FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-04-16 14:56  [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tematem kolejnej galerii jest Opancerzony Wóż Łączności RENAULT TSF często błędnie nazywany "wozem dowodzenia", to oczywiście błąd. Czołgami dowodzenia były najczęściej Char Canon FT-17 uzbrojone w armaty 37mm. Ten zaś służył jedynie łączności z wyższym szczeblem dowodzenia dzięki zamontowanej radiostacji E-10ter.
Wojsko Polskie posiadało 6 maszyn tego typu, które pod koniec lat 20.tych zostały przebudowane do standardu FT-17 i uzbrojone w KM'y Hotchkiss. Część z Was mogła się z nim już zapoznać w Inowrocławiu a kto by jeszcze miał ochotę obejrzeć finał moich kilkuletnich zmagań z materią pochodzenia roślinnego, może to zrobić właśnie tu :








Ma co prawda trochę błędów :( Wynika to z tego, że gdy już przyleciał do nas FT z Afganistanu bym się z nim mógł podotykać to prace były już na tyle zaawansowane, że nie warto było zaczynać od początku dla tych kilku detali. Zostało więc tak jak jest i nic w nim już przerabiać nie będę.

--

Post zmieniony (28-04-16 15:05)

 
28-04-16 15:02  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co jeden dzisiaj zamieszczony przez Ciebie model, to ładniejszy :) Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-04-16 16:10  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No tak :-P Chcesz zdeklasować mojego wz-ta ;-) Ehhh... Żebym ja tak umiał i mógł...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-04-16 16:54  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Piękny! Szczerze mówiąc to myślałem, że to jakiś plastik z mega paczką dodatków fototrawionych i żywicznych.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
28-04-16 17:48  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zawsze podobała mi się Twoja precyzja w wykonywaniu detali . Układ jezdny, stożkowe nity...

Piękny.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-04-16 19:28  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Urzeka mnie i tego tez chciałbym do kolekcji .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
28-04-16 19:49  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super wykonanie !
Ford teraz Renault - pokazałeś ciekawe, historyczne konstrukcje.
Brawo !
.

 
28-04-16 21:29  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model zacny. Wykonanie obłędne.

Co do samego wozu to chyba tylko Francuzi potrafią przepoczwarzyć czołg w straszydło. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego skoro potrafili popsuć smak herbaty mlekiem i stworzyć bawarkę. Bo inaczej tego nie nazwę. OK, są narody, które potrafią sknocić dobry pomysł ale odskakujemy od tematu...

Będzie on gdzieś wydany czy to tak jak Ford - jeden egzemplarz?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-04-16 21:33  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za Wasze opinie :) Pochwały od gości których prace sam podziwiam i staram się czerpać z Ich doświadczenia są dla mnie szczególnie wartościowe jak również motywujące o czym wkrótce postaram się Was przekonać. Póki co Jarosławska Fabryka Traktorów pracuje na pełnych obrotach ;) Jak się więc już domyślacie, następne w kolejności będą sprzęty, które trafiły do nas ze wschodu ;) Ale to jakoś za tydzień, no może ciut wcześniej.

Zdrów!

EDIT: Drogi/a Mucho, nie będzie wydany. Cały projekt się ciągnie jakoś od 2008 roku, części mam porozrzucane po dziesiątkach plików roboczych, tworzenie instrukcji to musiał by być koszmar :D Jak by się dobrze zastanowić, to może mi się uda pozbierać części do samej zabudowy i gdzieś udostępnić co by sobie chętni mogli na GPM'owym kadłubie posadzić. Oczywiście śrubunek i malowanie każdy by musiał sobie sam ogarnąć... Ja już więcej tłoczyć krążków z alufolii nie zamierzam... Nawet ja miewam czasem dość ;P

--

Post zmieniony (28-04-16 21:47)

 
28-04-16 21:37  Odp: [G] Wóz łączności Renault TSF /1:25 / Projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Jarosławska Fabryka Traktorów" - logo, konieczne logo ! :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024