FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-06-16 21:12  [R/G] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Koledzy!
Pora na kolejny model.

Kupiłem tą wycinankę zaraz po jej wydaniu. Zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji tak kolorowa maszynę. Kilkanaście lat minęło, podobne modele są już inaczej, dokładniej projektowane. Nie znajdziemy tu np. oddzielnych powierzchni sterowych. I nie będę ich robił oddzielnymi - przewiduje jedynie przetrasowanie odpowiednich linii, by nie było zbyt płasko.
Dodatkowym celem przy budowie tego modelu ma być dla mnie zmierzenie się z wykonawstwem szprychowych kół. ( Naciągi "druciaków " od biedy "opanowałem", pora na krok dalej ;-)
Jak pewno wiecie model projektu Pana Marka Pacyńskiego, ukazał się także w skali 1:50.
Kolejnym atutem była także osoba pilota tej maszyny.
Był to niezły "oryginał" swoich czasów ; oberleutnant Frank Linke-Crawford.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Frank_Linke-Crawford
Pół Austriak, pół Anglik, urodzony w Krakowie ( lub jak podają inne źródła w Wadowicach).
Podobno latał w czerwonej pilotce na głowie i w białych spodniach...
http://www.aresgames.eu/wp/wp-content/uploads/2013/09/700xAviatik_Crawford_Linke.jpg
Na tym zdjęciu białe spodnie są, podobnie jak tytułowy samolot.
Zatem zaczynamy:
Pierwszy silnik - jego uproszczona makieta.

Z otworu na grzbiecie przedniej części modelu będzie wystawać ok. 1/3 wysokości cylindrów, zatem odstąpiłem od czasochłonnej waloryzacji ;-)
No i pierwsze ruchy przy kadłubie:


Mam nadzieję na szybkie postępy w budowie ( chociaż życie przynosi niespodzianki...).Wszak całość modelu mieści się na 2 akruszach kartonu...
Zachęcam także do linkowania ciekawych fotek,stron itp - może jeszcze nie do wszystkiego dotarłem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-16 09:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,to najwierniejsi fani już zebrani ( nawet nie czuję jak rymuję ;-) ).
Tym przyjemniej będzie sklejać!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-16 10:10  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję Ryszardzie! Twój udział w moich relacjach dodaje im świetnego klimatu historycznego!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-16 15:17  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

rysiu ma rację. To jest oryginał . Zatem z czego Ty sklejałeś ten model Karolu... ? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-16 17:40  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Co chwila muszę się hamować przed rozkręceniem detalizacji i waloryzacji... ;-)
No właśnie ; modelik ma być wakacyjny,rekreacyjny. Co nie znaczy,że będzie robiony na "odwal się". ;-)
Jak wspomniałem będzie także traktowany jako pretekst do kół ze szprychami.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-06-16 09:16  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

CIDER - "jedziesz" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 10:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepraszam za zwłokę. Jestem w trakcie zmiany lokalizacji pracy zawodowej i wracam do domu " lekko zmęczony" ;-)
Ale staram się codziennie coś "dłubnąć". Wczoraj zrobiłem fotki,ale padł Orange i nie miałem dostępu do netu.
Może dzisiaj...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 20:46  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Udało się. Kolejne zdjęcia z budowy:


Kilka słów komentarza.
Krawędzie chłodnicy będą szlifowane i malowane. Chłodnicę uplastyczniłem naklejając kawałeczek rajstopy. Potem malowanie czarną farbą i przetarcie suchym pędzlem na srebrno.
Zauważyłem,że we wnętrzu komory silnika bardzo widoczny jest druk na wewnętrznej stronie poszycia.
Impregnowałem zatem tą powierzchnię lakierem bezbarwnym , a następnie pomalowałem ciemnoszarą farbą.
Element będący imitacją podłogi i boków kabiny moim zdaniem powinien być wydrukowany w kolorze sklejki drewnianej. Jest szary - trudno,założyłem sobie,że ingerencja w wycinankę nie będzie przesadna, zatem zostanie w swoim kolorze. W chwili obecnej jestem po przymiarce zewnętrznego poszycia kabiny pilota-odniosłem wrażenie,że szare elementy mające być sklejone z tym poszyciem nie będą tego robić precyzyjnie... Odciąłem je zatem równolegle do krawędzi bocznego poszycia. Opisane wnętrze po sklejeniu pomaluje przez otwór kabiny.
Jak widać wykonałem otwory na linki sterownicze i same linki.
Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 22:06  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Układ dolotowy z cyny. Zalewany na łączeniach wikolem.
Poza materiałem typu "pończocha" polecam tiul florystyczny.
Nim z kolei będę wzbogacał siedzenie pilota - w oryginale plecionka wiklinowa ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 23:08  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Super fotki! Dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024