FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
17-10-16 19:07  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Tak. Logo to tylko prowokacja :-)

Naklejka już leży na CPlane :-) - dużo łatwiej. Podobnie chyba z markami zanurzenia czy Plimsolem. Rzucone na oklejkę bardzo komplikują wszystko.

Jeszcze muszę poprawić kilka wręgów na dziobie i powoli robię wcięcia we wręgach i wzdłużnicach. Jak dobrze pójdzie za tydzień czy dwa kadłub będzie gotowy dla testera na próbne klejenie :-)

 
02-11-16 21:56  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

No cóż....
Pierwszy etap, można powiedzieć, ukończony. Plik wynikowy w Rhino niestety ma kilkaset Mb nawet po wyrzuceniu zbędnych warstw, zatem trochę na własną rękę brnąłem w ciemność....

Wręgi pocięte... żmudna troszku robota i trochę główkowania aby to wszystko jakoś poskładać.
No i pierwsza w życiu, nazwijmy to, instrukcja.
Pliki wynikowe w wektorowym pdf A3 prezentują sie całkiem nieźle ale na cele forum zjotpegowane - stąd jakość dużo gorsza niż w rzeczywistości...

Trochę próbek wrzucam...







--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
02-11-16 22:50  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
02-11-16 23:19  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 34


 - 4

Jak patrzę na ten szkielet to się zastanawiam czy Ty nie jesteś przypadkiem szalony...


;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-11-16 23:32  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

ceva... za mało wręgów...??? myślisz, że jeszcze dołożyć...??? :-)))

 
02-11-16 23:35  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 34


 - 4

W sumie to mógłbyś trochę dodać... ;-)

Producenci dodatków ciętych laserem będą wniebowzięci. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-11-16 01:58  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

darmuszka - z tym wygietym pokladem to dales czadu. Wregow juz wiecej nie dodawaj.
Co do instrukcji..... dopisz cos po polsku kolo angielszczyzny bo Cie zaraz co niektorzy na forum zjedza. Nie lubia jak sie olewa polskich klientow :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-11-16 09:37  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja zadam tlko jedno nurtujace mnie pytanie skoro wregi sa juz jakos porozmieszczane na arkuszach, ile jest arkuszy i jakiego formatu?

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
03-11-16 10:15  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Imponujący szkielet, ale wydaje mi się, że spokojnie można co drugą wręgę usunąć i nie wpłynie to na sztywność oraz odwzorowanie kształtu kadłuba. A na śródokręciu gdzie są usztywnienia burtowe to zupełnie tylko kilka wręg pozostawić.
Jeśli w przyszłości model ma zostać wydany to trzeba też patrzeć pod kątem ekonomicznym - rozbudowany szkielet to więcej arkuszy więc większy koszt a więc większa cena co równa się mniejszej ilości sprzedanych modeli.
Ale podziwiam ogrom pracy aby zaprojektować taki szkielet, chyba nie ma sobie równych;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-11-16 10:57  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej.

Wręg (wręgów?) wydaje się dużo ale przy tak dużym modelu i zakładanej grubości kartonu 1mm jak paczam myślę, że tylko troszkę przesadziłem :-)

Przerabiam teraz wręgi na UV aby mieć tylko linie cięcia pod laser.

Po naszemu napisać? - już się robi. Musze podpatrzyć inne instrukcje ja to robią zawodowcy i coś się tam skrobnie..

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024