FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-03-16 14:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Powolutku małymi kroczkami silnik nabiera odpowiednich kształtów.
Niestety, to jeszcze nie koniec. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze: zbiornika oleju, alternatora, kół pasowych, wygarów, kabli-kabelków i pozostałej drobnicy...




Pozdrawiam i do następnego :-)

Post zmieniony (19-03-16 14:31)

 
18-03-16 15:54  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak zawsze mistrzowska robota "Panie oficeze" :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
18-03-16 23:17  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Gratuluje. Widze piekna robote , duzo zapalu , pracy i serca w to co powstalo do tej pory.
Czym przyklejasz metalowe wkrety i sruby , oraz zywice do kartonu?
Pozdrawiam - Jacek

 
18-03-16 23:35  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomaj, nic nie piszę, bo moje zdanie na temat Twojej pracy dobrze znasz ;) Nie lubię niemieckiej pancerki bo wrażej tjechniki ja nie ljublju ale Twoje relacje podglądam bo swoim uporem dajesz kopa na zapęd, jak taka porządna Obrona Przeciwlotnicza Raju która poprzez zdjęcia mówi "nie pjerdol tylko rób co masz zrobić" No więc po obejrzeniu aktualizacji siadam grzecznie na dupie i robię nie czekając na personalny opjerdol płynący ze znanego komunikatora na literę "G" ;) Zdrówka Przyjacielu! Noo i odezwij się jak z tymi ogniwkami do "E" ;)

--
GG 6801515

 
19-03-16 11:47  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam wszystkim za doping i wsparcie w postaci Waszych wpisów :-)

Jacku, co do Twojego pytania, to wszelkie metalowe części przyklejam na SG lub Cyjanopan o szybkim lub wolnym czasie schnięcia. Wszystko zależy od wielkości sklejanego elementu.
Wiadomo, rozchodzi się o ewentualne dokonywanie korekt w czasie przyklejania części. To samo również tyczy się żywicy z kartonem.
Do papieru standardowo używam butaprenu.

Oj Jarku, wiem doskonale co myślisz na temat zachodniej konserwy :-) Mam nadzieję, że dalszą część Twojego wpisu pisałeś szczerze i już w niedługim czasie pokażesz swoje arcydzieła :-)
Trzymaj się Przyjacielu i do zgadania na G lub by phone ;-)

 
01-05-16 18:20  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołgiem :-)

Po ponad półtoramiesięcznej przerwie, wypadałoby pokazać nad czym tyle siedziałem.
Długo zastanawiałem się nad tym, czy ujawniać te zdjęcia, bo szczerze powiedziawszy, wygląda to wszystko jakby krowie z gardła wyjął
i znęcał się nad tym czarno-biały Clown...
Po pierwsze chodzi o to, że wydruk był robiony na odwrotnej stronie starej wycinanki i stąd te dodatkowe nadruki.
Po drugie projekty tych części są dobre i sklejalne, tylko wykonanie z mojej strony jest do du...py i nie takie, jak sobie wyobrażałem :oops:
Dobra, koniec smęcenia, bo i tak mało kto czyta ;-)

Na początek drugi zbiornik paliwa.


W następnej kolejności pod skalpel wylądował wentylator. Z nim było już trochę więcej zabawy...



Pora przyszła również i na chłodnicę. Lekko mnie przerażała, ale nie było aż tak tragicznie.



I wstępna przymiarka wszystkiego do kupy.



I to by było na tyle.
Miałem nadzieję, że przed wyjazdem zdążę to wszystko pomalować i w uczciwy sposób Wam przedstawić, ale niestety nie udało się i muszę to odłożyć na później.

W następnej kolejności będę kończył silnik i składał to wszystko już w jedną spójną całość.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)
Tommy

 
01-05-16 18:48  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To teraz już chyba mogę się przyznać, że część z tych podzespołów widziałem nieco wcześniej ;) W całości się prezentują świetnie. Powolutku ale bezlitośnie jedziesz z tym tematem jak walec po ślimakach :D Nie rozumiem, Tomek, w czym Ci przeszkadzają stare części na wydrukach? Ja zawsze używam arkusze już zadrukowane, czy to starszymi czy zarzuconymi projektami ;) Ekologia Panie :D I tak to wszystko będzie malowane więc olać to co gdzieś tam prześwituje ;) Jest moc w tym co robisz !

I takie rzeczy robi Gościu, który nie tak dawno niemal że panicznie bał się, że z corelem sobie nie poradzi :DD Wybacz stary, nie mogłem się powstrzymać ;)

Zdrów!

--

Post zmieniony (01-05-16 18:49)

 
08-09-16 20:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam gorąco brać modelarską :-)
Dziękuję Jarku za słowa uznania, otuchy i wsparcia :-) Na nic się nie gniewam, bo i o co? Taka była prawda ;-)

Szanowni Państwo,
wiele wody w Wiśle musiało upłynąć, aby te zdjęcia ujrzały światło dzienne.
W zasadzie, to w ogóle ich miało nie być, bo były robione na szybkiego dla własnych celów. Stąd jakość ich wykonania (tło, oświetlenie itp.), za co przepraszam.
Wiem i zdaję sobie sprawę z tego, że część nie lubi takiego rodzaju sklejania, czyli użycia materiałów innych niż papier, ale niestety taki jest już mój styl ;-)

Dość smęcenia i przechodzę do konkretów, a było to chyba tak...

Na początek sprawa silnika i uzupełnienie go o brakujące elementy:


Kolejny był układ wydechowy:


Następnie wykonałem osprzęt inż-sap. i ppoż. na płycie nadsilnikowej;



Później zabrałem się za czyszczenie ogniw. Było z nimi sporo zabawy, prawie 40 roboczogodzin, ale ważne, że są ruchome i taki typ, jak miały te pojazdy.
W sumie 2 taśmy plus zapas. Oczywiśnie nie obyło się bez wstępnej przymiarki. Wszystko pasuje idealnie.


Ostatnimi akcentami w sklejaniu, był klocek drewniany, belka poprzeczna do podtrzymania zapasowych gąsienic, no i oczywiście błotniki.



I to by było na tyle. Mam nadzieję, że już za parę dni pokażę coś nowego ;)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
19-09-16 22:40  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Miałem okazję podziwiać na żywo twoje tanki. Mistrzostwo. Czekam na więcej fotek. Pozdro

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
20-09-16 18:52  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Draccus :-) Miło było Cię osobiście poznać i pogadać :-)

Ci co byli w Przeciszowie, mieli okazję na żywo zobaczyć pomalowaną Jagę.
Nieelegancko by było nie pokazać jej Tym, którym z różnych przyczyn nie udało się dojechać...
W zasadzie nic nowego nie przybyło poza pomalowaniem tego, co już widzieliście powyżej.

Jako, że modelarstwo, to ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań, to ten model będzie w całości malowany farbkami akrylowymi firm Tamiya oraz Vallejo Air, a dokładniej:
- farba podkładowa - Vallejo, Surfacer Primer Grey 73.601;
- ciemnożółty RAL7028 - Vallejo Air, dunkelgelb 71.025;
- "kolor minii" - Vallejo Cavalry Brown 70.982;
- biały mat - Vallejo, Blanco 71.001
- kolor stali - Tamiya, Gun Metal X-10;
- czarny mat - Tamiya, Flat Black XF-1;
Jak do tej pory współpraca z w/w farbkami układa się dobrze, ale z lekką przewagą dla Tamiya.
Podejrzewam, że to tylko wszystko kwestia czasu i wprawy, a będzie git :-)
Ale do brzegu. Aktualne foty poniżej.
Widok ogólny.




Chłodnica:


Silnik i filtr powietrza:



Przy tej okazji pragnę jeszcze raz wszystkim podziękować za słowa uznania, jakie usłyszałem od Was w Przeciszowie, a przede wszystkim za wspólna imprezę, długie pogaduchy nie tylko przy browcu, wymianę doświadczeń itd. :-)
Przede wszystkim cieszę się, że wielu z Was mogłem poznać osobiście :-)

Pozdrawiam i do następnego
Tommy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024