FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-05-16 07:37  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jakim klejem podklejałeś oszklenie, bo fajnie i czysto to wyszło.

--
Pozdrawiam!

 
08-05-16 09:06  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Butapren. W którejś z moich wcześniejszych relacji modellot polecił podklejanie nim oszklenia i stwierdzam że miał rację. Najlepsze jest to, że możesz zostawić butapren na chwilę żeby nieco wysechł. Nie jest już wtedy płynny i nie wypłynie po dociśnięciu do szybki, a nadal będzie mocno łapał.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-05-16 23:02  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nawał obowiązków w pracy spowolnił budowę, ale udało mi się znaleźć nieco czasu na zrobienie klap przedziału amunicyjnego. Projekt nie uwzględnia grubości papieru, więc trzeba było nieco przyciąć wystającą warstwę wewnętrzną.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:03)

 
15-05-16 17:15  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Skończyłem przedział uzbrojenia. Łatwo nie było i wyszło przeciętnie. Ale po kolei. Na początek działko.

Póki co nieźle. Potem przyszła kolej na karabiny maszynowe i tu się zaczęły schody. Po pierwsze mnóstwo trudności sprawiły mi podajniki amunicji. Nie dość że same w sobie wyszły są trudne do sklejenia i wyszły mocno średnio, to jeszcze po przyklejeniu okazało się że jeden z nich nie sięga do pojemnika z amunicją.

Miałem też spory problem żeby ustawić karabiny i ich lufy w jednej osi. Nie do końca mi się to udało. Problemem były też same lufy karabinów - przez moment miałem myśl czy może nie pomyśleć o gotowych, ale ostatecznie zrobiłem samodzielnie. Ale najwięcej problemów sprawił pojemnik z amunicją i podajnik do działka. Po wstępnej przymiarce nijak to nie pasowało.

Udało się jakoś docisnąć i weszło, ale dół podajnika amunicji nie jest przymocowany do działka - jest jakieś 2-3 mm przerwy między nimi.

Pozostaje się cieszyć, że jest to dobrze zakamuflowane i nie rzuca się w oczy. Ostateczny efekt prezentuje się dobrze z odległości.
--

Post zmieniony (06-01-19 17:04)

 
26-05-16 11:20  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Obawiałem się dosyć mocno jak mi wyjdą skrzydła, bo niestety nie są podzielone na mniejsze fragmenty. Łatwo jest więc o pomyłki przy formowaniu i przyklejaniu poszycia (do czego niestety doszło).

Przed sklejeniem szkieletu skrzydeł przymierzyłem dokładnie lasery do wręg z wycinanki. Różnic w rozmiarze brak. Po sklejeniu szkieletu pojawiły mi się jednak pewne obawy. Spodziewałem się, że tylne zakończenia wręg tworzące krawędź spływu będą ułożone w jednej linii. Okazało się jednak, że proste wyznaczone przez dwie zewnętrzne wręgi (po bokach lotek) i dwie wewnętrzne nie pokrywają się (chociaż są równoległe). Wygląda to mniej więcej tak.

Oba skrzydła wyszły identycznie, więc nie poczuwam się do winy. Tutaj złożone szkielety skrzydeł.

Nauczony doświadczeniami przy Tomahawku tym razem dokładnie pasowałem szkielet do lotek. Poszycie pasuje bez większych problemów, ale jeden ze szkieletów lotki wyszedł mi nieco za duży i trzeba było go ciąć. Skrzydła na całej powierzchni wzmocniłem podposzyciem wykonanym z brystolu. Reflektory wykonałem z blistera po lekach. Żarówki powstały z łebków od szpilek, chociaż po fakcie stwierdziłem że są chyba nieco za duże.

Zgodnie z moimi obawami ukształtowanie tak długiego skrzydła sprawiło mi kłopoty. Lewe skrzydło, które wykonywałem jako pierwsze, wyszło elegancko i bez problemów. Przy wykonywaniu prawego doszło natomiast do mega fakapu. Po pierwsze podposzycie ułożyło się źle względem szkieletu i uniemożliwiło poprawne nałożenie poszycia. Po drugie zbytnio nawilżyłem krawędź skrzydła, przez co papier się pofalował. I wreszcie po trzecie końcówka skrzydła nie zeszła się jak powinna. Udało się wybrnąć tak, że nie ma katastrofy, niemniej jednak na prawym skrzydle widać pofalowanie oraz linię dźwigara i jednego z żeber. No i zgodnie z obawami ukształtowanie krawędzi natarcia wyszło nie najlepiej. Tak się to ostatecznie prezentuje.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:04)

 
27-06-16 12:18  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Czy ktoś kto kleił ten model ma może zdekompletowaną wycinankę jako dawcę części? Skopałem łączenia przednich segmentów belek ogonowych. Niestety sposób rozrysowania części mnie pokonał i chętnie wykonałbym je jeszcze raz.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-06-16 17:13  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

WAK nie chce dosłać?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
28-06-16 19:06  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

A wiesz, nie próbowałem :-) Zobaczymy, może się uda.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-07-16 21:22  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wrzucę niewielką aktualizację, żeby nie było że prace stanęły.

Lasery okazały się nieco za małe, ale to może być moja wina bo starałem się je wyszlifować tak, żeby krawędź pasowała do krzywizny poszycia.

Tutaj szkielety belek ogonowych. Omyłkowo zamieniłem jedną część pomiędzy lewą i prawą stroną, ale konsekwencje na szczęście nie będą wielkie.

Kołpaki jeszcze przed ostatecznym retuszem.

No i moja porażka. Segment lewy (po prawej stronie) sklejony i skopany. Segment prawy jeszcze niesklejony, ale wiem że jak będę próbował go skleić skopię go podobnie jak lewy.

No i tu ponowna prośbą o części od 82 do 86. Jeśli ktoś posiada, to skleję to dobrze. Jak nie to będę ratował to co jest.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:05)

 
20-11-16 17:32  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jak widać relacja stała przez ostatnie 5 miesięcy. Wszystko za sprawą przeprowadzki zagranicę, o której dowiedziałem się w lipcu. Wyjęło mi to sporo czasu z życia - klejenie musiało zaczekać. Wszystko się jednak powoli unormowało i wróciłem do klejenia :-)

W poprzednim odcinku skopałem przednie segmenty belek, a konkretnie łączenie segmentów 2 i 3 (licząc od przodu).

Po pierwsze nieczysto, po drugie ze szczelinami. Problem wyniknął z bezsensownego rozrysowania szkieletu. Zamiast zrobić normalne wręgi z otworem, autor zrobił szkielet znajdujący się w segmencie 2, zakończony na końcu wręgami. Ja wkleiłem tą strukturę w segment trzeci i planowałem nasunięcie na nią sklejonych ze sobą segmentów 1 i 2. Niestety, nie potrafiłem wykonać tego bez powstania gigantycznych szpar. Rada dla innych: skleić segment 1, wkleić w niego wręgę zamykającą przód belki, dokleić segment 2, wkleić wręgę pomiędzy segmentami, dokleić segment 3, wkleić wloty powietrza w segment 2, wkleić wręgę między segmenty 2 i 3.

Sposób rozrysowania poszycia (i moje podejście do jego sklejenia) bardzo przypomina mi Tomahawka tego samego autora. Nawiasem mówiąc klejenie tego fragmentu Tomahawka było traumatyczne i tutaj też nie będzie lekko bo nie wszystko chce się zejść jak powinno. Postanowiłem najpierw dokleić tylne segmenty, a dopiero potem przykleić poszycie do szkieletu gondoli.

Niemiłą niespodzianką okazały się różnice w odcieniach kolorów pomiędzy segmentami.

W pierwszej chwili myślałem żeby po prostu zamienić miejscami przedostatnie segmenty, ale niestety nie są one symetryczne. No trudno.

A tutaj taka tam przymiarka.

Rozpocząłem pracę nad wlotami sprężarek.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024