FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-04-16 20:28  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kształt plam też nie do końca się zgadza. Ale bez przesady. To tylko model a nie wierna replika. Ale fakt że powinny być jasniejsze.

--
Modelarz okrętowiec

 
24-04-16 20:38  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Może ja mam jakiś feralny egzemplarz, ale u mnie widać przesunięcia kolorów składowych.
Na przykład na długości w poszyciu dennym kolor czary wyjeżdża z czerwonego przez co będzie kłopot z cięciem i bardziej widoczne łączenie. Również grafika desek na pokładzie głównym jest rozsunięta na boki przez co środkiem biegnie sobie biała linia, co nawet widać na zdjęciach zamieszczonych przez Pawła_1. Zdziwił mnie też kształt poprzecznej krzywizny pokładu (na wręgach), zawsze myślałem że jest to łuk, natomiast tutaj bardziej to wygląda na dwie proste połączone małym łukiem na środku, coś w rodzaju dachu dwuspadowego. No chyba że tak ma być. Poza tym model bardzo mnie cieszy, mam nadzieje kiedyś go skleić.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
24-04-16 20:41  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kształt jest OK.To ujęcie powoduje, że tak wyglądają. Tu inne zdjęcie, gdzie to lepiej widać:

http://www.kbismarck.org/forum/viewtopic.php?t=3187



--

Post zmieniony (24-04-16 20:43)

 
24-04-16 20:56  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Roman, ale ten czarny będzie przecież zakryty przez stępki i dławiki. A pokład - taki sam problem jest w Nagato.
Co mi się jeszcze nie spodobało w Rodneyu, to prawie niewidoczne śruby na dachach wież art. głównej.

--

Post zmieniony (24-04-16 20:58)

 
24-04-16 21:04  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

He, he nie o ten czarny mi chodziło. Nie mam przy sobie wycinanki więc nie mam jak pokazać, ale chodzi mi o to że po jednej stronie poszycia dennego wychodzi czarna składowa (szara) a po drugiej wchodzi w głąb zostawiając sam czerwony. To się dzieje na długości poszycia dennego

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
24-04-16 21:09  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:) już wiem o co chodzi. U mnie jest OK.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-08-19 19:56  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odkopuję temat, bo zbliżam się do końca Nagato i zastanawiam się nad następnym modelem. Jednym z nich jest Rodney z DB i w związku z tym zacząłem trochę przeszukiwać Internet w poszukiwaniu dokumentacji i natknąłem się na taką stronę, z której wynika, że kamo modelu, jak pisał Paweł_1 kilka postów wyżej, nie do końca zgadza się ze stanem rzeczywistym. Zdjęć kolorowych praktycznie brak. Jest kilka ujęć z krótkiego filmu, lecz taśmy w tamtych czasach też nie były doskonałe, więc trudno uznawać je jako wiarygodne źródło. Autorzy posta prezentują obraz wykonany przez oficjalnego artystę wojennego, ale co najważniejsze, pracował on wcześniej w Dziale Kamuflażu w Leamington Spa, gdzie Admiralicja opracowywała i testowała kamuflaże dla m.in. pancerników:




Autor posta przedstawia jeszcze schemat malowania Rodneya, opracowany na podstawie porównywania odcieni szarości na dostępnych czarno-białych zdjęciach okrętu wraz z oznaczeniami użytych barw, który to schemat, z wyjątkiem jednego koloru, pokrywa się z tym z Man o War zalinkowanym przez Pawła.



Załóżmy jednak, że mimo to nie ma pewności jaki ten kamuflaż faktycznie był i może jednak kolory modelu są ok, to niestety ich rozmieszczenie nie jest ok. A to można ocenić jednoznacznie na podstawi zdjęć. Dla porównania kolaż ze zdjęciem prawie skończonego modelu znalezionym gdzieś w sieci:



Kilka najbardziej rzucających się w oczy miejsc to:

1. Nadbudówka główna, na której nie było najciemniejszego odcienia.
2. Podobnie przednia część wieży B art. głównej.
3. Szara plama na burcie, na wysokości komina, która w modelu jest tego samego koloru, co plama na burcie, na wysokości wieży C, a która faktycznie była jaśniejsza.
4. Trzy plamy w części dziobowej, które w modelu są w najciemniejszym odcieniu, a faktycznie też były jaśniejsze.

Niestety, wygląda na to, że nadal nie mamy dobrego opracowania tego fajnego i słynnego okrętu :( Piszę to z nadzieją, że może ktoś opracuje ten model od nowa, albo DB (a może Avangard, bo nie wiem, do kogo należą prawa do tego projektu) wyda go drugi raz w poprawionej wersji.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-08-19 20:10)

 
03-08-19 21:25  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kleje sobie ten model tak z doskoku, dla frajdy samego klejenia, nie oczekuję od niego jakiejś super zgodności, ale faktycznie jest zwyczajnie za ciemny i pokład jakiś taki zbyt świeży, jakby wczoraj położony. Jeśli nie pasuje Ci ta kolorystyka, to nie bierz na matę, szkoda roboty. Ogólnie modele z DB jakieś takie za ciemnie, a z Avangardu jakieś takie nie sprawdzone :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-08-19 21:38  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No właśnie, gdyby to był jakiś inny okręt, to pewnie bym sobie go odpuścił, ale Rodney jest u mnie na liście "must have". Te ciemne odcienie jeszcze bym przeżył. Bardziej mnie boli złe rozmieszczenie barw. Szkoda bardzo, bo obawiam się, że temat jest już spalony. I jak tu żyć...?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-08-19 23:36  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ja tam z kolorami bym sobie poradził :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024