FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
19-05-16 18:35  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Capon jest primo nie lakierem do lakierowania, a prędzej podkładem do gruntowania, na który dopiero kładzie się lakier (i ten capon zabezpiecza przed nadmiernym piciem lakieru). Pamiętam, że kiedyś chyba była nawet kłótnia na ten temat na forum: tym albo którymś z innych - chyba "sklejmy.com". Mniejsza o to.

A moja rada na przyszłość jest taka: zanim się weźmiesz do malowania bazowego koloru tryśnij model bezbarwnym lakierem w sprayu - nawet akrylowym. Odczekaj swoje - pozwól mu stwardnieć - przetrzyj/wypoleruj flanelką i dopiero kładź pierwszą warstwę farby. Im cieńsza tym lepsza.

--
Syn ciężkostrawny.

 
19-05-16 18:59  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ilu modelarzy tyle rad ;-)
To i ja dodam swoją: jak do tej pory nie poczułem kategorycznej potrzeby caponowania arkuszy wycinanki przed sklejaniem. I nie tylko ja. Wycinam elementy,retuszuję,sklejam. W zależności od modelu lakieruję sklejone elementy po zakończeniu jakiegoś etapu, np kadłub samolotu z usterzeniem. Jeśli model nie ma zbyt wielu "zakamarków" uniemożliwiających malowanie po zakończeniu budowy,to lakieruję na koniec. I pierwsze lakierowanie traktuję jako zagruntowaniu kartonu, co znakomicie ułatwia dalsze malowanie wszelkimi metodami ( lakier bezbarwny wykończeniowy, farba,pędzel,spray-aerograf,farba akrylowa,czy olejna etc...). Jak widać caponowania nie wystarczyło...
Ale doświadczenie zdobywa się na własnych porażkach...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-16 21:03  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam .
Pogoda zachęca do nawijania na opony wstęgi szos , może przydarzy mi się jakaś EUREKA !!! na trasie ? Na razie dodge do garażu-pudła i sezonowanie do momentu kiedy dorosnę do tego żeby się z problemem zmierzyć . A ja krok , albo dwa wstecz i biorę się do budowy czegoś nowego - prostszego ?
Mam nadzieje że kiedyś wrócę i dokończę temat który zacząłem
Dziękuje Wam wszystkim bardzo za wiarę we mnie , doping i fachowe porady :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024