FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-06-16 16:01   HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich w kolejnej mojej relacji z budowy modelu, co prawda kilka jest już ich rozkopanych ale oprócz nowo rozpoczętego modelu jakim jest Rodney do przy dwóch wcześniejszych prace pomalutku się także przesuwają jedynie przy Nagato troszkę spasowałem by odpocząć. Ale wracając do Rodneya prace rozpocząłem na początku tygodnia i jak na razie powstał szkielet który postanowiłem go troszkę wzmocnić sposobem który zaprezentował kolega z innego forum także przy budowie tego modelu, mianowicie we wręgach wyciąłem po dwa otwory przez które przejdą w sumie cztery listwy aluminiowe która mają zapobiec zwichrowaniu szkieletu, który w opracowaniu nie jest zbyt mocno usztywniony, przypomina mi troszkę szkielet z okrętu Małego Modelarza, na szczęście konstrukcja samego Rodneya jest dość prosta w porównaniu do Nagato czy Akagi.
Co do samego modelu plany były takie by skleić go w standardzie jednak przeglądając inne relacje tego modelu i widząc znaczne różnice kolorów burt, postanowiłem zrobić dla mnie standard czyli malowanie modelu w całości, więc już przy okazji wykorzystam drewniane pokłady, które w Nagato prezentują się całkiem fajnie.


Tak wyglądają wręgi po wycięciu otworów przez które przejdzie listwa, otwory są wycięte tak by listwa przeszła w miarę ciasno ale nie też nie za ciasno czyli tak w sam raz ;)




Listwy na razie wsunięte na sucho ale teoretycznie nie trzeba by ich kleić bo siedzą dość stabilnie, okręt nie ma żadnych zwichrowań a przede wszystkim jest bardzo sztywny i stabilny.
Tak przygotowany szkielet czeka teraz na podposzycie albo piankę.


Post zmieniony (21-10-18 16:20)

 
25-06-16 18:00  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witaj, Posiadam owe cudo ze wszystkimi dodatkami i śledzę relacje kolegów na sąsiednich forach. Z wielką uwagą będę śledził postępy prac. Na razie walczę z modelem USS. San Francisco od Hala ... Taka mała wprawka przed modelem, który zawsze chciałem zbudować czyli Rodney,em. Mam za sobą dwa razy budowane "modele" z Małego Modelarza ...ale jak ktoś zna to wie o co chodzi. Tym razem po wielu latach postanowiłem zbudować wreszcie model Rodneya :) Na razie jednak postaram się skończyć San Francisco ( wszak obiecałem autorowi ;) ) Pozdrawiam i śledzę z uwagą postępu prac.

 
25-06-16 18:06  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
krzysztof   

Mam pytanie do klejącego ten okręt.Jaka jest różnica w opracowaniu tego modelu ,względem
opracowania z FLY MODEL?Proszę o odpowiedz.

 
25-06-16 18:59  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Niestety nie jestem ci w stanie odpowiedzieć na te pytanie bo nigdy nie miałem nawet w rękach wydania z Fly Model.

 
25-06-16 21:25  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Model z Fly to opracowany ręcznie, piękny klasyk, w najładniejszym malowaniu tego okrętu.Fantastyczny żółty pokład. Chętnie zobaczył bym reedycję tego modelu. Bumagi to projekt komputerowy więc nie będzie problemu ze sklejalnoscią.

 
26-06-16 11:16  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szkoda, że odpuściłeś Nagato,choć Rodney też fajny.
Zasiadam i życzę przede wszystkim dotarcia do końca, bo o jakość się nie martwię.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-06-16 12:50  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzysztof tak mniej więcej wygląda po sklejeniu Rodney z Fly Model http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=58602&t=58602&filtr=&page=1, oraz http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Schiffe-kriegsschiffe/HMS%20Rodney%20Fly%20Model%20130/HMS%20Rodney%20Fly%20Model%20130.htm model mam, ale trudno coś porównywać nie mając tego z DB.
Zresztą nie wiem co da takie porównanie jak to są modele z dwóch epok i rodzajów opracowania i różnych materiałów źródłowych. Model Rodneya z Fly Model można by porównać, ale z modelem wydanym w tamtym okresie czasu i kreślonym w takiej samej technice.

 
26-06-16 19:30  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

A ja się martwię, że mam trzy relacje odpalone... oczywiście zasiadam do oglądania i powodzenia życzę.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-06-16 10:12  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

O !, milutko że kleisz "Rodnola" :-)
Powodzenia

 
29-06-16 22:10  Odp: [R] HMS RODNEY 1:200 Dom Bumagi
qbas   

@tomo11: też tu podglądam, ale komentował będę raczej tam.
@krzysztof: kleiłem tego z Fly'a jakiś czas temu, ale nieszczęśliwie spadł i zniszczeniu uległ kadłub. Dlatego zacząłem tego z DB. Powiem, oprócz tego co napisali poprzednicy: jest inna detalizacja modelu, podejście do wykonania niektórych elementów (najniższy poziom głównej nadbudówki we Flay'u i poziom drugi składały się z wielu elementów, w DB to są dwa elementy, tak więc precyzja wykonania może być zupełnie inna, w DB nadbudówki mają dużo więcej wzmocnień itp.)
Do tego dostrzegłem coś w różnicy wymiarów, może uda mi się to pokazać na jakiś zdjęciu, bo szerokość nadbudówki w obu modelach różni się znacznie.
Tak jak napisali poprzednicy: inne podejście, inna technika.....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024