FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-04-16 17:30  [R/G]DH.88 Comet (BM - 1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witajcie współmodelarzowie !


Wiosna podobno nadchodzi ( bo u mnie za oknem jeszcze jej nie widzę ) czas zacząć kleić coś nowego. Pełzakami i pływakami ostatnio na forum obrodziło a fruwaków jakoś mało, więc zbudujemy model czegoś latającego.
Tematem pracy będzie ten oto piękny samolot.



Przedstawiciel mojego ulubionego gatunku "Racerów".
Zbudowany w 1934, w oszałamiającej ilości sztuk pięciu, wygrał wyścig do którego został zaprojektowany. Przedstawiony w wycinance egzemplarz lata do dziś ( ! ) ciesząc oko niepowtarzalną sylwetką.
Więcej można poczytać tu i tu

Wydawcą modelu jest Bumażnoje Modelirowanije z Ukrainy. Tak wygląda okładka, kilka części i fragmenty rysunkowej instrukcji.



Dobry papier, sporo drobnych części, przyzwoite rysunki. Ciekawostką jest spis części z przypisaniem ich do konkretnego arkusza - kawałek onego widać na ostatnim zdjęciu. Przesunięć druku nie zauważyłem.
Zastanawiałem się nad "pocaponowaniem" arkuszy alem zrezygnował.
Chciałbym gotowy model polakierować bo oryginał jest mocno błyszczący, ale to też się jeszcze zobaczy.

Początki to oryginalny szkielet.



Na pierwszy rzut oka wiotkie to jakieś bo nie dość, że długie więc delikatne, to jeszcze zalecana grubość kartonu do podklejenia to 0,5-0,8 mm.
Wzmocniłem naroża Cyjanopanem i biorę się za kabinę.

Na dziś tyle.
Do zobaczenia.

--

Post zmieniony (30-06-20 10:35)

 
01-04-16 18:37  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Coś dla mnie!
Uwielbiam tą maszynę. To prekursor technologiczny Mosquito...
Jestem bardzo ciekaw sklejalności.
Mam też nadzieję,że to nie prima aprilis!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-04-16 18:40  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rasowa sylwetka, piękna maszyna !
Temat wielce ciekawy, będę kibicował.
Powodzenia w budowie.

 
01-04-16 19:03  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chyba nie tylko prekursor Mosquito ale też chyba Whirlwinda . Będę śledził relację bo przymierzałem się do tego modelu ale nie wiem jak jest ze spasowaniem części w stosunku do tego szkieletu okrętowego. A w takim układzie jak coś nie gra to ciężko coś wskórać.

 
01-04-16 21:19  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Super wybór, temat nieoklepany, wydawnictwo zagraniczne, a co za tym idzie inne troszkę rozwiązania projektowe, model wygląda na porządnie wydany nic tylko czekać na kolejne odsłony, zdecydowanie jestem na tak : ).
I małe co nieco live https://www.youtube.com/watch?v=tn_yt1mkVc0

 
01-04-16 23:17  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

U mnie lezy na polce i dojrzewa. A tymczasem z przyjemnoscia bede sledzil Twoje zmagania. bo drobnicy tam niemalo ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-04-16 00:04  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Samolot w locie ma piękną sylwetkę.
Patent na szkielet niecodzienny, okrętowy, ale może genialny w swojej prostocie.

 
04-04-16 21:40  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Helloł.

Miło mi Was wszystkich widzieć w tej relacji. Liczyłem na zainteresowanie bo samolot piękny ale nie spodziewałem się tak licznej i znakomitej publiczności. :)

Model w miarę możliwości ma być sklejony w standardzie i jeżeli tylko coś niepokojącego wyłapię, natychmiast się tym podzielę.
Żeby tylko trema mnie nie zjadła, bo modelarz ze mnie raczej mocno średni...

Wracajmy do rzeczy.



Cockpit; kabina znaczy się - to prosta "wanienka" wypakowana po brzegi różnymi wihajstrami, panelami i dźwigniami.
Tablica przyrządów ( tablice właściwie, bo jest ich kilka, rożnych rozmiarów i kształtów ) miała symbolicznie tylko zaznaczone, ciemnogranatowe "zegarki" więc zrobiłem je trochę wyraźniejsze.
Fotele prawie skończone.

Oczywiście wszystko bez retuszu.

Wycwaniłem się już bowiem i kiedy mam do czynienia z detalami w jednym kolorze, retuszuję je PO sklejeniu dotykając krawędzi cieniutkim pędzelkiem z mocno rozcieńczoną akwarelką w odpowiednim odcieniu.

Aha. Wydawca modelu ma swoją stronę - Papermodeling.net. Na podforum ktoś zaczął nawet budowę ale utknął już jakiś czas temu.
Swoją wycinankę zanabyłem zwyczajnie w GPMie.

Tyle na dziś - do zobaczenia wkrótce.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
07-04-16 11:09  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tu jest kilka zdjęć sklejonego:
http://kartonmodellforum.de/forum/dehavilland-dh-88-comet-1-33-wbb-boards-aviation-gallery/board3-aviation/t2816-f18/?s=d6404d90bb338b449b0c9c09fb753d22c205d9a8

--

 
07-04-16 14:11  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

To chyba nie ten. Tamten byl opracowany przez Jana Mullera i byl dostepny na jego stronie, ale jakos nie moge sie do niej dokopac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024