FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 23Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-16 14:01  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
rysiu62   

To jest oryginał , a zadnia część kartki jak dobrze pamiętam jest instrukcję sklejania.

 
28-06-16 15:17  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

rysiu ma rację. To jest oryginał . Zatem z czego Ty sklejałeś ten model Karolu... ? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-16 15:24  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Napisałeś - "Kilkanaście lat minęło, podobne modele są już inaczej, dokładniej projektowane."
Fakt, przyjrzałem dostępne w sieci zdjęcia samego wydania jak i wykonanych modeli.
Jeśli potraktujesz model jako tzw. "odpoczynkowy", "wakacyjny" (niepotrzebne skreślić :-) to OK a jeśli nie...to dużo pracy, oj dużo !
Ciekawostka - samolocik ten miał wielce ciekawą konstrukcję górnego płata. Za drugim dźwigarem profil był b.cienki a krawędź spływu ze stalowego drutu.
Jak podają źródła końcówka była lekko wygięta - odwrotnie (wypukły do dołu). Przy prędkościach rzędu 170-180 km/h (np. przy ataku lub pościgu za samolotem npla) końcówka ta odkształcała się, prostowała a stalowy drut zapewniał sztywność.
Powodowało to doskonałą stabilizacje lotu a co za tym idzie - dokładne celowanie.
Kadłub nie miał drucianych wzmacniających wykrzyżowań, zastępowały je w miejscach połączeń belek pionowych z podłużnicami kratownicy kadłuba klocki drewniane.
Niektóre Aviatiki miały czterołopatowe śmigło z możliwością regulacji skoku - 70 i 100 stopni.
Na tych maszynach dodatkowo był zamontowany ukośnie kaem przed wiatrochronem strzelający poza kręgiem śmigła.
Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam

 
28-06-16 17:40  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Co chwila muszę się hamować przed rozkręceniem detalizacji i waloryzacji... ;-)
No właśnie ; modelik ma być wakacyjny,rekreacyjny. Co nie znaczy,że będzie robiony na "odwal się". ;-)
Jak wspomniałem będzie także traktowany jako pretekst do kół ze szprychami.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-06-16 00:44  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Faktycznie.Kleilem go kawalek czasu temu wiec zapomnialem jak byl wydrukowany.
Az musialem wykopac egzemplarz nr 2 zeby sprawdzic.

 
29-06-16 07:11  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Z tego samego powodu ( szprychowane koła) zastanawiałem się nad Aviatik-Bergem z MPModel , którego posiadam .
Niedługo , bo strasznie mi się podoba :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
29-06-16 09:16  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

CIDER - "jedziesz" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-07-16 18:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No MARIUSZ , powiem Ci że pojezdziłem trochę i teraz "pojadę" :)
Wrzuciłbyś jakieś foty ;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-07-16 10:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepraszam za zwłokę. Jestem w trakcie zmiany lokalizacji pracy zawodowej i wracam do domu " lekko zmęczony" ;-)
Ale staram się codziennie coś "dłubnąć". Wczoraj zrobiłem fotki,ale padł Orange i nie miałem dostępu do netu.
Może dzisiaj...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 13:23  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 23Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024