FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-04-16 22:29  [R/G]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam szanowne grono modelarzy.
Nadeszła wiekopomna chwila i postanowiłem otworzyć moją pierwszą relacje z budowy. Wybór padł na wszystkim doskonale znany model KGV ze Stegny. Budowa potrwa pewnie ze 2 latka z okładem, ale na pewno zostanie ukończona.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć tego co udało się już wykonać. Szkielet z przyklejonym pokładem oraz wklejone wzmocnienia pod poszycie denne i burty.


Obecnie jestem w trakcie oklejania szkieletu burtami i jak tylko zakończę ten etap to pokażę co z tego wyszło.

--

Post zmieniony (03-02-19 14:48)

 
12-04-16 11:27  Odp: [R]KGV Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

KGV to jest skrót od: King George V(Król Jerzy V). Brytyjski monarcha na cześć którego nazwano okret którego model próbuję zbudować.
Mam nadzieję, że to wyjaśni wszystkim co oznacza ten skrót.

--

 
20-04-16 12:44  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Z uwagi na to, że miałem trochę więcej czasu budowa kadłuba posunęła się do przodu. Rewelacji może nie ma, ale efekt odzwierciedla aktualny pozom moich umiejętności.




--

Post zmieniony (20-04-16 12:51)

 
05-05-16 07:42  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czas na kolejną aktualizację. Postanowiłem trochę odpocząć do kadłuba, bo przyklejanie okapników to dla moich trzęsących się łapek to masakra. Postanowiłem wykonać trochę osprzętu ratunkowego. Sieci pływających powinno być chyba 21. Tyle przynajmniej naliczyłem, a dla pewności zrobiłem 22. Efekt poniżej.

Powstał tez prototyp pontonu.


--

 
02-06-16 18:53  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Korzystając z okazji, że zwodowany kadłub został odholowany do nabrzeża wyposażeniowego postanowiłem zacząć zabawę z nadbudówka dziobową. Oto co na razie udało mi się zmontować. Trochę przekombinowałem z drzwiami na 1 poziomie i nie wygląda to za dobrze. Niestety super glut nie pozwala żeby coś z tym zrobić.


--

 
03-06-16 19:21  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Chciałem wykorzystać ramki z blaszek foto trawionych naklejając je na oryginalne drzwi z wycinanki. W tych blachach są jednak po 2 ramki na drzwi mniejsza wymiaru drzwi i druga odrobine większa. Wydaje mi się, że dzwi powinny wejść w otówr tej większej jednak tak nie jest. Niestety te większe przykleiłem bez sprawdzenia do nadbudówki glutem i było za późno żeby cos z tym zrobić. Wygląda to trochę słabo. No cóż wyszedł brak doświadczenia.

--

 
24-06-16 17:08  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Prace przy nadbudówce idą pełną parą przed urlopem. Oto parę fotek tego co powstało od ostatniej aktualizacji. Trochę koślawe te relingi wyszły, ale nie jestem już chyba w stanie zrobić tego lepiej. Zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej było użyć jakiś gotowców, choć wydaje mi się, że nawet trochę krzywe, to zrobione własnoręcznie są piękniejsze.


--

 
25-09-16 18:37  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tak oto po okresie wakacyjnego bezruchu postanowiłem pokazać, co udało mi się ostatnio poskładać. Nie ma tego za wiele, ale praca i dzieciaki ostatnio absorbują sopro mojego czasu. Budowa jednak jest kontynuowana i tak jak pisałem na początku prędzej, a pewnie później będzie ukończona.



--

 
09-10-16 11:35  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Korzystając z marnej pogody udało się dokończyć hangar. Pozostały tylko reflektory, ale to zostanie na późniejszy etap budowy.



--

 
15-10-16 10:59  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wprawdzie reflektory chciałem zrobić nieco później, ale jakoś tak wyszło, że powstały teraz.Na zdjęciach efekt mojej pracy z ostatniego tygodnia w asyście stoczniowca :) . Muszę przyznać, że im dłużej buduję ten okręnt tym robi się coraz trudniej. Pewnie dlatego, że elementy do budowy staja się coraz mniejsze.


Post zmieniony (15-10-16 11:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024