FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-05-16 19:13  [R] DAR POMORZA skala 1:100 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Modelarską Brać!

Od dłuższego czasu w zaciszu domowym dłubię sobie przy modelu kartonowym.
Wybór padł na Żaglówek, którego zobaczyłem na obrazie u mego kolegi.
Kilka lat temu, będąc na gościnnych występach (kolegę znam jeszcze z piaskownicy), wzrok mój padł na wielki obraz, który wisiał w salonie na ścianie. Obraz przedstawiał bardzo piękny żaglówek. Podczas rozmowy, do której dołączyła babcia kolegi, okazało się, że malowidło jest pamiątką rodzinną po przodku, który na tym pływał. Oprócz wielkiego obrazu, po pradziadku zostało mnóstwo fotografii, kilkaset widokówek z żaglówkiem, notatnik z zapiskami i teczka z rysunkami. Czas leciał szybko. Wychodząc od kolegi zapytałem z pewną nieśmiałością, czy byłaby możliwość pożyczenia w przyszłości teczki i notatnika, aby dokładniej zapoznać się z zawartością.
Po przeanalizowaniu szkiców i rysunków w teczce doszedłem do wniosku, że fajnie by było zbudować sobie model takiego żaglówka.
Na komputerku wyrysowałem potrzebne do sklejenia elementy. Kupiłem tekturkę modelarską na „alledrogo”. Pani Basia ze sklepu, gdzie robią pieczątki pocięła mi tekturę na ploterze.
Po powrocie do domu, po sklejeniu do kupy pociętych kawałków wyszło coś przypominającego szkielet.


--

Post zmieniony (01-02-17 23:24)

 
18-05-16 22:23  Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Doszedł pokład. Wydruk z plujki. Szału nie ma. Jak dla mnie ....... może być.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
27-05-16 17:58  Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Winda kotwiczna i włazy dziobowe już na swoich miejscach. Przy okazji trzeba było dokleić drzwi i kilka dupereli na ściankach wewnętrznych.


I zadaszenie dziobu co by na głowę nie padało :-)


--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
06-06-16 18:03  Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Przyszedł czas na poszycie kadłuba. W oryginale Żaglówek posiada kadłub nitowany.

Z tego też powodu, nie wypadało położyć na modelu w podwodnej części kadłuba poszycia "tradycyjnego" w stylu poplasterkowanej bagietki.

Trzeba było troszkę pokombinować. Przy szklaneczce zimnego napoju dało się to wszystko jakoś okiełznać. Wyszło chyba nie najgorzej.




--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
08-06-16 13:32  Odp: [R] DAR POMORZA skala 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Mirmic: żeberków i innych wmocnień w porównaniu z oryginałem brakuje co najmniej ze 3/4.

kari: Nie jest to sztuka dla sztuki. Patrząc na model (na kucaka) będą widoczne braki pod pokładem dziobowym. Niestety nie da się tego ukryć, stąd pod pokładem umieszcono windę kotwiczną.

Poszycie kadłuba bez sztucznych łączeń udało się osiągnąć tylko dlatego, że w oryginale kadłub jest nitowany. Z kadłubem spawanym, by tak czysto nie wyszło.
Na chwilę obecną załoga Szkutnika nie ma patentu jak wykonać czysto kadłub stalowy spawany. Wszelkie propozycje mile widziane.

Jeszcze kilka fotek ukazujących z różnych ujęć kadłub Daru Pomorza i W A K A C J E !!!!!



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
09-06-16 20:48  Odp: [R] DAR POMORZA skala 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Waldek K: Ne posiadam zdjęć z oklejania poszyciem kadłuba w trakcie. Nie przyszło mi to po prostu do głowy. Swoją drogą w oklejaniu nie widzę nic ciekawego. Oklejanie jak oklejanie.
W modelu nie ma podposzycia. Kadłub nie jest też wypełniony pianką. Zwykłe oklejanie szkieletu. Całość projektowana w zwykłym programie COREL X5

kari: Wracając do sztuki dla sztuki - Nawet jeśli windy kotwicznej dobrze nie widać na modelu, to na konkursach modelarskich zawsze można przedstawić komisji sędziowskiej zdjęcia i pokazać, że się ona tam znajduje. Sędziowie wtedy trochę bardziej przychylnie patrzą na model i dają wyższe noty :-)
Swoją drogą, nie wiem dlaczego nikt do tej pory (żaden kreślarz planów modelarskich Daru Pomorza - wielkie znane nazwiska) nie kwapił się rozrysować windy kotwicznej i innych dupereli na planach.

Aha bym zapomniał

Panie i Panowie - to jest relacja z BUDOWY MODELU, a nie projektowania wycinanki.

Post zmieniony (09-06-16 21:18)

 
21-07-16 18:44  Odp: [R] DAR POMORZA skala 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Doszło trochę drobnicy na kadłubie.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-07-16 22:54  Odp: [R] DAR POMORZA skala 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Przed wyjazdem do pracy udało się jeszcze pacnąć farbkami kadłub żaglówka.

Na początek kadłub zagruntowany rzadkim lakierem nitro. Potem farby podkładowe ze spraya. Dwie warstwy białej matowej na cały kadłub. Następnie szlifowanie papierem wodnym na sucho 600 i 1000. Dalej znów całość na biało pacnięta i po wyschnięciu dla odmiany na czerwono. Na koniec złote ciapki, co by piękniej wyglądało.

Tutaj w tym miejscu padam do nóżek mojego przyjaciela JACKA B. i biję się mocno w piersi.
JACKU B. - MIAŁEŚ RACJĘ. Farba matowa położona na szlifowaną powierzchnię daje satynowy połysk. Wybacz niedowiarkowi. Dobrze, że od razu nie daliśmy farb półbłyszczących.

Wyszło całkiem całkiem.

Teraz mogę spokojnie lecieć do roboty.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
01-08-16 13:09  Odp: [R] DAR POMORZA skala 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU W PRZECISZOWIE

Najprawdopodobniej będzie można zobaczyć dotychczasowe wypociny nad kadłubem modelu DAR POMORZA podczas konkursu modelarskiego w Przeciszowie.
Wszystko zależy od pojemności bagażnika w samochodzie Jacka.
Koledzy mówią, że jak mnie nie będzie w samochodzie to model powinien się zmieścić.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-08-16 19:36  Odp: [R] DAR POMORZA skala 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

QŃ: Złote literki i wywijasy - cięte laserem, malowanko i naklejanko na kadłub - co by było widać lekkie wypuklenie elementów jak w realu. W skali 1:100 jest to już niestety widoczne.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024