FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-13 22:55  [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Rozpocząłem budowę modelu brytyjskiego lotniskowca HMS Ark Royal, skala 1:300 z MM 7-8-2011. Wodnicę w jednym kawałku przymocowałem pinezkami na obrzeżach na desce. Wręgi przecinam na pół i doklejam po bokach wzdłużnicy. Umożliwia to bezproblemowe korygowanie ich na szerokości lub wysokości, oraz nie trzeba bawić się w wycinanie tych wszystkich wcięć.



--
Sven

HMS Ark Royal

 
11-12-13 23:22  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
ROBO 

 - 10

To nam obrodziło w AR-y ....Cesarska flota musi czuć oddech na plecach :)

Będziem zaglądać - powodzenia :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
11-12-13 23:42  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No i zaraz raźniej, pomysł ciekawy, ja szkieletu może nie przypinałem, ale leżał sobie na szkle. Co do korekt, to nie zauważyłem jakiś tam nierówności, a wcięcia się przydają, jak się szkielet składa na sucho, a potem do koperty, żeby nie zawalał :)

Planujesz czysty standard, czy może jakąś walorkę? Może poczekasz aż zrobię pokład, jak Ci się spodoba to się podzielę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-12-13 05:45  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam. Czyli nie wytrzymałeś i też budujesz :-) Cieszy to.
Komu jak komu ale Tobie to chyba nie trzeba będzie dosyłać materiałów o Rojalku :-)
Pzdr

 
12-12-13 07:11  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chciałbym pobawić się w hangary, ale zobaczymy. Chcę się skupić jak zwykle na detalach wyposażenia i uzbrojenia. Poza tym możę uda się równolegle pociągnąć Victoriousa, stare wydanie z AH, oraz reprint Arromanchesa, przerysowany komputerowo, nowa kolorystyka, już zamówiony. To dopiero byłoby niezłe brytyjskie trio lotniskowców ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
12-12-13 07:18  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zasiadam szybko póki są jeszcze wolne miejsca :-)

--

Post zmieniony (12-12-13 09:09)

 
12-12-13 09:41  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ciekawi mnie ten Arromanches, daj znać jak go dostaniesz.
Victoriousa mam już zmniejszonego...
Szukam ciekawego kamo dla niego. Mam już jakieś pomysły ale na razie na tepecie "Piękny Vittorio" - dwóch projeków nie lubię
Pzdr

 
12-12-13 09:50  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Według informacji uzyskanych w redakcji MM odświeżony AR uzyskał nową kolorystykę, zakupiono plany stoczniowe, konsultowano projekt z jakimś specjalistą od Royal Navy. Namawiałem na odświeżenie Vanguarda i mam nadzieję, że kiedyś się to spełni.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
12-12-13 16:17  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Te stare modele zasługują, na to, ale Vanguarda jednak przydało by się dogłębnie przerobić, niestety nie jest tak wiernie odwzorowany jak Ark jeśli chodzi o linie teoretyczne i ogólne proporcje nadbudówek i wież alt gł. Mam juz do niego nowy szkielet, ale są granice wariactwa kartonowego :D
Co do hangarów ograniczenie się do wpół podniesionej windy ze Swordfischem wystarczy, przez boczne wentylatory i tak nie da się zajrzeć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-12-13 16:44  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No to i ja zasiadam, oglądałem ten model w empiku i wydaje się na niezbyt zdetalizowany ale w twoim wykonaniu pewnie będzie wyglądał jak model z nie małego modelarz. Trzymam kciuki i będę tu często wpadał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024