FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-06-16 21:53  [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Mimo, że będę zaczynał na nowo budowę modelu Fokkera z Kartonowej Kolekcji to postaram się nie popełnić błędu jak w poprzednim wykonaniu wszystko będzie robione na nowo na spokojnie. Na samym początku budowy podkleiłem wręgi szkieletu kadłuba na tekturę o grubości 0,8 milimetra i wyciąłem. Następnym etapem będzie szlifowanie wręg po wycięciu i spasowaniu na sucho elementów.

Okładka:


wycięte wręgi:


--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
19-06-16 20:53  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard powodzenia nigdy za wiele, ale zawsze się przyda w budowie samolotu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
22-06-16 19:39  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

FloggerB deskowanie pokładu sobie odpuszczę chciałbym pokleić jeszcze modele w standardzie i na tym się skupię.

Ryszard w tym modelu postaram się wykonać najlepiej jak potrafię.

Wracając do budowy modelu po oszlifowaniu wręg złożyłem wstępnie szkielet kadłuba samolotu przykleiłem pojemnik amunicyjny oraz orczyk sterów jeszcze zostało wyposażyć kabinę pilota w kompas, drążek, butlę tlenową, fotel wraz pasami i tablicę przyrządów i zamknę kabinę pilota.

Kabina pilota:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (22-06-16 21:24)

 
29-06-16 20:36  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. W kabinie pilota trochę przybyło elementów takie jak, butla tlenowa, kompas oraz drążek sterowy po przyklejeniu tych elementów zamknąłem kabinę pilota i złożyłem kompletny szkielet kadłuba samolotu. Lecz pozostał tylko przykleić tablicę przyrządów i fotel pilota w kabinie.

Fotki:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-06-16 16:25  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Wszystko zaczęło się od tego, że źle przykleiłem dolne poszycie kadłuba i boczne burty poszycia oraz osłona silnika naszła mi na poszycie kadłuba i z stąd decyzja o popełnieniu modelu jeszcze raz na nowo.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
03-07-16 15:28  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kabina pilota została ukończona ostatnie elementy jakie przykleiłem to fotel pilota wraz z pasami, tablica zegarów. Lecz zanim zacznę oklejać szkielet kadłuba postanowiłem przykleić linki powierzchni sterowych do tylnej wręgi którą pomalowałem na czarno i wstępnie wyciąłem poszycie kadłuba już wybrałem wariant malowania i tu mam pytanie jakie zostanie zrobione? Por. Sterfan Stec czy por. Julian Jasiński. Odpowiedź będzie w następnej aktualizacji.

kompletna kabina pilota;


tylna wręga z linkami powierzchni sterowych:


wycięte poszycie:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
07-07-16 19:31  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem było oklejanie szkieletu kadłuba poszyciem i szczerze przyznam, że jestem zadowolony z efektu. Z czterech wariantów oznakowania wybrałem ostatni por. Juliana Jasińskiego CWL 00.4 19 EM lato 1920r. ponieważ fajnie wygląda i mi się podoba. Teraz czas na postęp prac

Oklejony kadłub:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
11-07-16 21:50  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnymi elementami które wykonałem był silnik, oraz osłona silnika. Budowę silnika rozpocząłem od bloku silnika następnie wykonałem cylindry oraz wyciąłem i wyretuszowałem kolektory po wykonaniu wszystkich elementów silnik przykleiłem do kadłuba samolotu. Kolejnym krokiem była budowa osłony silnika. Kleiłem ją punktowo BCG, dzięki czemu pozbyłem się listka w środku. Po wykonaniu całej osłony silnika postanowiłem pomalować środek osłony silnika tak, aby to lepiej wyglądało. Następnie przykleiłem ją do kadłuba samolotu i moim zdaniem całość wygląda dobrze. Czas na foto z budowy.

kadłub z silnikiem oraz osłoną silnika:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-08-16 20:18  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Mimo, że od ostatniego postu minął miesiąc, to prace przy modelu idą powolutku do przodu. Następnym etapem budowy modelu było wykonanie karabinów maszynowych, wskaźnika poziomu paliwa oraz statecznika pionowego i poziomego. Przy budowie postanowiłem wykorzystać laserowo wycinane karabiny maszynowe, które pomalowałem na czarno. Były one zamawiane przy poprzednim podejściu do tego modelu. To na razie tyle zapraszam do oglądania;

Kadłub z karabinami maszynowymi i wskaźnikiem poziomu paliwa:


Statecznik poziomy i pionowy:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
15-08-16 08:56  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard te końcówki wylotu gdzieś posiałem i nie wiem gdzie są więc je wziąłem z wycinanki. Lecz jak będę kiedyś robił to poprzedni ten sam model w innym malowaniu to będę o tym pamiętał.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024