FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-04-16 10:01  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mario może masz w planach wykonanie kół do polskich samochodów osobowych i ciężarowych - ukazało się sporo modeli tych pojazdów niestety w większości z nich koła i felgi wyglądają niezbyt ciekawie ?

 
27-04-16 00:54  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Koledzy, będzie "II wydanie" kół do Pt47. Coś tam jeszcze w projekcie trzeba było poprawić i .. się poprawia.
@Halogen, jak masz projekt 3d, to możemy porozmawiać.

--


 
27-04-16 04:58  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Wojciech Cięciwa   

Mario - projekt 3D to chyba nie problem ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-04-16 15:10  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wojtek, to zależy. Trzeba to zrobić porządnie, zgromadzić jakąś dokumentację, choćby zdjęcia i pomiary. A ja skupiam się na kolei. Niemniej jak ktoś chciałby rozrysować kółka do czegoś popularnego, to chętnie spróbuję je wydrukować, a jakby były tego warte, to można robić odlewy.

--


 
27-04-16 18:50  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście na projekt 3D z mojej strony nie możesz liczyć : )))),ale wydaje mi się, że ktoś zainteresowany tematem kół z żywicy do polskich samochodów osobowych i ciężarowych dla skali 1:25 byłby w stanie przygotować taki projekt 3D kilku typów kół i felg. Zrobienie dokumentacji zdjęciowej i pomiarowej jest jeszcze w miarę proste ponieważ dostęp do pojazdów jest spory.
Nie badałem rynku więc trudno stwierdzić, czy temat chwyci, być może jestem jedynym, któremu się marzy taki zestaw kół : )
Przepraszam, że zawracam ci głowę takimi sprawami w temacie kolejowym i dziękuję, że nie mówisz - nie : )

 
27-04-16 20:03  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
pawcio37   

Kiedyś próbowałem coś w temacie Jelczy zrobić niestety z przyczyn niezależnych temat stanął w miejscu. Do dokończenia felg z metalu zabrakło wykonania otworów pod "szpilki" otworu pod wentyl i 4 otworów eliptycznych oraz pierścienia zamykającego felgę z przodu. Wystarczy dorobić pozostałe drobnostki lub zamiast otworów pod szpilki nakrętki z wystająca śrubą i felgi odlewać z żywicy. Mogę komuś przekazać jedną sztuke może coś z tego wyjdzie...








Post zmieniony (27-04-16 21:41)

 
27-04-16 20:59  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Wojciech Cięciwa   

Mario, sądzę, że na koła do PF508 zbyt by był ....
Rozumiem, że najpierw drukujesz 3D a potem ewentualnie robisz formy do odlewania ....
Postaram się sprawdzić swoje zasoby i zobaczyć, czy jakieś koła by się znalazły.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-04-16 21:04  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"na koła do PF508 zbyt by był ...."
Ile dotąd wydano modeli PF508 i ile ich sprzedano?

Poza tym:
http://sklep.gpm.pl/akcesoria/kola/zywiczne/1/25/fiat-508-zywiczne-kola

Post zmieniony (27-04-16 21:08)

 
27-04-16 21:59  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
Wojciech Cięciwa   

Znaczy skoro są, to jest zbyt .... :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-04-16 08:11  Odp: [N] Dodatki żywiczne do modeli kolejowych
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tam jest zaznaczone: "produkt niedostępny". Chyba nie było wielu chętnych.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024