FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-05-16 17:24  [G] Okz32 1:45 - KH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Miałem nie wstawiać galerii, ale w sumie... Dlaczego nie wstawiać? Model mi bardzo nie wyszedł... Nie. Nie ma co się usprawiedliwiać. Spaprałem. Od początku był pechowy. Najpierw ostoja - Ze trzy razy malowana. Potem po drodze problemy z malowaniem. I na sam koniec, biały nalot po lakierze i wpadnięta jedna z szyb - po lewej stronie budy. Po prawej stronie z kolei dwie piękne plamy po ubabraniu już pomalowanej budy. Orurowanie spartoliłem, nity są krzywe i brzydkawe. To tak ogólnie. Na zdjęciach może tego nie widać, ale nie podoba mi się moja praca i nawet był moment, pod koniec już, żeby wywalić to ciaciarajstwo. Ale z drugiej strony, tyle pracy... Tak więc model powstał i stoi sobie cichutko obok kolegi...








Jest jeden plus tego wszystkiego. Mam taką złość, że do kolejnego postaram się zabrać rzetelniej i dokładniej. Co z tego wyjdzie to już inna historia :)

--

Post zmieniony (08-05-16 17:25)

 
08-05-16 20:02  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
Petrov, powiedz mi gdzie jest napisane, że model musi być najlepszy, najwspanialszy, musi wszystkich powalić na kolana, nie może być na nim najmniejszej skazy?
Chłopie i po co się tak "biczujesz"?
Ja zapytam cię jaką miałeś podczas budowy tego modelu zabawę, zapytam czy cię to cieszyło? Czy coś się nauczyłeś? Który z rzędu jest to Twój model? No i?
Zrobiłeś model i fajnie, że go pokazałeś! To się liczy, że go skończyłeś! Model jest! I jest nie tylko dla Ciebie ale i my możemy go pooglądać. To się liczy.
Już same Twoje deklaracje pokazują, że chcesz mieć jeszcze lepsze modele a budując następne z pewnością będą takie.

pozdrawiam
Mirek

 
08-05-16 20:54  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czyścioszek taki ,ale miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-05-16 21:07  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mirku na spokojnie, ja się nie biczuję :) Może to tak wyglądało, ale nie jest aż tak źle z moim samopoczuciem względem tego modelu :) Na kolana powalać też nikogo nie zamierzam, a dowodem na to jest to, że odważyłem się pokazać ten parówkowóz. Świadom jestem jego niedoskonałości i je po prostu wymieniłem, bo na zdjęciach wszystkiego nie widać. A jaką zabawę miałem? Przednią! I o to chodzi, tak jak piszesz. Był to mój drugi parowóz - i będzie kolejny, może lepszy, może się nie uda, ale i tak zrobię!

Dziękuję Panowie za - bądź co bądź pozytywne wpisy!

--
54323031

 
08-05-16 21:21  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podpisuję się obiema ,,ręcami" pod tym co napisał Mirmic .
,,A jaką zabawę miałem? Przednią!" - i o to wg mnie chodzi w tym naszym hobby.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-05-16 21:29  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Całkiem fajny i klimatyczny modelik Ci wyszedł. Gdybyś nie pisała o tych "niedociągnięciach" to po fotkach pewnie nikt by nie zauważył że są. Najważniejsza jest radocha jaką się ma przy sklejaniu i ta chwila oderwanie od pędzącego świata. powodzenia przy kolejnym modelu

 
08-05-16 21:58  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
klint   

Witam.
Ja mam taka zasade, kleje bo lubie i to sie liczy.

Pozdrawiam Piotr.

 
08-05-16 23:18  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Petrov, powiedz lepiej, czy w modelu wszystko do siebie pasuje, czy nie trzeba czegoś przesuwać, albo wycinać dziurek o 7 mm niżej jak w OKl 27. Jedne modele wychodzą lepiej, inne gorzej, ale kleimy i idziemy do przodu :) Grunt to wynieść coś z tego klejenia. Jeśli nie satysfakcję to choć naukę i doświadczenie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-05-16 23:53  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Mi się ciufcia podobie:) Przydałoby się więcej zdjęć szczegółów.
Zauważyłem, że niektórzy próbują robić modele idealniejsze niż oryginały. A przecież te sprzęty składali zwykle prości robotnicy. Jak im wyszło krzywo, to już tak zostało. Blacha na lokomotywach jest zwykle pofalowana, więc nawet taki "zepsuty" farbami jest bliższy oryginału:D
Też kleje, bo mam z tego przyjemność i też jak coś nie wychodzi, to się biczuje:)

 
08-05-16 23:58  Odp: [G] Okz32 1:45 - KH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cóż, dziękuję za pozytywne komentarze - mimo mojego niezadowolenia z modelu :)
Czy wszystko pasowało? Niekoniecznie. Może nie było sytuacji jak w Okl-ce, którą za przykład podał Kolega Viking_BB, ale nie był to model idealny. Niemniej nie chciałbym się tym usprawiedliwiać, ponieważ moje błędy były na pewno większe niż niedociągnięcia modelu.

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024