FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-08-17 22:48  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Seweryn F.   

Nie wiem, czy mam prawo cokolwiek Ci doradzać, bo moje doświadczenie w budowie modeli kartonowych jest o wiele mniejsze niż żywicznych czy plastikowych, ale ja bym wybrał jedno z dwóch rozwiązań.
Pierwsze - zaszpachlował to wszystko uprzednio impregnując. A następnie pomalował.
Drugie to przekucie 'porażki' w sukces - zrobiłbym ekstremalny weathering, a zagniecione miejsca potraktowałbym rdzą. Znaczy się zrobiłbym z nich miejsca zeżarte przez rdzę. Tak jak się to robi w przypadku modeli plastikowych. Oczywiście całość modelu trzeba wtedy tez 'spatynować', acz już tylko za pomocą farb i pigmentów.
A co do kota - znam ten ból. Dzieciom jakoś udało mi się wytłumaczyć, że modeli się nie dotyka (na żadnym ze stadiów budowy czy też gotowych). Natomiast z kotem się nie udało dogadać. Co więcej, czasem złośliwie potrafi coś zrzucić świetnie się bawiąc przy tym.

Post zmieniony (20-08-17 22:55)

 
20-08-17 22:53  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

@Seweryn F. To jest jakaś myśl, mogłoby to nawet ciekawie wyglądać, jednak nie wiem czy wystarczy mi umiejętności. Ale zawsze czegoś się nauczę, jakkolwiek by nie wyszło. Teraz zacznę kombinować jakby to zrobić, aby dobrze wyglądało. Dziękuję, właśnie tego było mi trzeba!

 
21-08-17 00:11  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/2RPG/ Może to Cię zainspiruje, zanim upaprzesz model farbami i innymi zajzajerami ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-08-17 00:43  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Seweryn F.   

Sugerujesz Chopin coś w ten deseń, jak rozumiem?
http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/208
Też niezły pomysł. Zimowa osłona. Tu akurat na Zis-5.

 
22-08-17 08:41  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Seweryn F. dokładnie tak :-) To naprawdę lepszy pomysł niż paćkanie modelu farbami i tym podobnymi specyfikami. A często podnosi jeszcze dodatkowo atrakcyjność, bo ożywia model. Sprawdziłem to empirycznie ;-) Jeżeli jesteś dociekliwy to znajdziesz ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-08-17 09:51  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Seweryn F.   

Widziałem ;). Ale to nie jest LEPSZY sposób tylko INNY. Każdy lubi coś innego ;)

 
22-08-17 10:34  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja osobiście uważam, że lepszy ;-) Ale na siłę nikogo nie będę nakłaniał do takiego rozwiązania :-P Ja poprostu lubię poobwieszane pojazdy, a co za tym idzie, i modele :-) Takie podobają mi się bardziej. Jak u siebie to rozwiążesz, to już tylko kwestia co podoba się Tobie. W końcu to Twój model, i dla Ciebie :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-08-17 11:01  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Seweryn F.   

Akurat to nie mój model :)))
Osobiście wolę pojazdy pordzewiałe i po przejściach. Ale - co kto lubi :)

 
22-08-17 13:42  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Seweryn F. bo zasugerowałem się po tym jak podałeś link do tej żywicy ;-) Mam nadzieję, że nie uraziłem tym autora modelu w osobie PiterCK :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-08-17 22:51  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

PiterCK - ja na Twoim miejscu kupiłbym drugą wycinankę i wymienił uszkodzone części. Na allegro chodzą po 20zł. Ale to Twój model, Twoja decyzja.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024