FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
18-07-16 09:11  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Pierwsza wersja była naprawdę dobra. Zieleń, choć to pewnie oryginalny kolor płyty gipsowej ;) i beżowe dodatki architektoniczne dobrze się komponowały.

 
24-07-16 10:40  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Melduję, że IS-2 został skończony. Dzisiaj tylko dwa zdjęcia na oryginalnej IS-owskiej ,,podstawce" :) Z galerią wstrzymam się do skończenia dioramy, która na dzień dzisiejszy przedstawia się tak. Zgodnie z sugestiami z poprzednich postów, dotyczącymi koloru ścian budynku, zmieniłem go trochę. Na to przyjdzie jeszcze kurz.



No i sam bohater relacji, czyli ,,Józiu".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-07-16 10:46  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szykuje się piękna dioramka z pięknym Józiem. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-07-16 10:51  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super !!!

 
24-07-16 11:20  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Teraz z kolorami elewacji jest dobrze. Postaraj się jeszcze może bardziej zróżnicować kolorystycznie cegły i przede wszystkim stłumić ich kolor, bo mają zbyt intensywną czerwień. Warto byłoby też wystające gzymsy i inne detale pociągnąć delikatnie suchym pędzlem.

 
24-07-16 11:37  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,teraz to trzeba przykryć wszechobecnym pyłem wapienno- ceglanym i nie tylko jakiś beżyk,popiel,myślę tu o suchych pastelach,zresztą co ja tu będę Mistrza uczyć,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-07-16 14:30  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oczywiście cegły będą pokryte resztkami tynku, bo rzadko tak czysto wyglądają po jego odpadnięciu. Jak wykonam całość podstawki to wtedy pójdą w ruch suche pastele, czyli kurzenie na całego :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-07-16 16:37  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Maciej - a co z tym płaskim gruzem w oknach ? Ja bym go usunął i zostawił same "oczodoły" :-)

 
30-07-16 13:15  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ryszard - kiedyś już pisałem, że jako mężczyzna i głowa rodziny miałem g..o do powiedzenia w sprawie koloru ścian w mieszkaniu :) Tam gdzie stoją modele kolor delikatnie mówiąc niezbyt pasuje na tło :) Tak więc wszystkie gablotki docelowo (te z okrętami też) będą miały jakieś tło, a te oczodoły są właśnie częścią tła dla IS-a.
A teraz co do postępów prac. Doszło trochę gruzu i brudzenia. Jeszcze jakieś duperele mam zaplanowane do zrobienia. Ostateczne kurzenie będzie jak już postawię na podstawce IS-a.



I żeby nie było wątpliwości, że to Berlin :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-07-16 14:09  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gdybyś tak jeszcze odkleił te tabliczkę z numerem i nazwą ulicy, wyoblił ją i polakierował obficie lakierem na połysk, byłaby to niezła wisienka na torcie. Te tabliczki były z reguły właśnie lekko wypukłe i lakierowane na połysk :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024