FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
21-09-16 15:13  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Pięknie to wszystko wygląda. Przeglądając wycinankę zwróciłem uwagę na ten element zastanawiając się czy wogóle da się to poprawnie skleić. Bardzo podoba mi się to jak wyprowadziłeś obłości i skleiłeś w całość. Jeżeli kiedyś odważę się na pocięcie tego modelu to z całą pewnością będę bardzo często wracał do Twojej relacji.

A teraz ze świadomością, że element, przez który postępy znacząco zwolniły został w końcu "pokonany" nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejne (mam nadzieję, że szybsze i bardziej regularne) aktualizacje :D

 
25-09-16 20:47  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jedno jest pewne: jeżeli zabierałbym się za ten model ponownie, wiedząc co i jak po kolei, na pewno decydowałbym się na rozwiązanie na jedną wręgę. Niestety, ale klejenie na dwie wręgi wybitnie mi nie leży. Może kiedyś ?
Tymczasem kończę środkowe segmenty z wieżyczkami karabinów maszynowych. Ciekawe, że Autor zaprojektował drobne elementy wyposażenia (siedzenie z pasami) a zapomniał o poszyciu wewnętrznym. Podklejam to ciemnozielonym kartonem, bardzo niewiele z tego będzie widać, tylko przez okrągłe boczne okienka bo przez górną kopułkę chyba nic się nie dostrzeże.
Dolna kopułka w zamyśle Autora jest chyba obracana i chowana w głąb kadłuba, ale jest to tak delikatna konstrukcja że dałem sobie spokój. Na fotkach tylko włożona na sucho, finalnie będzie przyklejona. Te dwa środkowe segmenty jeszcze nie przyklejone, zabieram się za górną wieżyczkę, a ponieważ jest ona osadzona w podłodze segmentów zostawiam sobie jeszcze dostęp do ich wnętrza.
Na koniec ciekawostka. Kopułki mam kupione, ale ramki to dla mnie spore wyzwanie...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-09-16 21:14  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Fachowa robota.
Może pisałeś, a mi się przeoczyło, jeśli nie to zdradź proszę w jaki sposób białe - błędne oznaczenia stały się słusznie czerwone? (zacząłem klejenie tego modelu, aktualnie jest przerwa, ale zamierzam do tematu wrócić i poprawić kolory, tylko pomysłu mi brak jak to zrobić?!).

 
25-09-16 22:24  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piękna,czysta robótka. Claas Tobie powinien zaproponować test URSUS-a. Ja se nie radzę ze standardem :(

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
30-09-16 11:39  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
kolejny element, po zrobieniu którego mogę odetchnąć z ulgą. Oczywiście nie jest doskonały (delikatnie mówiąc...), ale ani ramki nie ułatwiły przyzwoitego wykonania ani praca z tymi nieszczęsnymi plastikowo-foliowymi elementami to nie jest coś za czym tęsknię. Dziwi mnie, że w wycinance Autor nie zamieścił ramki jako oddzielnego elementu, który przecież dałoby się odpowiednio ukształtować na kopułce tylko każe się męczyć z posiekaną wzdłuż i wszerz ramką odciętą od rozrysowanej na tekturze kopułki... Kolejna wątpliwość to wewnętrzne elementy mechanizmu górnej wieżyczki, które praktycznie będą nie do dostrzeżenia po sklejeniu kadłuba w całość. Taka sztuka dla sztuki, zrobiłem bo po prostu było rozrysowane. Kopułka górna już przyklejona, segmenty jeszcze nie połączone...

A może znajdzie się chętny opisać jak sobie radzi (narzędzia, technika) z odcinaniem i dopasowywaniem elementów typu owiewka bo jeszcze kilka wyzwań przede mną w tym modelu...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-09-16 12:05  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Oszklenie to z Gieepeemu i co pasuje?
Ze zdziwieniem patrzę, że segmenty sklejasz jak Pan autor przewidział czyli na dwie wręgi. Nie kusiło Cię żeby przerobić ten archaizm na pasek? Efekt połączeń segmentów mógłby być znacznie lepszy.
Ciekawe co wymyślisz w segmencie za kabiną pilotów, tam jest totalna pustka...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-09-16 12:13  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Z "odcinaniem"? czyli pytasz o wycinanie z arkusza?
Jeżeli ramka ma oble łączenia poszczególnych listków, ja wycinam te "obłe kąty" przy pomocy wybijaków (wycinek okręgu).

Generalnie stosuję zasadę, że wpierw, bez szyby, sklejam ramki, a następnie tak uformowaną "pajęczynę" naklejam na uformowaną pleksę przy pomocy niewielkiej ilości butaprenu.
Oczywiście wpierw, przed naklejeniem, wykonuję retusz krawędzi ramki.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-09-16 12:30  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

'ceva' - kusiło, jasne, ale przed rozpoczęciem sklejania wydawało mi się, że będzie to trudne z uwagi na elementy, które są na styku segmentów oraz umieszczenie wewnątrz segmentów innych elementów (komora bombowa). Można powiedzieć, że poszedłem na łatwiznę, ale jak pisałem kilka postów wcześniej teraz, kiedy wiem co i jak na pewno byłaby to jedna wręga...
'Art" - pisząc o "odcinaniu" miałem na myśli wycięcie ramki z całego elementu kopułki - fotkę masz we wcześniejszym poście. Z tym, że nie jest to cała ramka bo są jeszcze elementy "pionowe" umieszczone na pierścieniu, drugim fragmencie kopułki. Skleić to najpierw w całość i ukształtować i przykleić do kopułki jest poza moimi możliwościami...
Aha, 'mares' - litery najpierw obrysowane czerwonym markerem i zamalowane Revell'em
--

Post zmieniony (30-09-16 17:40)

 
08-10-16 19:54  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
kolejny nieskoordynowany krok naprzód. Dwa środkowe segmenty, z komorą bombową. Tym razem zawziąłem się i wykonałem podposzycie kadłuba wykorzystując je także jako sklejki między segmentami. Wręgi trzeba było oczywiście trochę podszlifować, ale efekt jest rzeczywiście pancerny. Zależało mi na odpowiedniej sztywności tych elementów bo nie dość, że nie są sklejone w zamknięty kształt (komora) to jeszcze wiszą na nich skrzydła. Wydaje się być OK. Oczywiście w przeszkolonym segmencie przed komorą wycinanka nie przewiduje żadnego kolorowego wnętrza, zostawiłem jako białe, może jeszcze to jakoś zamaluję przez otwór we wrędze końcowej. Zresztą końcowa wręga to też zagadka, bo będzie już tutaj kabina a Autor nie przewidział (albo się jeszcze nie dokopałem) tylnej ścianki kabiny. Znów trzeba będzie sztukować...

Mając już te segmenty nie mogłem sobie odmówić przymiarki skrzydeł. Chyba wszystko będzie pasować, z tym, że na kadłubie Autor pozostawił niezamalowane miejsce na krawędzi spływu tam, gdzie jest klapa i będzie ją można zostawić tylko w równoległej do płaszczyzny płata. A i tak nie jestem pewien czy nie będzie tam widoczne białe miejsce...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-10-16 22:23  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
kolejny krok w stronę ostatnich, dziobowych segmentów. Nie wiem w dalszym ciągu czy ja sam sobie stwarzam problemy, ale sklejanie segmentów z kabiną pilotów postanowiłem wykonać wg własnego planu (zresztą Autor jest tu bardzo "powierzchowny" w opisie). Zamieniłem szachownice, skleiłem szkielet i skleiłem elementu przedniego zawieszenia. Ponieważ posiadana wytłoczka "obejmuje" całą kabinę postanowiłem od wąskiego segmentu odciąć ramkę oszklenia i wykorzystać ją dopiero przy oklejaniu wytłoczki a na razie skleić tylko dolną część poszycia i połączyć ją z kolejnym segmentem. Kolejność była taka: doklejam wąski segment, następnie szkielet kabiny, tu wklejam częściowo elementy przedniego podwozia i doklejam drugi, zamknięty segment kabinowy. Nie przyklejałem segmentu do przedniej wręgi, żeby mieć dostęp w celu odpowiedniego ustawienia tablicy przyrządów i orczyków. Kolejność się sprawdziła, ale coś mi się tam po drodze pokrzywiło i było trochę szlifowania. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na symetrię. Przed przyklejeniem poszycia, w szkielet kabinowy wkleiłem obciążniki (30 g), mam nadzieję, że wystarczą. Jak nie, to na szczęście poszycie wewnętrzne kabiny opiera się na wewnętrznej krawędzi wręgi i w lukę między poszyciami można będzie jeszcze dołożyć ciężarki.
Uff, ale się rozpisałem, czas na parę fotek:

Fragment poszycia wewnętrznego kabiny jest pomalowany bo wycinanka nic tam nie przewiduje, przyjmuję propozycje na zakrycie tylnej wręgi kabiny pilotów.
Zaczynam się zastanawiać gdzie będzie stał ten niemały samolocik...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024