FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 23Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
23-09-16 11:55  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Hahahaha
Bierz się do roboty :):):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-09-16 13:24  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rury wydechowe.

Wygląda to trochę krzywo. Ale jest dodatkowa trudność w związku z słupkami kadłubowymi górnego płata. Nie może przecież rura trafiać w słupek... Widziałem zdjęcie z finezyjnie powyginanymi rurami omijającymi słupki ;
http://www.hyperscale.com/2009/galleries/p7hg_img_18/fullsize/18_fs.jpg
ale w moim modelu rury na tyle nieznacznie są przesunięte względem słupków,że ich dodatkowe wyginanie musiałoby być doprawdy minimalne.( poza tym u mnie to wygląda jeszcze inaczej... ;-) ). Ponadto po zamontowaniu górnego płata dobrze widoczne będą prawdopodobnie tylko dwie pierwsze rury...

Rury skręciłem na BCG z cienkiego papieru-kawałeczki 1 x 1 cm,zwinięte na igle lekarskiej nr 12. Pomalowane w środku na czarno. Z zewnątrz malowanie podstawowe kolorem brązowym ( ta sama farbka,co wykończenie krawędzi kabiny),potem metoda suchego pędzla "ciapkane" pod kątem prostym kolorem srebrnym ,a na koniec czarnym. Na koniec także suchym pędzlem przetarłem końcówki, by wyglądały na okopcone...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-09-16 14:22  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz , a już myślałem że znalazłeś rdzewiejącą farbkę :)
Trochę ni w kij ni w oko ta długość wydechów , za krótkie żeby wywijać i chyba z 2 mm za długie żeby nie wywijać :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-09-16 14:45  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Tak źle, i tak niedobrze... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-09-16 15:08  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To wygięcie na zał. fotce to chyba inwencja własna modelarza.
Nie spotkałem żadnych zdjęć z tak finezyjnie powyginanymi rurami - owszem są niektóre odchylone w pionie/poziomie ( jak u Ciebie) tylko... są nieco dłuższe.

Pozdrawiam

 
23-10-16 18:53  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model kleję dalej mimo serii zdarzeń skutecznie zniechęcających i przeszkadzających.
( kradzież torby z dokumentami,kluczami i telefonem, choroba - żeby było śmieszniej-kolka nerkowa).
A wczoraj kot sąsiada zakradł się do garażu i w nocy zdemolował mi modelarnię - ucierpiał też budowany model-złamała się płoza ogonowa.
Po opanowaniu starszych i nowszych strat trzeba udokumentować postępy:



--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-10-16 20:39  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mimo wszelkich przeciwności "przesz" do przodu i to z dobrym rezultatem.
Mariusz sprawdź proszę meila.

Post zmieniony (23-10-16 21:34)

 
23-10-16 21:07  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widzę, że jest "bliżej niż dalej" !
Powodzenia życzę.

 
23-10-16 22:40  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za doping!
Jeszcze trochę to potrwa,zanim zobaczymy koniec.
Trzeba zrobić naciągi,śmigło... No i koła...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-10-16 22:46  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Oj Mariusz z tego co pisze, to miałeś miesiąc pełen wrażeni ... nie zazdroszczę. Ale mam nadzieję, że wszystko co złe już minęło, że wróciłeś do zdrowia. Dobrze też że pomimo ataku "obcych" na twoją modelarnię ucierpiała w modelu tylko ta płoza ... aż się boję pomyśleć co bym temu intruzowi mógł zrobić jak by mi taki atak przepuścił na moje skarby ;)

No i dobrze że działasz dalej, bo model jak zwykle najwyższych lotów :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 23Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024