FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-07-16 21:48  [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Airman   

Dzięki. Właśnie ja korzystam z tej białej gumonitki i staram się ją rozwarstwić jak najbardziej. Ale i tak jest grubsza niż ta Twoja i do tego Twoja jest naturalnie czarna. A mógłbyś zdradzić gdzie taką czarną, cienką gumonitkę można dostać. Byłbym bardzo bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

 
14-07-16 22:12  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Art bardzo atrakcyjne parki, Zero koniecznie to jest model kultowy, podobnie jak P-40 też sklejony w tamtych czasach. Z mojej strony następujące propozycje z MM : 7/ 65 Ki - 61 Hien, 2/ 68 Tempest,1/ 72 LWS - 4 Żubr ( tu może być problem bo to zdaje się skala 1: 50 ) i na koniec 11 / 73 PZL P-50 Jastrząb.

 
14-07-16 22:20  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Świetnie razem wyglądają. Pomysł miałeś naprawdę rewelacyjny.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
14-07-16 22:26  [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Proszę bardzo:



Super Halogen, ciekawe, kto z Was pociągnie temat i wykona sobie stare i nowe.
Zachęcam :)

Post zmieniony (14-07-16 22:28)

 
14-07-16 23:06  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art- jak zwykle mistrzostwo świata w sklejaniu!
Sklejałem tego z MM Wasiaka wtedy, gdy się ukazał, w ogóle była z nim w moim przypadku niecodzienna historia, ale nie o tym. Chodzi o to, że kiedy ukazał się P-40 Tomahawk z wyd. AH, kupiłem od razu 3 sztuki. Ale mina mi zrzedła, kiedy przyjrzałem się rysunkom. Bo tak naprawdę nie jest to niestety P-40 Tomahawk. Dziwię się że nikt jeszcze tego tematu nie poruszył. Popatrzcie dokładnie na załącznik poniżej...



--
MacGregor

 
15-07-16 08:31  [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super to pokazałaś.
Jak pamiętam, zwrócił już na to uwagę Vincent w swojej relacji na Papermodels.
On jednak porównał zdjęcia z profilu modelu i oryginalnej maszyny.

Cóż, mamy to co mamy, jest jeszcze do wyboru model z WAK (ciekawe jak tam by wypadły porównania).

Na pociesznie jest fakt, że porównanie proporcji modelu P-40-stki z MM byłoby jeszcze "straszniejsze" ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-07-16 13:15  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co prawda to prawda, modelu z 1977 roku lepiej nie "przykładajmy" do żadnych planów, bo to oryginał jedyny w swoim rodzaju :-) Ale do dziś pamiętam, jaką wtedy miałem radość z jego sklejenia. I to malowanie!!!

--
MacGregor

 
15-07-16 13:46  [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

No właśnie, to malowanie.
Powiem Wam w tajemnicy, że żonie mojej bardziej podoba się ten z MM. Rekin od Hala, powiedziała, jest taki "brudny, bury i gdzieniegdzie jeszcze odrapany".
Kurcze, co na to by powiedział halowy grafik od walorki :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-07-16 15:36  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W Twoim przypadku nie ma znaczenia, czy to stary MM, czy współczesny Hal. Oba wykonane wyśmienicie.
W sprawie par, moje propozycje to KGV z MM i AH, Vittorio Veneto z MM i Roma z GPM, Yamashiro i Fuso z AH oraz Rodney z MM i Domu Bumagi :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-07-16 15:47)

 
15-07-16 16:26  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie ma sensu porównywanie modelu kartonowego do planów modelarskich chyba, że model byłby malowany to taka hybryda ma sens.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024