FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-03-16 08:52  [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zauważyłem taką nowość w umiarkowanej cenie 145 zł. Stan na 1942 rok.

Post zmieniony (29-03-16 09:33)

 
29-03-16 09:13  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Greg77   

Pierwotna cena w GPM była bardziej umiarkowana - 129,00 zł.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
29-03-16 16:13  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
krzysztof   

Czy jakość tego modelu jest lepsza od opracowania wydanego przez FLY MODEL? Proszę
o odpowiedz.

 
29-03-16 16:46  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wydali modele jak na razie na wysokim poziomie, aż momentami przesadzili, tak przynajmniej jest jak oglądałem modele chicumy/tone.
Z FM jest zdaje się ręcznie kreslony. Co do sklejalności się nie wypowiem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-03-16 20:25  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Porównanie obu opracowań nie ma sensu bo to w ogóle inne modele i inna epoka. Co do sklejalności nie zdarzały się wydawnictwu żadne wpadki problem był w grafice tj. różnicy w kolorach.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-03-16 21:51  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

No to w GPMie już niedostępny :-0

--

 
13-04-16 23:49  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Paweł_1   

Witam, niedawno nabyłem Rodneya, chciałbym napisać swoją opinię o modelu. Na początek zdjęcia arkuszy:


Model jest wydrukowany bardzo dobrze, nie dostrzegłem żadnych przesunięć lub różnic w odcieniach na poszczególnych arkuszach. Jest zastosowany druk dwustronny przy częściach/arkuszach tego wymagających. Jest także zamieszczony spory zapas koloru, którego obecność na pewno będzie pomocna. Mam 3 uwagi co do modelu:

1) Szkielet kadłuba - jest on prosty - posiada jedną podłużnicę poziomą i jedną pionową oraz 24 wręgi, co jak na tak duży model jest moim zdaniem za mało. Konieczne jest wykonanie usztywnienia szkieletu aby nie doszło do jego zwichrowania.

2) Schemat olinowania - a właściwie jego brak. Co jak co, ale olinowanie stanowi istotny element świadczący o wyglądzie modelu. Zauważyłem, że wydawnictwo Dom Bumagi już we wcześniejszych modelach pomijało olinowanie (np. Nagato, Tone), ewentualnie pojawiało się tylko na renderze modelu na okładce( np. London, Takao). Nie zamieszczenie schematu olinowania skazuje modelarza na poszukiwanie materiałów referencyjnych(monografie, modele wykonane przez innych).
Kwestia olinowania okrętów najlepiej wg. mnie jest rozwiązana w wydawnictwach Haliński i Fantom Model. W wyd. Haliński olinowanie jest widoczne na renderach z różnych stron, co stanowi istotne ułatwienie. W wyd. Fantom Model olinowanie jest pokazane na rysunkach kolorem czerwonym, co wyróżnia je i ułatwia jego montaż. Także szablony do wykonania z drutu są zaznaczone kolorem czerwonym. Jest to wg. mnie standard, do którego dążyć inne wydawnictwa - wyróżnianie szablonów do wykonania z drutu/olinowania innym kolorem od koloru rysunku/renderu aby ułatwić życie modelarzowi

3) Kolorystyka kamuflażu - od razu zaznaczę, że nie jestem znawcą w tej kwestii. Jako odniesienie miałem publikacje "AJ-Press - Encyklopedia Okrętów Wojennych 014 - HMS Nelson & Rodney", "Battleships Rodney and Nelson - Man o War 3".
Pierwsze wrażenie - ciemny, szarawy. Rozkład plam kamuflażu zgadza się z tym w monografiach, to do kolorystyki, to prosiłbym znawców o komentarz. Wg. Aj-Press kolory to zieleń, szary, biały i niebieski, według schematu kolorów w Man o War(MS1, MS2, B5, MS3, 507C) to ciemna zieleń, jasna zieleń, niebieski, biel. Poniżej zamieszczam schematy malowania:

- Aj-Press:
https://www.the-blueprints.com/blueprints-depot/ships/ships-uk/hms-rodney-1943-battleship.png

- Man o War:


- inna publikacja( u góry Rodney):
http://scalemodels.ru/images/2013/03/1362259065_090711_MK_04_2011_02.jpg

Pozdrawiam, Paweł

--

Post zmieniony (13-04-16 23:54)

 
14-04-16 08:59  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja mam tylko jedną uwagę do grafiki.
Poszycie burt jest wykonane arcyciekawie. Świetnie odwzorowany podział blach i osłony bulai. Bajka. Czemu zatem poszycie dna nie jest też takie ładne? Czemu jest "płaskie" jak ścianka kartonowo-gipsowa?

Lipa. Nie każdy może chcieć takowe dno malować. Skoro ma takie ładne burty to i dno też chciałby mieć tak samo, niemalowane. Taki trochę brak konsekwencji.

 
14-04-16 09:49  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Burty ładne ale powinny być jak dla mnie 3d czyli naklejane paski imitujące grubości blach a burty są płaskie więc i wykonać łatwo.

--
Modelarz okrętowiec

 
24-04-16 20:16  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli chodzi o ten ciemny szary, to jak się mu dobrze przyjrzeć to widać w nim bardzo ciemną głęboką zieleń. Potwierdza to moja żona, więc chyba tak jest :)
Natomiast, znalazłem problem w innym miejscu. Chodzi o dwie plamy na rufie prawej burty. W modelu są one ciemne, natomiast w rzeczywistości były jasne:



Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024