FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
31-10-16 17:29  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Od spodu jeszcze nic nie ma, blachy będę robił na spodzie na sam koniec.

 
31-10-16 18:23  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ostanie foty tego nie pokazują ale na poprzednich dziób modelu jest zakończony na ostro, jak na niszczycielu. Na fotkach archiwalnych widać że dziób okrętu nie jest aż tak ostry. Przynajmniej w części nawodnej. No chyba że fotki przekłamują :-)

photo sharing

img host

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
31-10-16 21:41  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
Modelman   

Stary ale przy skali1:200 wyjdzie właśnie na ostro z racji i tak małego promienia zaokrąglenia dziobnicy w oryginalne. Mozna próbować lekko zaokrąglić

 
06-11-16 17:06  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nad dziobem będę jeszcze pracował jak przyjdzie burta z drugiej strony, a tym czasem cała jedna strona burt zrobiona, teraz kolej na drugą stronę.

 
11-11-16 11:32  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, niestety nad Rodneyem zaczęły zbierać się czarne chmury a bardziej nad jego dokończeniem mianowicie już jakiś czas temu zauważyłem małe pęknięcie na kadłubie jednak troszkę to zbagatelizowałem tzn. zalałem cyjanokrylem, wyszlifowałem i poszłem z budową dalej jednak zaczęły się pojawiać niestety kolejne pęknięcia na całej długości kadłuba nie znam powodu tych pęknięć ale jeden z nich na pewno może być taki że coś nie tak pod szpachlą dzieje się z pianką, choć nie miałem nigdy przy innych modelach z tym problemu Bismarck, Akagi, Nagato, stoją do dziś i nic się z nimi nie robi a Bismarck już stoi kilka dobrych lat, Akagi ponad dwa lata.
Prace nad Rodneyem postanowiłem na chwilę obecną zawiesić i odczekać jakiś czas i zaobserwować czy pęknięcia będą dalej postępować, jak nic się więcej nie pojawi pęknięcia zaszpachluję i pójdę z budową dalej jednak jak będą pojawiać się kolejne czego się obawiam nie będzie miało sensu kończyć bo jak dojdę z budową do końca to kadłub może być jednym wielkim pęknięciem a szkoda czasu by budować model tak długi czas a później i tak efekt będzie niezadowalający.
Zdjęcia przedstawiają dwa największe pęknięcia, ale po za tymi naliczyłem jeszcze około 5 drobniejszych.



Na chwilę obecną zajmę się Mazem ale na deski coś z okrętów nowego w najbliższym czasie trafi będzie to albo IJN Taiho albo IJN Mogami

 
11-11-16 11:46  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tomo, a może by tak zakleić te pęknięcia pomiędzy pasami poszycia jakimiś paskami bibuły? Jest na tyle cienka, że imitacja blach pozostanie, a jednocześnie zakryjesz te pęknięcia.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-11-16 16:41  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Też już nad tym myślałem i pewnie tak to się skończy z tym że boję się żeby oprócz samych pęknięć pianka nie zaczęła jeszcze rosnąć i będą takie muldy dlatego chcę odczekać i zaobserwować czy po za pęknięciami będzie się jeszcze coś innego działo.

 
11-11-16 17:06  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

A tak się stało ponieważ szpachlowany kadłub tak dużej wielkości powinien sobie spokojnie leżeć przed nakładaniem na niego detali co najmniej miesiąc aż papier przestanie pracować. Wtedy nic by się takiego nie działo. A jakby się działo to byłoby to do naprawienia.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
12-11-16 14:39  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub leżakował długo w różnych temperaturach, od piwnicy po mieszkanie tak by panka mogła swobodnie w różnych temperaturach rosnąć, zresztą kadłub Nagato tydzień po piankowaniu wziąłem do stoczni i nic do dziś z nim się nie dzieje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024