FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-06-16 11:28  [R/G] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam ponownie .
Dodge nadal czeka na Eureke i energie do zmierzenia się z babolem .
Ja natomiast , tak jak postanowiłem , zrobiłem krok albo i dwa wstecz i zabrałem się za model prostszy w budowie. Relacja z budowy zamieszczona przez autora Piotra D. http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=191278&t=191278&filtr=0&page=1 jak i Rolanda http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=289716&t=289716&filtr=0&page=1 bardzo mi pomogła i inspirowała zarazem w waloryzowaniu ( WIELKIE DZIĘKI !!! )
Dodałem to i owo , tu i ówdzie :)
A więc okładka dla formalności i foty z budowy :



KM Spandau i skrzydła z naciągami już gotowe prawie . Tak naprawdę czekają tylko na zamontowanie .
I tu dochodzę do problemu z którym muszę się zmierzyć . Z fot które znalazłem w necie nie do końca umie wypatrzeć jak zamontowane są linki na masztach ? Czy są tam jakieś bloczki , rolki czy tylko ucha przez które przechodzą naciągi ? Wiadomo - model nie jest repliką ale staram się w miarę swoich umiejętności i archiwalnych fotek wiernie go odtworzyć .
Z góry dziękuje za wszelką pomoc z Waszej strony ;)

--

Post zmieniony (26-06-16 11:32)

 
23-06-16 12:11  Odp: [R] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Cześć
Nieźle Ci idzie, kleisz czysto i równo. Jedynie walorka moim zdaniem przesadzona - chociaż dodaje pewnego uroku. Kratownica kadłuba i szkielet skrzydła przebijający przez poszycie powinien być widoczny w postaci ciemnych linii (a nie jasnych jak u Ciebie) - o ile w ogóle - bo na większości zdjęć na poszyciu Pfalzów nie widać śladów kratownicy. Za to w wielu egzemplarzach na spodzie kadłuba pod kabiną pilota (czasami także na spodzie skrzydeł przy kadłubie i bokach kadłuba) bardzo mocno odznaczały się ciemne plamy - podobno olej z silnika.
Jeśli chodzi o naciągi - mam nadzieję, że te zdjęcia trochę pomogą. Ostatnie to co prawda Pfalz E IV, ale system naciągów ten sam, tyle że linek o dwie więcej na każde skrzydło.







--
pozdrawiam
Piotr


 
23-06-16 12:49  Odp: [R/G] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Piotr , po raz kolejny - Wielkie Dzięki za pomoc . Podoba mi się , że Ci się podoba . W końcu co by nie mówić dobry projekt dobrze się robi :)
Co do kratownicy , to fakt - trochę za mocno przybrudzona , ale urok dodany .
Na usprawiedliwienie dodam , że robiłem ten efekt moim " grafitowym " palcem :)
Pora na zakup WASH`ÓW .
Teraz to jestem już bardzo blisko końcowej galerii Twojego modelu

--

Post zmieniony (26-06-16 11:32)

 
23-06-16 13:00  Odp: [R] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O! Moje "klimaty" ! ;-)
Widać duży nakład pracy. Model będzie z pewnością atrakcyjny.
Ale jak Piotr powiedział miejscami waloryzacja nieco przesadzona ;-)
Ale i tak gratuluję!
Czekam na resztę.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-06-16 13:12  Odp: [R/G] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuje MARIUSZ , teraz już z górki do galerii , katastrofa chyba nie dotknie już żadna :)
Że tak powiem , nie tylko Twoje te klimaty :)
Twoje prace mam zamiar pooglądać z bliska w Przeciszowie

--

Post zmieniony (26-06-16 11:32)

 
23-06-16 16:16  Odp: [R] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładnie się prezentuje, dużo drobiazgów, silniczek super !
Jeśli już chodzi o szczegóły (waloryzacja) to pas pilota jest typu "pasek od spodni".
W okresie I WŚ w lotnictwie niemieckim pasy były materiałowe, szerokie o zupełnie innym zapięciu.

Tak na szybko narysowałem.
Powodzenia

Post zmieniony (23-06-16 17:11)

 
23-06-16 21:35  Odp: [R] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się to co już wykonałeś. Będziesz miał bardzo ładny model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-06-16 23:25  Odp: [R/G] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie .
Ryszard dziękuje za rysunek , dzięki niemu i fotkom od Piotra wszystko już kumam . Pas zrobiłem na wzór wycinankowego , tylko że można go popuścić o kilka dziurek :)
Moją robotę opierałem na kilku fotkach z google , niestety nie znalazłem żadnej z kokpitem Pfalza . Słaby jestem z internetu , a na pomysł żeby zamieścić relacje i pytać o pomoc wpadłem dopiero dziś :)
Myślę że dzięki Twojej i innych pomocy następny model samolotu będzie " bardziej historyczny "
Borowy , cieszy mnie że się podoba . Nie tylko Ty możesz mieć ładne modele :) ja też chce ;)

--

Post zmieniony (26-06-16 11:33)

 
23-06-16 23:33  Odp: [R] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jeśli nie możesz znaleźć zdjęć jakiś detali Pfalza, możesz zawsze poszukać fotek Moranea H (ewentualnie G). Pfalz E.I to praktycznie kopia Moranea H.

--

Post zmieniony (23-06-16 23:34)

 
24-06-16 08:12  Odp: [R/G] PFALZ E.1 - FRONT WSCHODNI . WAK 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wiem że to była licencja Piotrze ale teraz to już przysłowiowa "musztarda po obiedzie" bo Twój projekt prawie skończony .
W planach inne pięknie kolorowe myśliwce z I W , o czym się dowiecie , bo będę od startu prowadzić relacje i szukać wiedzy . Niemniej pozostał jeszcze drugi Twój model zamieszczony w wycinance , więc będę o tym pamiętać ;)
Że tak spytam raz jeszcze przy okazji mojego wątku : Jak ma się Twój projekt czteropłatowca ?

--

Post zmieniony (26-06-16 11:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024