FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
12-11-16 15:53  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Chain Stopper czyli według słownika Pan Jana Babicza i Pana Jerzego Puchalskiego: stoper zapadkowy (?) ale coś mi w głowie świta, że starzy marynarze inaczej na to ustrojstwo po polsku mówili oraz w tle na życzenie szkutnika lampa sueska.



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
12-11-16 17:38  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nazywali to ustrojstwo po prostu - "stoper" lub "hamulec".

 
12-11-16 22:28  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Tak, większość mówi stoper ale pamiętam w Athenianie ludzie z byłego Transoceanu mieli swoje fajne gwarowe wyrażenia. Niestety już nie pamiętam.

 
12-11-16 22:59  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak na razie pięknie to wygląda na rysunkach . A czy próbowałeś to wydrukować , i zobaczyć na żywo, jakie będą wymiary tych części ? bo jeśli reling ma wys 1m , to ta winda będzie miała np 1,4m , w modelu 1;200 to będzie 7 mm .
Tak sobie tylko głośno myślę , że trzeba jednak czasami zastosować pewne uproszczenia .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
13-11-16 14:36  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

darmuszka: Dziękuję bardzo za reflektor na dziobie. Fajnie Ci to wyposażenie czuba statku wychodzi.
Jestem pełen podziwu dla Twojego projektu (dbałość o szczegóły) zwłaszcza, że jak piszesz jest to Twój pierwszy komputerowy model. Naprawdę masz NIEZŁY START

Jeszcze o jednej rzeczy chcę wspomnieć.
Jestem pełen podziwu również dla Twojej osoby. Na forum konradusa zaglądam jakieś 10 lat. Przez te 10 lat po raz pierwszy się zdarzyło (właśnie w Twoim wątku) by inni forumowicze, modelarze zainteresowani sklejaniem pływadeł stopowali pracę projektanta. Do tej pory wytykano projektantom modeli okretów wszelakie błędy, że idą na łatwiznę, upraszczają detale. Że projektują nie zgodnie z prawdą historyczna, że bazują na słabych materiałach. Że model źle spasowany itp., itd. Po prostu odpierniczają fuchę.

A tutaj….. forumowicze sami sugerują by zachować umiar i rozsądek w projekcie tankera. Namawiają do upraszczania detali. Nie chcą by z dokumentacji jednostki jaką posiadasz wycisnąć wszystkiego co się da wyciągnąć. Elementy wielkości 7 milimetrów zaczynają nagle przerażać. Chłopie … jak TY TO ROBISZ?


darmuszka: Tak Trzymać!

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
13-11-16 14:51  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Andreas:
Zgadzam się w zupełności. Już niedługo będę w domu, wytnę kadłub i będę dalej walczył.
Uproszczenia jak najbardziej ale chciałbym też dać możliwość modelarzom do podobnej zabawy jak np

http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=524&t=46287

Kompromisy są niezbędne ale nie chce iść na skrajne lenistwo i jak piszesz w praniu wyjdzie co można a czego nie. Problem w tym, że modelarz ze mnie żaden i sam nie potrafię skleić ładnie tak małych elementów ale gdy widzę wasze niektóre modele - to aż pyś się cieszy jakie małe cudeńka powstają.
Jak pisałem wcześniej - rozmawiam z ludźmi z tego forum i jest duża możliwość, że ktoś ładna surówkę sklei, pomijając moje próby i dostanę wiarygodne informacje gdzie przesadziłem i gdzie są problemy ze sklejeniem, spasowaniem itd.

Nie mam za dużo doświadczenia i nie wiem jak grubość i jakość papieru będzie wpływała na ostateczne kształtowanie części i gdzie kończy się przyjemność a zaczyna męka.
Dzięki za zainteresowanie i uwagi. Dłubie dalej, chociaż w domu zwolnię pewnie.

 
13-11-16 15:10  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkutniku , to nie tak że stopuję . Ale jeśli weźmie się pod uwagę grubość kartonu , to po sklejeniu element juz nie będzie się tak ładnie prezentował .
Domyślam się że jeden kwadracik na boku odpowiada 10cm w rzeczywistości . Element ten jest obity blachą i są tam wzmocnienia , wychodzi mi że te paski będą miały ok 0,5 mm szerokości . Pytania ,czy jest sens robić takie elementy i dla ilu modelarzy jest projektowany model - dla 10 - 50 ?
Chodzi mi o to by nie wydać modelu podobnego do Batorego z MM w skali 1:300.
Ci , którzy będą chcieli więcej wycisnąć , poradzą sobie mając dokumentację i zapas koloru . Czy nie lepiej aby materiał zdjęciowy z pływającej jednostki, umieścić na stronie wydawcy po ukazaniu się modelu ?

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
13-11-16 15:19  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Szkutniku:
Dziękuję za ciepłe słowa. Z racji, że jestem forumowym "Greenhornem" i jak ktoś napisał kiedyś na forum - nie mam pod swoim nickiem galerii czy tez relacji i tacy ludzie nie są warci uwagi - nie wypowiadam się.
Cieszy mnie jednak jak ktoś jest dumny, że skleił windę kotwiczną złożoną ze 104 części :-) Moja ma mniej :-). A to duży kawałek Fukushimy: 60 ton wyciągu łańcucha 97mm - winda ma wysokość ponad 2.5 metra bez fundamentu.

Może ktoś się skusi na 1:100 :-)

Dziękuję wszystkim za komentarze. To zawsze daje kopa do dalszej roboty :-)

 
13-11-16 15:30  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Andreas:

Faktycznie: mam Batorego z MM - oczywiście niesklejony. Dla mnie elementy żurawika z racji, że nosze okulary są niewidoczne bo tak małe :-)

Postaram się, jak będę rozrysowywał już elementy na UV, aby modelarz miał możliwość decydowania co dokleić czy wykonać z szablonu a co zrobić w standardzie. Będę wklejał do instrukcji rzuty rozbudowane ISO aby modelarz miał pogląd jak element wygląda w rzeczywistości i jakie elementy może uprościć a jakie dokleić/sfabrykować dla uzyskania ostatecznego efektu.

Już na koniec myślę, że w przypadku wielu elementów modelarz będzie musiał operować wieloma grubościami tektury aby wspomniane 0.5 uzyskać z jej grubości a nie paska papieru oklejającego element.

 
13-11-16 15:38  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A jest szansa na zdjęcia ? bo to dla modelarza przedstawia dużo większą wartość .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024