FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-05-16 15:41  [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam szanownych forumowiczow.
Pomimo "sredniego" wieku modelarstwem zajmije sie od niedawna, pomijajac mlodziencza przygode z MM.
To pierwszy post na forum zatem przepraszam za bledy.
Niestety ze wzgledu na slabe lacze satelitarne polskie znaki nie chca sie "zainstalowac" stad ubogo jezykowo :-(
Troche z nudow zaczalem zabawe ze statkiem typu Aframax na ktorym obecnie pracuje.

rl]

Pomyslalem, ze model jest dosc ciekawy ze wzgledu na "niewojenna" tematyke.
Niestety ze wzgledu na fakt, ze pomysl przyszedl mi do glowy dopiero na statku stad brak odpowiednich materialow, wibracje podczas wykonywania tej 1:400-setki oraz brak umiejetnosci spowodowal, ze jest to wlasciwie zaczynek do wlasciwego modelu. Pomyslalem, ze nie warto tego kontynuowac lecz z drugiej strony "zachwyty" gawiedzi na statku zachecily mnie aby dalej probowac.
Przedstawiam kilka dalszych zdjec i prosze o wyrozumialosc.

Plany statku sa w skali 1:200 i 1:100 w pdf stad wydrukowanie wszystkiego w odpowiedniej skali nie jest duzym problemem. Niestety brak kartonu na burcie spowodowal, ze wlasciwie wiekszym problemem jest znalezienie materialow. O wiertlach < niz 3 mm mozna marzyc a drut rowniez od 2mm wzwyz stad relingi i inne "delikatesy" mowiac delikatnie raczej bardzo dowolne.







Wszystko drukowane na laserowej drukarce i malowane prawdziwymi farbami statkowymi :-)







Model wydaje sie prosty ale na zdjeciach widac, ze ilosc "makaronu" na pokladzie jest znaczna.
Mam tylko jeden problem - jak rozumiem, prawa wlasnosci musza byc przestrzegane i w tym rozumieniu wiem, ze stocznia nie za bardzo jest chetna aby pdf konstrukcyjne udostepniac. Nie wiem jak maja sie przepisy w tej dziedzinie odnosnie modeli redukcyjnych.
Prosze zatem o porade aby wilk byl syty i owca cala w przypadku gdyby byl ktos chetny aby plany statku otrzymac.

--

Post zmieniony (25-09-18 07:56)

 
05-05-16 16:25  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Fajnie, ze sie podoba pomysl.



Niestety lepszych zdjec nie ma sensu wstawiac bo moje wykonanie jest po prostu mizerne i sie "wstydze" :-)
Nie mam na statku nawet pozadnego noza do ciecia i mizerne chinskie nozyczki stad dokaldnosc marna. Jak juz wspomnialem wibracje rowniez powoduja, ze nie mam mozliwosci przyklejenia elementow bez ich wczesniejszego przewrocenia sie :-). Pozostaje jedynie kotwica albo pobyt w porcie ale wtedy czasu malo.

Plus modelu jest taki, ze oryginalne pdf sa w skali 1:200 zatem mozna w pelnym detalu zrobic kolosa o dlugosci ponad metra.
Prawdziwy statek ma 249.9 metrow dlugosci.

Bede mial z soba wszystkie pdf-y oraz wiele oryginanych zdjec z pokladu. Sluze zainteresowanym pomoca od polowy czerwca - wtedy szybkie lacze pozwoli mi podzielic sie pelnymi informacjami.

Post zmieniony (05-05-16 16:27)

 
07-05-16 15:21  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Nudow w pracy nie mam ale poniewaz prawdziwy statek jest "alkohol free" nie ma za bardzo co robic wieczorami :-)
Mowiac powazniej - bede wrzucal sukcesywnie dalsze "postepy".

 
07-05-16 23:56  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Bajanki o pijanych marynarzach i kobietach w każdym porcie faktycznie kiedyś może zawierały ziarno prawdy jak się robiło 18-sto i więcej miesięczne kontrakty.
Obecnie pracując w systemie 3x3 raczej ludzie się pilnują, świadomość utraty pracy i zdrowia większa niż kiedyś.
Pochodzę z Pomorza ale życie rzuciło mnie na Mazowsze gdzie czasem zdarzy mi się na weselu wystąpić w mundurze no i pytań typu: czy zna pan kapitana Wrone nie zliczę. Znam tez kilka osób po 20-stce którzy nigdy nie byli nad naszym morzem...
Ot: życie.

Odnośnie farby statkowej "dobrze kryjącej" to emalia Hempel do malowania sprzętu p-poz. z dużą ilością rozpuszczalnika :-) Nadal gęsta ale dobrze kryje wszelkie nierówności i nieco niweluje "krowie żebra" Szpachla w płynie :-)

W domu zacząłem nierozważnie Titanica - coś z kilka lat zejdzie na tego wielko-luda zatem czasu mało na inne modele. Przygotuję się lepiej następnym razem i będę "lepił" na statku :-) Zony niet :-)

Na koniec wracając do alko - tematu. Wcale nie tęsknię - za dużo problemów się naoglądałem z nim związanych. Nie mówiąc o nieszczęsnych wypadkach śmiertelnych. Obecnie raczej organizacja zawodów w ping-ponga, rzutki czy piłkarzyki. Odkąd firmy zwracają uwagę na BMI - grubasom mówi się nie, nawet jakby byli najlepszymi marynarzami. Znak czasów.

 
30-05-16 13:48  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Panowie.
Miesięczny problem z komunikacją satelitarną w końcu rozwiązany. :-)
Odnośnie planów:
Toczą się rozmowy. W sumie mam 6 planów tankowców od 35.000 poprzez 52K, 110K do 333.000 tysięcznika. Zdjęcia również do analizy.
Mama nadzieję, że się uda i znajdzie się projektant.

 
12-06-16 21:42  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Zabawa z Blenderem na podstawie książki Pana Witolda Jaworskiego :-)



 
12-06-16 21:45  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Teraz tylko muszę rozkminić UV rozwinięcie textury z 3D na 2D i wycinanka gotowa.
Polecam książkę - darmowa w sieci - autor wykonał kawał dobrej roboty.

 
14-06-16 19:26  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej
Faktycznie ciężko :-) ale staram się z powodu nadmiaru czasu :-). Za 4 dni domek a handover już napisany.
Rozwijałem już siatkę za pomocą UV ale faktycznie wielkie problemy z wymiarowaniem w skali. Ot zabawa aby się wczuć w temat.
Poniżej dalsza walka ale dam sobie chyba już spokój.

Rozmawiam z pewnym kompetentnym człowiekiem na temat zakupu Rhino :-)))





Pozdrawiam.

 
30-09-16 22:34  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dla zainteresowanych mały update.

Plany przekazane kompetentnej osobie, która w odpowiednim czasie się nimi zajmie.

Ja w międzyczasie zassałem 90 dniowe Rhino i małe efekty nauki na załączonych zdjęciach.

Widoczne już rozrysowane wręgi na A4 i niedługo wstawię zdjęcia surówki. Dużo błędów nadal. Rhino nie wybacza nieznajomości programu ale pierwsze koty za płoty.
Zabawa przednia.







--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
01-10-16 18:27  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dzięki...

ale to droga przez mękę....

poniżej dalsze wypociny... w skali 1:200 warto zrobić przekrój zbiornika.... uffff



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024