FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-04-16 15:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie patrz na wydruk, kolor jakiego powinieneś użyć to Olive Drab, skoro już malujesz to zastosuj odpowiednią farbę, z tego co pamiętam to Pactra A30 a Humbrol 155, Model Master 1711 itd. Poniżej masz zdjęcie oryginalnego pojazdu:



Postaraj się, bo początek masz bardzo dobry!

--
Pozdrawiam!

 
02-05-16 21:45  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jasiek dzięki , nie ma to jak pomoc od bardziej doświadczonych . Poprzeczka nieustannie w górę !
Poczekam do środy i cisnę do sklepu po farbę ;)
Trochę utrudniłem sobie zadanie bo przed wyjazdem na majowy osadziłem już w ramie silnik i reduktor .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
02-05-16 22:32  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dasz radę, wierzę w Ciebie! :) Jeszcze jedno: na tym zdjęciu widać łączenie, jak malujesz staraj się niwelować takie rzeczy bo po malowaniu są bardzo widoczne. Papier ścierny a jak duża szczelina to trochę szpachlówki i szlifowanie do skutku :)




--

Post zmieniony (02-05-16 22:49)

 
06-05-16 18:41  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dodge w wydaniu Pactra A 30 OLIVE DRAB . Tak to teraz wszystko wygląda ;) Jasiek - miałeś rację :)









I to już byłby koniec mechaniki , teraz pora na koła .
Po raz pierwszy zastosowałem tu podpatrzoną metodę wygniatania kartonu . Boki opony tego wymagały . Kolejne cztery koła , które muszę jeszcze zrobić pozwolą mi uniknąć błędów , które popełniłem robiąc to zapasowe ;)
Wycinając igłą 1,6 bieżnik narobiłem coś jakby nitów , może się przydadzą







--

Post zmieniony (06-05-16 20:13)

 
06-05-16 20:39  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Co Ty chcesz od tego koła:-)?
Jest jak najbardziej w porządku:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-05-16 21:03  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Przede wszystkim jest okrągłe :)
Tego na focie nie widać tak bardzo , ale po zewnętrznej stronie mi się wgniotło troszkę :( Na szczęście jako zapasowe będzie montowane na odwrót . StuG , powiem Ci że chciałem mieć jakiś pojazd wojskowy i zawsze myślałem o jakimś tanku ( cromwel już raczej nie doczeka finiszu) , ale widząc twoje relacje i robienie gąsienic zdecydowałem się na kołowy . Robienie bieżnika też pochłania , pewnie nie tak jak wycinanie ogniw ale jednak :)
Jak pisałem , nazbierałem niby nitów na jakiś tank z I WŚ :)

--

Post zmieniony (06-05-16 21:04)

 
06-05-16 21:07  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Tak to teraz wszystko wygląda" - czyli przynajmniej jak dla mnie, wygląda bardzo dobrze. Jedynie wydaje mi się, że trochę za szeroki pasek zostawiłeś na środku bieżnika ( zobacz na zdjęciach oryginałów). Dlaczego nie wycinałeś bieżnika, co widać na zdjęciu, tak jak było w wycinance ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-16 21:18  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki Borowy , dobrze ci się wydaje . Wydruk jest krzywy i musiałem nanieść nowe linie , a z racji że to moja pierwsza poważniejsza robota i koło " zapasowe - treningowe " które zniknie w karoserii budy postanowiłem troszkę poszerzyć pasek , żeby tego nie spieprzyć . Następne już będą tak jak potrzeba :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-05-16 07:36  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jeśli chcesz się trzymać tzw prawdy historycznej, to silnik Dodge'a WC był jasnoszary.

Szczegóły tutaj: http://www.primal4x4.com/wwiidodgemotorpool/paint.html

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
07-05-16 08:56  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cieszę się, że mogłem pomóc. Dobrze to wygląda a silnik zostaw tak jak jest. Przecież maski nie będziesz podnosił :)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024