FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-04-16 18:03  [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam wszystkich!

Właśnie ukazał sie drukiem najnowszy model wydawnictwa SKLEJ-MODEL:



format 22 x 32 cm
2 arkusze uwag ogólnych i opisu budowy
4 arkusze z rysunkami montażowymi
4 kolorowe arkusze kartonowe do wycinania
1 czarno-biały arkusz do podklejenia na tekurę
84 czarno-białe "kreskowe" rysunki montażowe
druk offsetowy
komputerowe opracowanie - autor Jerzy Janukowicz
model waloryzowany
skala 1:25

Wymiary modelu po sklejeniu:
Wysokość: 95 mm
Szerokość: 73mm
Długość: 183 mm

Zawartość zeszytu:








Model w cenie 27 zł do nabycia na stronie wydawnictwa http://sklej-model.pl oraz w sklepach modelarskich.

Do modelu dodatkowo można zakupić elementy wycinane laserem:
- wręgi i detale (19 zł)

Zdjęcia modelu-surówki wstawię wkrótce.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
30-04-16 19:40  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
ribik   

Fajna ta puszka na kółkach.

 
30-04-16 20:19  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Brawo Jasiu, upsss oczywiście Jerzy : ))))) Wydaje mi się, że te ślady eksploatacji wyglądają bardzo dobrze i jest to dobry kierunek w modelarstwie kartonowym. W zasadzie tu jest największe pole do popisu jeżeli chodzi o wygląd modeli kartonowych - atrakcyjna grafika wydawanych modeli, oczywiście zrobiona ze smakiem i realistycznie wykonana.
Oczywiście zaraz pewnie odezwą się głosy, że jest to zbędne, bo każdy przecież może sobie takie ślady zrobić sam - AHa : ))))
Sam pomysł na model jak i jego opracowanie, prezentacja powstawania przy otwartej kurtynie, oraz to co otrzymamy w postaci gotowego projektu jest bardzo sympatyczne - ode mnie 10/10 : ))))

 
30-04-16 20:23  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajna, wręcz wzorcowa prezentacja nowości!
Lubię to!
Pełna jawność ; a nie boisz się,że ktoś to sobie ściągnie, wydrukuje i sklei za friko...?
Trzeba było na każdym powyższym obrazku dodać jakiś znaczek ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-04-16 20:39  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ogladam w telefonie, więc śladów eksploatacji nie mogę dokładnie ocenić, ale cieszy sam progres w grafice. Czy zdążysz z shermanem do zlotu Konradusa? Poprawisz w nim kształt przedniej osłony?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-04-16 22:04  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wydrukowanie w jakimś punkcie to przekroczy znacznie koszty zakupu wycinanki ofsetowej. A samemu to ile osób ma dobry sprzęt żeby dobrze wyszło.

 
09-05-16 09:29  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hej Hej!

Ale mi temat uciekł... przepraszam że odpisuję z opóźnianiem.

Bardzo dziękuję za pozytywne przyjęcie prezentacji nowości jak i samego projektu. Mam nadzieję że przełoży się to na sprzedaż modelu.

Przykładowe arkusze, jakie wcześniej wstawiłem na stronę www były znacznie zredukowane jakościowo, więc wydruk i poprawne sklejenie modelu byłoby bardzo uciążliwe.

W swoim modelu prototypowym przykleiłem ostatnie detale i model jest gotowy do wykonania galerii końcowej - mam nadzieję opublikować ją dzisiaj wieczorem.

Edycja - Piterpanzer, czy będę we Wrocławiu jeszcze nie wiem, ale nie powiem - kusi :) W Shermanie oczywiście poprawię wszystkie niedociągnięcia z 'pierwszego wydania'. Oraz bardziej 'uplastycznię' poszczególne detale kadłuba jak i układu jezdnego - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Post zmieniony (09-05-16 09:36)

 
16-05-16 11:04  Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 9 - Włoski samochód pancerny Fiat Terni Tripoli
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Fajne są te złożone prostopadle walce o różnej średnicy :-). Jako, że siedzę trochę w początkach pancerki to na pewno kupię model, choć nie wiem, czy zrobię go w tym oryginalnym malowaniu.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024