FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-06-16 22:54  [R/G] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rozpoczynam nową relację - tym razem padło na samolot znajdujący się kompletnie poza moimi zainteresowaniami historycznymi. Znany model znanego autora - Vindicator z Kartonowej Kolekcji i nazwisko Pawła Mistewicza mówią same za siebie. Sklejanie Vindicatora chcę bardziej potraktować jako formę odpoczynku od innych rozpoczętych modeli.
Jak do tej pory ( w ciągu niecałego miesiąca) udało mi się wykonać praktycznie całą kabinę załogi. Wszystkie detale świetnie pasują. Jedyny problem, dość mocno dający się we znaki to jakość kartonu, na którym model został wydrukowany. Wykonanie wszelkich elementów zwijanych to masakra - karton się strasznie rozwarstwia; niewiele ułatwia tutaj użycie BCG. Ogólnie model ma być wykonany w standardzie; być może trochę zwaloryzuję silnik.
Tymczasem kilka zdjęć:




Post zmieniony (12-08-17 22:06)

 
16-06-16 22:57  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam, Obiecujący początek. Kibicuję :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-06-16 08:14  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
Lesio73 

 

Tu też CIę widzę ;-)

 
17-06-16 16:22  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetnie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-06-16 19:56  Odp: [R] Vought SB2U
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Są chęci do klejenia, więc jest kolejna aktualizacja. Kabina załogi została oklejona pokryciem wewnętrznym i zewnętrznym oraz dokleiłem po segmencie kadłuba przed i za kabiną. Przy oklejaniu kabiny pokryciem zewnętrznym najpierw obie połowy połączyłem sklejkami, a następnie całością okleiłem kadłub.



Post zmieniony (28-07-17 20:25)

 
19-06-16 20:12  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Hmmm... na stronie Kartonowej Kolekcji wg galerii kadłub jest biały... u Ciebie jest szary. Ten Twój to jakieś poprzednie wydanie?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
19-06-16 20:30  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Z tego co się orientuję, to model w galerii na stronie KK to po prostu model testowy, najpewniej wydrukowany na zwykłej drukarce. Stąd zamiast srebrnego kadłuba jest biały.

--
http://messer.cba.pl

 
20-06-16 12:15  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie!
Jeśli się dobrze orientuję,to tył kadłuba był kryty płótnem(?). Świadczyłyby o tym wzdłużne,gęste linie na elementach wycinanki. Czy uplastyczniałeś w tym miejscu powierzchnię ( zagięcia?). Choć na trzecim ,ostatnim zdjęciu wydaje mi się,że tak...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-07-16 21:31  Odp: [R] Vought SB2U
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dalszy ciąg relacji. Mam doklejony ogon oraz wykonaną owiewkę kabiny. Tu się trochę namęczyłem, głównie przez kiepski karton - nawet przy delikatnym walcowaniu opadał druk z elementów owiewki. Widać też trochę wymęczony wiatrochron. Celownik wykonany z igły lekarskiej. Rozpocząłem także budowę skrzydła. Takie rozwiązanie szkieletu płata jak w tym modelu bardzo mi odpowiada - wręgi są tam, gdzie powinny być.




Post zmieniony (28-07-17 20:28)

 
14-07-16 22:43  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetnie ci to wychodzi mimo kiepskiej jakości kartonu. Model mam i bardzo byłem napalony na jego sklejenie, ale właśnie ten karton mocno ostudził ten zapał.
Szkoda, że ten model jest wydany jeszcze w starym stylu, nie wiem jak się generalnie temat sprzedał, jeżeli dobrze to może warto go wznowić w innym malowaniu i w grafice takiej jak ostatnie modele z KK.
Trochę "zdjęciów" może coś się przyda http://axis-and-allies-paintworks.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?404

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024