FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-07-16 21:48  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i wybrałem sposób wypełnienia poszycia po raz kolejny zdecydowałem się na piankę montażową, choć miałem dużo obaw czy szkielet wytrzyma takie naprężenia mimo że pianka teoretycznie ma gdzie uciekać, no właśnie praktycznie a w rzeczywistości podczas budowy Nagato szkielet był dużo mocniej wzmocniony a podczas piankowania z Nagato wyszedł banan;) Na szczęście Rodney wytrzymał mimo dość lichego szkieletu dał radę wydaje mi się duży wpływ miały wzmocnienia z aluminiowych kątowników które jak już wcześniej pisałem użyłem.
Szkielet przez ostatnie dwa tygodnie leżakował w różnych warunkach tak by pianka spokojnie się ułożyła, wczoraj szkielet został okrojony i wyszlifowany, teraz czeka go żmudnie szpachlowanie i szlifowanie.

 
14-08-16 16:11  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam w kolejnej odsłonie, dno wyszpachlowane i wyszlifowane, tym razem w ruch poszła tylko szpachlówka akrylowa ze względu że tym razem nie musi być wyszlifowane idealnie ponieważ na dno pójdzie imitacja blach więc użycie szpachli samochodowej nie było potrzebne. Gdzie nie gdzie widać jak przebijają wręgi ale są tylko widoczne dla oka ale pod ręką wogóle ich nie czuć, więc kładąc blachy nie będzie to wogóle widoczne ani wyczuwalne. Dodatkowo pomalowałem dno podkładem tak by łatwiej przykleić blachy bo to samej szpachli akrylowej mogło by być ciężko.


 
17-08-16 22:25  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam mam dziś do was pytanie odnośnie szpachlowania, mianowicie mam mały problem dno jest ładnie wyszpachlowane i wyszlifowane ale w niektórych miejscach gdzie znajdują się wręgi pod szpachlą jest małe wgłębienie wzdłuż wręgi i za nic nie potrafię się tego pozbyć, wgłębienie jest tak delikatne że każda próba zaszpachlowania i wyszflifowania kończy się tym że wgłębienie za każdym razem wychodzi z powrotem, próbowałem już róźnych szpachli różnych metod i szpachlowania i szlifowania i nic nie daje, czy macie może wy jakieś sposoby na coś takiego?
Na zdjęciu widać delikatnie o co mi chodzi.

 
18-08-16 00:44  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomo przecież będziesz oklejał kadłub poszyciem wiec czym się przejmujesz. A impregnowałeś czymś szkielet? W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest wygrzebanie większej dziury i uzupełnienie większą ilością szpachli po wcześniejszym wzmocnieniu miejsca cyjanem.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
18-08-16 08:15  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Każdy papier i szpachla pracują, dlatego każdy kadłub powinien się co najmniej kilka tygodni sezonować przed malowaniem. Chyba że masz zamiar położyć dodatkowe poszycie to wtedy nie trzeba sezonować.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-08-16 09:32  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Możliwe, że w obrębie wręgi masz za cienko szpachli i jest "miękko". Szlifując, czyli naciskając na powierzchnię wciskasz piankę w głąb nie zdejmując nic z jej warstwy a szlifujesz tylko samą wręgę. Po odjęciu papieru ściernego pianka wraca do swojego kształtu i stąd taki efekt zapadnięcia wzdłuż wręgi.
Sprawdź pod naciskiem jak to wygląda.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
18-08-16 22:15  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na dno pójdzie jeszcze imitacja blach z tym że blachy będą przyklejone co drugi rząd więc co drugi rząd zostanie orginalne wyszlifowane dno, więc przy moim szcęściu pewnie by to było widać.
Co do twardości to wydaje mi się że jest dobrze choć gdzie nie gdzie można by dołożyć szpachli, z tym że tam gdzie jest bardziej "miękko" to tam tych dziur nie ma :/

 
26-08-16 21:13  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, dno zrobione troszkę było z nim problemów ale na szczęście to już za mną, na wcześniejsze problemy pomogło że tak powiem rozkopanie tej dziury na większą i ponowne szpachlowanie, jednak gdybym nie robił tych blach to jeszcze musiał bym się troszkę pomęczyć. Teraz czekam na pokłady drewniane i lecę dalej, w między czasie pomalutku przygotowuje się do robienia blach, jednak że nie posiadam zbytnio zdjęć postanowiłem imitację blach zrobić na podstawie modelu plastikowego firmy Trumpeter.





Post zmieniony (26-08-16 21:13)

 
27-08-16 11:57  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Chyba już kiedyś był poruszany temat kartonu w kartonie gdzieś na forum... A ja uważam, że takie relacje mogą być inspiracją do budowy modeli na podstawie planów modelarskich. Mało tego, autor relacji napisał, że miał być standard ale nie będzie ze względu na problemy na burtach itd.
Ja z chęcią przyglądam się tej relacji i życzę powodzenia w budowie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-08-16 18:32  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Oj nie wiem czy będzie mniej doceniony wystarczy po patrzeć na relacje które są całkowicie robione w standardzie np. takich osób jak Spychacz, IJN Łukasz czy wielu wielu innych modelarzy które modele zapierają dech w piersiach, model waloryzowany nie zawsze znaczy lepszy ja akurat staram się iść w tym kierunku choć nie zawsze kupuje całe komplety dodatkowych elementów które wypuszczają wydawcy, pokład kupiłem ponieważ wiem że wygląda bardziej naturalnie i realistycznie niż te z wycinanki choć ostatnie czasy standardowe pokłady w wycinankach wyglądają rewelacyjnie porównując je do modeli z przed kilkunastu lat np. MM kiedy były mocno żółte. Więc pewnie ilu modelarzy tyle będzie opini, dla mnie model waloryzowany względem modelu w standardzie jest skleić nie co łatwiej ponieważ możemy zrobić kserokopie modelu i dany element kleić tak długo aż osiągniemy zamierzony cel a i malując je nie musimy dbać tak o czystość elementów bo i tak będą malowane, dlatego jeszcze raz powiem że podziwiam osoby które sklejają modele w całkowitym standardzie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024