajmniej tak mi się wydaje...

Jeśli idzie o zegarmistrzostwo to ja raczej nie będę zegarmistrzem, ponieważ modele robię w standardzie, aczkolwiek nie jestem skrajnym konserwatystą w tej materii, więc pewne elementy wychodzą poza ramy ... szeroko pojmowanego standardu...

PZDR

--

Post zmieniony (28-11-16 13:43)

01-12-16 00:01  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2

TLB powiedz mi czy ta dokumentacja źródłowa, którą masz, ujmuje przekroje poprzeczne okrętu? Pytam, bo szukam dobrego źródła, na podstawie którego mógłbym odtworzyć gruszkę dziobową w tej wycinance bo mi tego diabelnie brakuje i razi po oczach. Też to zakupiłem ale nie wiem czy to był dobry wybór. Na jednej z pozycji pod tym względem się rozczarowałem.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

01-12-16 07:24  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Jeżeli chodzi o pozycję A. Perepeczki "Włoskie pancerniki..." to jest kilka rysunków przekrojów poprzecznych i wzdłużnych, natomiast jeśli idzie o Profile Morskie nie ma żadnych. Jest sporo zdjęć okrętu i rysunki elementów w skali 1:250.
Zdjęcie, które wrzuciłem na stronie 2 relacji pochodzi z PM i jest to jedyne tak dokładne zdjęcie, z obu pozycji, które posiadam, pokazujące niezwodowaną Rome, na której widoczna jest grucha.

--

09-04-17 14:25  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam, odwiedzających, znudzonych dniem, przeglądających czeluści internetu i zainteresowanych moją relacją :-)

Na początek trochę paplaniny,
otóż w nocy ze środy na czwartek (5/6 kwietnia) w innym wątku marudziłem, że pewien element spartaczyłem, na co forumowicz IJN Łukasz uznał, cyt: "bez zdjęć się nie liczy". Nie wrzucałem od razu zdjęć zepsutego elementu, uznałem, że jak skończę, a jest skończony w 80%, to wrzucę kilka foto.

Sedno sprawy,
zacząłem robić zespół dźwigów głównej nadbudówki, (i tutaj brakuje tych 20%, ponieważ dźwigów jeszcze nie zrobiłem), i totalnie spartaczyłem retusz, wręcz mógł bym napisać, że pokaleczyłem kartonowe modelarstwo i poplamiłem pół wieży. Poniżej efekty:

cała wieża tak się prezentuje, wycinanka nie zakłada drabin, wzmocnień pod masztem, kilku elementów trzymających liny, oraz w wycinance przewidziane jest aby platformy były na jednym poziomie (przynajmniej tak było w instrukcji/rysunku montażowym). Zmieniłem poziomy platform aby jak najmniej odbiegały od rzeczywistości. Według planów i zdjęć zamieszczonych w Profilach Morskich platforma jest symetryczna, w wycinance ewidentnie widać prawą stronę wydłużoną. Tego nie zmieniałem, chcąc uniknąć "sztukowania" i dorabiania miejsc na reflektory. A propos reflektorów, zrobiłem je z uchylonymi klapami, wycinanka zakłada zakryte. Wyszło jak wyszło.
P.S. dopiero na zdjęciu zobaczyłem, że drabina jest lekko przechylona.

A tak wieża się prezentuje na pancerniku, jeszcze nie jest przyklejona, ponieważ najpierw drugi komin przykleję, do którego jakoś nie mogę się zebać.

Pozdrawiam.

--

14-04-17 19:41  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam,
dziś skromna aktualizacja pokazująca radar. Wycinankowy projekt zakłada wszystkie części z kartonu. W wycinance nie zostały uwzględnione stopnie/schodki i sam radar jest z kartonu. Ja zrobiłem go z drutu miedzianego i stalowego o śr. 0,3 mm.

i ogólny widok:

ze świątecznymi pozdrowieniami,
Łukasz TLB

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018