FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-06-16 17:46  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.

Super wygląda ,mógłbyś napisać coś więcej o filtrach (olejne,akrylowe,gotowe czy własna mieszanka,metoda nakładania).

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy,choć już dziś widzę ,że będzie rewelka


Pozdrawiam

--

 
01-06-16 18:02  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ABC - Zdjęcia znalezione w ciągu 3 minut. Obejrzyj i zwróć uwagę na pogięte części i jakie są ,,czyste" (takich zdjęć są dziesiątki) :



I żeby nie było, ze tylko ,,ruskie" to na koniec zdjęcie naszego IS-a wykonane pod Mirosławcem



A co do wszelkiego rodzaju ,,brudzingu" to jest to tylko i wyłącznie moja ,,wizja" :) Oczywiście ma prawo się komuś nie podobać, ale model będzie stał na mojej półce i w związku z tym to ja mam decydujący głos :) Nie chcę, żeby to zabrzmiało zbyt złośliwie ;)

filcu21 - cieszę się, że model się podoba. Filtry w tej chwili robię sam z farb olejnych, tych do obrazów :) i Terpenu (rozcieńczalnika terpentynowego). A nakładam i wycieram różnej wielkości pędzelkami z miękkim włosiem. Do zbierania nadmiaru filtra używam także Terpenu.

--

Post zmieniony (01-06-16 18:05)

 
01-06-16 18:29  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Znowu wyjdę na malkontenta , ale te białe pasy ześ przedobrzył, a było w porządku. A po drugie ogólnie to cz. - b. fotki to nie za bardzo oddają realny wygląd. Mieliśmy za komuny Nysę , wygląd był bardzo dobry , a na fotkach cz.-b. wygląda koszmarnie. A to już była grubo lepsza jakość foto niż w latach wojny.

 
01-06-16 18:41  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale pogięć, braku części i grubych warstw błocka zdjęcia nawet czarno-białe raczej nie zmieniają :) Z pasami już sam pisałem, że ,,trochę" przedobrzyłem, ale cóż na własnych błędach człowiek uczy się najlepiej. A ja cały czas się uczę wykonywania modeli. Wracając jeszcze do zdjęć już ,,dzisiejszych" tych, które zamieszczamy na tym forum, wiele z nich także przekłamuje realny wygląd modelu. Gwarantuję Ci, że mój IS w realu wygląda ździebko inaczej niż na tych fotkach. Ja też jak dzisiaj odebrałem swoje zdjęcie do dowodu, to aż się przestraszyłem jak zobaczyłem tą gębę na nim :) Na pewno tak nie wyglądam :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-06-16 14:22  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jak na moje oko - świetna robota – bardzo mi się podobuje.

Ostatnio Mig Jimenez pokazywał jak używać olejów (farb olejnych rozcieranych terpentyną czy innym takim śmierdziuchem) do robienia przebarwień, spłowień itd.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-06-16 17:19  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za dużo nie przybyło, ale lepsze to niż nic :)
Koła napędowe i podtrzymujące ,,mojej produkcji" (dekielki w podtrzymujących wykonałem z żywicy).



Jezdne ,,gotowce" żywiczne.



I zawieszenie. Wahacze nierówno bo i nierówno będzie na podstawce :)



I na koniec coś o rdzewieniu. Oryginalne koło podtrzymujące IS-a, które zawiozłem do piaskowania i po przywiezieniu spłukałem wodą z resztek piasku. Zdjęcie wykonałem następnego dnia.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-06-16 17:51  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Na czołgach się nie znam, ale podoba mi się Twoja robota. A już "brudzing" to dla mnie czarna magia:-))) Fajny jest, a na skończony na półce będzie jeszcze fajniejszy.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-06-16 22:10  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Te koło trzeba było od razu zaolejować, albo po prostu pomalować podkładem. Do olejowania wystarczy nawet zwykły WD-40 albo olej silikonowy. Przerabiałem podobną historię na ogniwie do IS-2. Dopiero zaolejowanie zapobiegło rdzewieniu metalu, zaraz po piaskowaniu.

Post zmieniony (21-06-16 22:11)

 
01-07-16 11:07  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model stanął na kołach i doszły :) zbiorniki. Przymiarka gąsienic i początki brudzenia podwozia i kół.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-07-16 16:41  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Malowanie gąsienic.
Na początek rdzawy brąz



Następnie leciutko szarym kolorem



I przetarcie srebrnym



Teraz na to pójdą pigmenty.
Doszło też parę drobiazgów na kadłubie



Liny muszę trochę przerobić bo teraz widzę, że ,,trochę" :) za dużo rdzy na nich. Po założeniu gąsienic pozostaną mi do zrobienia już ostatnie elementy :reflektor, antena oczyszczacze kół napędowych. Wkm-u na wieży chyba nie będę robił bo prawie nie widać go na zdjęciach z wojny. Ale jeszcze zobaczę. No i podstawka, którą wczoraj zacząłem budować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024