FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-07-16 15:28  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kabina pilota została ukończona ostatnie elementy jakie przykleiłem to fotel pilota wraz z pasami, tablica zegarów. Lecz zanim zacznę oklejać szkielet kadłuba postanowiłem przykleić linki powierzchni sterowych do tylnej wręgi którą pomalowałem na czarno i wstępnie wyciąłem poszycie kadłuba już wybrałem wariant malowania i tu mam pytanie jakie zostanie zrobione? Por. Sterfan Stec czy por. Julian Jasiński. Odpowiedź będzie w następnej aktualizacji.

kompletna kabina pilota;


tylna wręga z linkami powierzchni sterowych:


wycięte poszycie:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
07-07-16 19:31  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem było oklejanie szkieletu kadłuba poszyciem i szczerze przyznam, że jestem zadowolony z efektu. Z czterech wariantów oznakowania wybrałem ostatni por. Juliana Jasińskiego CWL 00.4 19 EM lato 1920r. ponieważ fajnie wygląda i mi się podoba. Teraz czas na postęp prac

Oklejony kadłub:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
11-07-16 21:50  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnymi elementami które wykonałem był silnik, oraz osłona silnika. Budowę silnika rozpocząłem od bloku silnika następnie wykonałem cylindry oraz wyciąłem i wyretuszowałem kolektory po wykonaniu wszystkich elementów silnik przykleiłem do kadłuba samolotu. Kolejnym krokiem była budowa osłony silnika. Kleiłem ją punktowo BCG, dzięki czemu pozbyłem się listka w środku. Po wykonaniu całej osłony silnika postanowiłem pomalować środek osłony silnika tak, aby to lepiej wyglądało. Następnie przykleiłem ją do kadłuba samolotu i moim zdaniem całość wygląda dobrze. Czas na foto z budowy.

kadłub z silnikiem oraz osłoną silnika:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-08-16 20:18  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Mimo, że od ostatniego postu minął miesiąc, to prace przy modelu idą powolutku do przodu. Następnym etapem budowy modelu było wykonanie karabinów maszynowych, wskaźnika poziomu paliwa oraz statecznika pionowego i poziomego. Przy budowie postanowiłem wykorzystać laserowo wycinane karabiny maszynowe, które pomalowałem na czarno. Były one zamawiane przy poprzednim podejściu do tego modelu. To na razie tyle zapraszam do oglądania;

Kadłub z karabinami maszynowymi i wskaźnikiem poziomu paliwa:


Statecznik poziomy i pionowy:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-08-16 21:02  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak dobrze widzę to źle przykleiłeś wylot lufy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-08-16 22:49  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wyloty są dobrze wklejone - z dołu, tylko powinny być inne końce wylotu.

 
15-08-16 08:56  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard te końcówki wylotu gdzieś posiałem i nie wiem gdzie są więc je wziąłem z wycinanki. Lecz jak będę kiedyś robił to poprzedni ten sam model w innym malowaniu to będę o tym pamiętał.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
15-08-16 10:28  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Następnym razem warto zainwestować w takie lufy:
http://hobby-modelarski.pl/pl/p/Master-AM32-023-Lufy-Spandau-LMG-0815-2-szt/7088

Mam je na obu moich Fokkerach.


--
pozdrawiam
Piotr


 
15-08-16 10:36  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Piotr. D dziękuję za link na pewno mi się przyda te karabiny fajnie wyglądają.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
20-08-16 20:30  Odp: [R] Fokker E V KK 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Master działaj , działaj . Z przyjemnością obserwuję :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024