FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
18-05-16 14:55  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przez te szyby nie zauważyłem babola na karnistrze. Dam Ci jeszcze jedną radę: jeśli nie jesteś pewny wyglądu pewnych elementów to szukaj zdjęć w internecie. Ja przed przystąpieniem do budowy jakiegoś modelu ściągam sobie przynajmniej parę zdjęć danego pojazdu czy samolotu. I tylko nie zniechęcaj się, założyłeś relację więc próbujemy pomóc :)

--
Pozdrawiam!

 
18-05-16 16:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie ma mowy o zniechęceniu , cisnę do końca , do ostatniej części na arkuszu , następny model już czeka zakaponowany :) Od czego Was mam jak nie od konstruktywnej krytyki . Powiem Wam że sam wpadłem na to dzisiaj rano , kiedy wpadlem na garaż po motor i spojrzałem na swój kanister hahaha
Co do baboli to wiem , że nie popełnia ich tylko ten kto nic nie robi ;-)

--

Post zmieniony (18-05-16 16:08)

 
18-05-16 16:45  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo, Jaśko dobrze gada! "Do ostatniej części na arkuszu" ...To marnie bracie celujesz :(
A dorysuj sam jeszcze coś od siebie to dopiero będzie frajda ;) jakąś skrzyneczkę na pakę albo pokrowiec na karabin albo choćby same pasy przy fotelach. wszystko co sam dodasz od siebie ponad to co w wycinance da Ci dobrego kopa a my, stare wuje zauważymy takie smaczki, nie bój się ;)

--
GG 6801515

 
18-05-16 18:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cider, Śledzę relację od początku i idzie Ci to generalnie bardzo dobrze. Oczywiście popieram kolegów co do szyb i kanistra. A i jeszcze spytam, bo padło hasło "motor". Czym latasz jeśli wolno spytać?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-05-16 19:15  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

I co ja bym bez Was Stare Wuje począł ?!? he ? Dziękuje Wam za cenne wskazówy . Na moim etapie to istotne , pozwoli wykształcić prawidłowe nawyki i wyeliminować złe

Jaroslav . A łby śrub mocujących koła , a imitacja zawiasow to niby nic :):)
Tu też na szybko przykład "walorki" stolarskiej ;) dorobie jeszcze paski mocujące, ale już klamr na nich nie wymagajcie pliiiisssss ;)


Wracając do kanistrów - kiedy będziecie gadać o mnie i moich modelach :):), a ktoś nie zjarzy o kogo chodzi , zawsze wystarczy dodać że to ten od "kanistrów na odwrót" hahah

Luzak , zależy czy jadę sam czy z kobietą i na chwile czy na parę dni ale wszystko z pod znaku HD. Pogoda coraz lepsza do jazdy wiec czas na modele zacznie się drastycznie redukować !!
A Ty ?

--

Post zmieniony (18-05-16 19:18)

 
18-05-16 19:58  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cider, Ja jeszcze niczym nie latam, bo dopiero mam zamiar robić prawko na A2 a tam czeka mnie wyzwanie o nazwie Suzuki Gladius. Wyzwanie dlatego, że przy moim 164cm wzrostu i 52 kg wagi jest dla mnie za wysoki i dość cięzki

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-05-16 16:00  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam Was Stare Wuje i krzyczę: Pomocyy !!!
Jeden problem mam już z głowy - na której wystawie zaprezentować model :):):)
Zastąpiły go inne - czemu tak wyszło i co z tym teraz zrobić ?
Wszystko szło dość sprawnie i cieszyło niezmiernie ( jeśli nie liczyć błędów merytorycznych - takie aktualne słowo z mediów słyszane co i rusz ) do momentu kiedy po oklejeniu poszycia zewnętrznego budy wziąłem w rękę pędzel i Pactry żeby je pomalować jak już wcześniej i ramę i resztę i zamalować policja ;)
Zastanawiałem się czy czasem nie podkleić tych powierzchni poszycia brystolem albo i nie zrobić tzw. podposzycia ale myślałem i jak to u mnie bywa na tym się skończyło . Za to teraz to mój dodge wygląda jak prawdziwy weteran 2 WW !
A jeszcze niedawno pisałem że nie ma mowy o zniechęceniu ;)
Wrzucę foty , choć przyznam że aż mi głupio





--

Post zmieniony (19-05-16 16:03)

 
19-05-16 16:47  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A bo pewnie przyjacielu malowałeś pactrą nie zabezpieczony przed wilgocią ( nie caponowany) papier hę? Skoro kleisz z oryginału i malujesz to ja w takiej sytuacji ( choć to politycznie niepoprawne ) ściągnął bym skany, wyciągnął z nich potrzebną część i próbował raz jeszcze , tym razem z "podposzyciem" Ewentualnie, podkleił bym tekturką płaskie powierzchnie a to co ma być wyoblone a nie widoczne zarazem po sklejeniu zasmarował bym od wewnątrz czymkolwiek co z papierem nie zareaguje i go nie odkształci... Czy to poxipol, czy jakikolwiek cyjanoakryl, nieistotne skoro nie będzie tego widać ;) Zawsze to łatwiej niż część samemu rysować ;)

--
GG 6801515

 
19-05-16 16:49  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

CIDER - jest kilka filarów modelarstwa. Jednym z nich jest hasło : "nie spiesz się".
Poniosło Cię, bo chciałeś już, teraz, zaraz mieć kolejny etap wykonywania modelu za sobą. I dostałeś nauczkę.
Pactra, jako farba akrylowa, zachowała się prawidłowo. Pofalowała pięknie duże powierzchnie, które nie były niczym zabezpieczone.
Obawiam się, że teraz już "po ptokach" i albo zakupisz nowy egzemplarz, lub ktoś prześle Ci części, które zepsułeś. Można jeszcze cudować z nowym poszyciem, ale to chyba mija się z celem.
Cóż, człowiek uczy się całe życie, a najbardziej na własnych błędach.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-05-16 17:09  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Model był zakaponowany , ( dzięki Janciowi , że mi to kiedyś powiedział ) ale to widać nie chroni :(
Wyciągam wnioski :( ale pewnie jeszcze nie raz zapłace "frycowe" :)
Przyznam się że miałem pewne obawy i zrobiłem ksero płatów poszycia ;) haha
StuG , zgłębimy te fanaberie papierowo-lakierowe przy browarze za tydzień ?
--

Post zmieniony (19-05-16 17:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024