FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-08-16 20:08  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Nikt nic nie mówi, a to znaczy, że albo jest ok i nie trzeba nic pisać lub jest tak do kitu, że szkoda gadać.
Zacząłem sklejać PZInż-a. skleiłem ramę, silnik, oś napędową układu gąsienicowego i koła napedowe. wieńce zębate to pomalowane laserki. Generalnie wszystko świetnie pasuje.









Post zmieniony (23-01-19 12:47)

 
05-08-16 20:43  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nikt nic nie gada to ja pogadam :), puki co wszystko jest bardzo fajnie OK, śledzę "milczę" obserwuję i kibicuję, powodzenia w dalszej pracy :)

 
19-08-16 20:57  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Przedstawiam kolejne postępy przy modelu. Generalnie skleiłem już chyba około pół modelu.
Jedyny błąd jaki do tej pory wyłapałem to za szerokie koła napędowe. Poza tym model skleja się bardzo przyjemnie.










Wiem, że szyby są strasznie uwalone, ale wyczyszczę to na końcu budowy modelu.

--

Post zmieniony (23-01-19 12:49)

 
19-08-16 21:25  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak na razie wychodzi extra, cała zabawa zacznie się z błotnikami :). Trzymam kciuki i kibicuję !!

 
19-08-16 21:38  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Miło mi, że projektant modelu śledzi moją relację :-). Trochę zabawy już było przy felgach, ale jak patrzę na błotniki to mam lekkiego stracha.
Jeżeli wolno mi wspomnieć o jednej rzeczy, która lekko może w tym modelu irytować, to mi osobiście brakuję drugiej strony takich elementów jak podłoga kabiny i właśnie błotniki. Wiem, że bez problemu można to pomalować, co też uczyniłem, ale uważam, że w kolejnych modelach warto to uwzględnić :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
20-08-16 11:41  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Był to temat dość trudny do ogarnięcia, nijako z dwóch powodów. Sklejany podwójnie karton był by trudniejszy do uformowania, o ile w podłodze nie był by to jakiś może mega problem ale przy błotnikach już mogło by irytować. Oba rozwiązania były testowane podczas projektowania i rozwiązanie pomalowania okazało się najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony projektując jakikolwiek model, czy detal trzeba brać pod uwagę każdego modelarza i zaawansowanego i tego początkującego, tak by nie zrazić do modelu. Prowadzone były tak że rozmowy nad drukiem dwustronnym ale to rozwiązanie nie doszło do skutku.

 
20-08-16 11:49  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
Wojciech Cięciwa   

A chyba druk dwustronny - czyli druga strona cała szaro-czarno-jak_by_tam_była_potrzebna było by chyba najlepsze.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-08-16 12:29  Odp: [R] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na pewno było by lepiej, ale to jednak nie leży w mojej kwestii tylko wydawcy :(.

 
28-08-16 15:31  Odp: [R/G] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć wszystkim,
Model jest gotowy. Sklejał się bardzo dobrze i jest bardzo ciekawym elementem kolekcji. Elementy, które sprawiły mi trudność to błotniki, felgi i lampy, czyli standardowo listkoza.
Zapraszam do oglądania.















Post zmieniony (23-01-19 12:51)

 
28-08-16 19:01  Odp: [R/G] PZInż 222 + Schneider 75mm wz.97 + jaszcz, GPM, 1:25.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model wyszedł bardzo ładnie , chociaż brakuje lepszych i w większej ilości
zdjęć ciekawego zestawu...
Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024