FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
01-05-16 22:57  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jako że galionowi się dostało, spróbowałem go uratować.
Choć dołożyłem modelinę, to po pomalowaniu na złoto dalej wyszło niewiele lepiej.
Za radą Morskiego Konia pokolorowałem zatem babeczkę.
Kolorów próbowałem różnych, ale ostatecznie zostanie niebiesko – biało – czerwona.



Dużo bardziej cieszy mnie jednak reling zrobiony na dziobie.



Zbudowałem też szopę na rufie. Ścianki z wycinanki nakleiłem na grubszy karton, ponacinałem "deseczki", pomalowałem i zamontowałem.
W okna wstawiłem siateczkę przeszkoloną clearfixem, czego i tak chyba nie widać.



Koła sterowego nieco się obawiałem. Problemem dla mnie zawsze jest ten wewnętrzny pierścień i jego dopasowanie do zewnętrznych.
Teraz poradziłem sobie tak, że z tego wewnętrznego wyciąłem tylko miejsca na szprychy.
Nakleiłem zewnętrzny pierścień, wyciąłem wewnętrzny i dołożyłem drugi zewnętrzny.
Reszta już była prosta – szprychy z drutu, rączki wyoblone wilkolem i gotowe.



Przy okazji wspomnianego miedziowania - jeszcze trzeba było do niego wrócić, przy okazji steru.



Wiele więcej już na modeliku się nie pojawi, zatem następną aktualizacją będzie już raczej galeria.
Ufff::).

 
01-05-16 23:32  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Z jednej strony szkoda tych żagli. Ale z drugiej perfekcja wykonania i oryginalność przemawia na wielki plus. Taki muzealny eksponat. Ciekawy intrygujący... Wielkie uznanie. Szczere bez sztucznosci.

--
54323031

 
02-05-16 07:57  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ta drewutnia na rufie śmiszna jest:-))) Jak nie z tego zestawu.
Bardzo ładnie, bardzo!

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-05-16 15:58  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szanowny Kolego Mariaszku! Z całym szacunkiem dla Twojego kunsztu proszę byś
nie zbaczał z drogi perfekcji na rzecz szybkiego wstawienia Leosi do galerii końcowej!
O ile deseczki "szopy" rufowej (trącące z lekka fakturą sidingu) jestem Ci w stanie wybaczyć,
to zawiasy drzwi wielkości puszki piwa nie "przemawiają" do mnie kompletnie- wybacz.
Koło sterowe - prima sort!
Pomysł na dioramkę - rewelacja, ale zawiasów Ci nie daruję!
Pozdrawiam- szczery fan Twojego kunsztu-Lepic :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
03-05-16 15:25  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hihi, żeby zejść z drogi perfekcji trzeba najpierw na nią wejść, więc nie wiem o czym mowa:).

Drewutnia śmiszna to fakt. Też się jej nie mogłem nadziwować, ale kazali, to zrobiłem.
Na zawiasy nie zwróciłbym uwagi, ale teraz już zwróciłem.

Próbowałem to zmienić, ale nie dam już rady ich usunąć. Szopa już przymocowana i próby usunięcia zawiasów okazały się trochę ... nierozważne.
Ale zapamiętam i następnym razem zrobię już je inaczej - dzięki za spostrzeżenie.

Żeby nie było na sucho, kilka fotek z obecnych prac.
To już przedostatnie słowo w temacie podstawki. Leosię można zadokować.
Ufff:)



 
03-05-16 17:53  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kozacki pomysł, jak i wykonanie :) Powtarzam się, ale co mam nowego odkrywczego napisać? :) A nie pisać nic - to nie wypada wręcz!

--
54323031

 
03-05-16 19:37  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Noo... nie wypada nic nie napisać:-))))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-05-16 11:34  Odp: [R] Fregata
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ostatni odcinek, ufff:)

Mam nadzieję, że nastąpi okazja, by zrekompensować na innym modeliku brak żagli, który wystąpił na Leosi (pozdrawiam tu szczególnie Petrova :)).

Jednak żaglowce to nie tylko żagle - i to jest raz.

A drugi raz jest taki, że jak się za długo robi jeden model, to po jakimś czasie za bardzo widać własne niedociągnięcia (o ile oczywiście ktoś nie dociąga) i wtedy naprawdę trudno jest z siebie wykrzesać entuzjazm do kontynuacji.
Od początku zrobiłem tu zbyt dużo błędów (nie podoba mi się pokład, malowanie burt, układ płytek miedzianych, układ planek, które nie uwzględniają przebiegu wzmocnień – Wam też już by się odechciało?:)).

Wiedząc, że zabraknie ochoty do zrobienia na takim kadłubie fajnego olinowania, wybrałem inną opcję zakończenia modelu.

W efekcie powstało coś nieco przypadkowego, a przy okazji troszkę innego. I coś, co w sumie nawet mi się podoba.
W pewnym momencie zachciało mi się nawet tak tu dokładać i dokładać.
W porę się jednak opamiętałem. Tyle, ile jest - na ten modelik wystarczy.

Widoczki ogólne, na których niewiele widać (przepraszam, starałem się, ale to naprawdę duży i trudny obiekt do fotografowania):








I nieco lepsze obrazki:
Rześki poranek w El Ferrol:)







Dzięki za kibicowanie:).

Post zmieniony (21-05-16 11:36)

 
21-05-16 11:59  Odp: [R/G] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard 1:96)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wiem, dlaczego jako jeden z nielicznych nie płakałeś nad brakiem uzbrojenia w moim czołgu:-)
Fregata, mimo, że bez żagli i nie tylko to niby nie to samo, ale mi się Twoja koncepcja bardzo podoba:-) Zawsze to coś innego, a powiewające szmaty nie odwracają uwagi od rzeczy naprawdę świetnych - takich na przykład jak rufa:-)
Swoje niedociągnięcia niby opisałeś, ale ja nadal nie wiem o czym mówisz i nie chcę wiedzieć:-) Fantastyczny pomysł na model jednym słowem.
Gratuluję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-05-16 12:30  Odp: [R/G] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

No nareszcie:-)))
Z pełną szczerością bardzo mi się ta koncepcja podoba. Pięknie widać bryłę (bo szmaty nic nie zasłaniają;-)). Na zdjęciach bardzo podoba mi się kolorystyka, efekt lekkiego zużycia, taka naturalność, a nie prosto spod igły. Wiem, że zdjęcia mogłeś podretuszować i teraz nas oszukujesz, ale wygląda wręcz "muzealnie".
A zaleta takiej dioramki stoczniowej jest jeszcze jedna - nie trzeba męczyć się z żaglami i nikt Ci nie zarzuci złych nici, sznurków i błędów w olinowaniu:-))))))
Jeszcze raz GRATULUJĘ.

Czekam na więcej

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024