FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-09-06 15:10  [technika] Pomysł - ruchome amortyzatory
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Natrafiłem ostatnio na wątek dotyczący mechanizacji modeli. Robimy ruchome śmigła, powierzchnie sterowe, koła, wieże do pojazdów. Nie natrafiłem natomiast na tym forum aby ktoś prezentował ruchome amortyzatory. Udało mi się takie wykonać i właśnie chciałem się nimi pochwalić. Mam dwie wersje, pierwsza do np. motocykli:



Druga wersja to goleń do samolotu:



W obu przypadkach jest ten sam problem: czy średnica części w modelu pozwoli zastosować taką mechanizacje. Ale w tych dużych samolotach można to zrobić bez problemu.

Proszę o komentarze na temat mojego pomysłu, jeśli ktoś zrobił coś podobnego to bardzo proszę aby i on (jeśli chce i może) pokazał swoje dzieło.

pozdrawiam

pozdrawiam!

Post zmieniony (14-09-06 18:00)

 
14-09-06 15:43  Re: Ruchome amortyzatory
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mam pytanie - rozumiem że w środku zastosowałeś jakąś spręzynę?

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
14-09-06 16:06  Re: Ruchome amortyzatory
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No właśnie co jest w srodku??

 
14-09-06 17:49  Re: Ruchome amortyzatory
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Narysuj jakiś przekrój.

 
14-09-06 17:51  Re: Ruchome amortyzatory
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
W tym przypadku w środku jest sprężyna od długopisu.
Mam też w planach zrobienie niezależnie amortyzowanego układu jezdnego w czołgu, coś podobnego już gdzieś widziałem, powinno nieźle wyglądać.

 
14-09-06 18:09  Re: Ruchome amortyzatory
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

To znowu ja. Wstawiam przekrój i od razu przepraszam za jakość. Rysunek wykonany w paincie, ale i tak wiadomo o co chodzi.

 
14-09-06 19:09  Re: Ruchome amortyzatory
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dzięki za schemat. Jaka jest wytrzymałość tej konstrukcji? Czy pod ciężarem modelu nie ugnie się zbyt mocno lub złamie? Czy projekt przeszedł próby? ;-))

 
14-09-06 19:59  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
Lancaster 

 

hmmm w zapalniczkach sa jeszcze mniejsze sprężynki :)

 
14-09-06 20:23  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
jarecki720   

pomysł jest od kilku lat rozpracowany tutaj http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/kartonowe/inne/tech_resory/index.html

--

 
14-09-06 20:59  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam

Pomysł nie przeszedł żadnych prób, wpadłem na to dopiero we wtorek w nocy. Co do ugięcia pod ciężarem modelu to trzeba chyba troche po eksperymentować bo nie wiem jak dobrać sprężyne do ciężaru. Ale na pewno się nie złamie.
Można zrobić to tak jak podał autor na oldmodelarstwie, dociskając zaślepke. Nie wiem jak to będzie działać w amortyzatorach mojego typu, ponieważ różnią się trochę budową.

pozdrawiam!

Post zmieniony (14-09-06 21:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024