FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-05-16 21:43  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

IMO to gaśnica jest.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-06-16 15:48  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Powstały wózki kół nośnych. Musiałem troszkę w nich pozmieniać. Pierwsze co wydało mi się dziwne to to, że osie wózków kończyły się na jednej stronie wózka potem była przerwa i po drugiej stronie były spięte tym potężnym ceownikiem. Może i tak to było skonstruowane w oryginale, ale w modelu groziło to rozjechaniem się wózka pod ciężarem modelu. Dodałem więc przedłużenie tej osi na przestrzał. inna rzecz to odległości pomiędzy kołami. Koło na wahaczu styka się z kołem napędowym, a koła środkowe stykają się wzajemnie. Teraz już niewiele mogę z tym zrobić. Ale jakby ktoś chciał zbudować ten model to dobrym pomysłem byłoby cofnięcie otworu tylnej osi w kadłubie o około 2mm a osi koła na wahaczu o 1,5 mm.
Brakuje mi jeszcze 13 gąsek do zamknięcia gąsienicy i zrobienie wahacza ze sprężyną aby zakończyć napęd.
Ponawiam pytanie o ten przedmiot na błotniku.




--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
08-08-16 14:19  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace zbliżają się do upragnionego końca. Zostało kilka drobiazgów i stanie na półce obok SU-76. Przyznam, że to co mnie najbardziej drażni to cztery różne odcienie szarości. Przez nie model wygląda strasznie ciapato i nierealistycznie. Muszę również znaleźć jakiegoś załoganta, aby wstawić go do środka, bo takie wielkie otwory ukazują za dużo niewyposażonego wnętrza.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
08-08-16 21:43  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Fajny kiosk.
Co do Twoich rozterek to mam kilka rozwiązań.
Jeśli pojazd ma zostać w kolorze panzergrau to po polakierowaniu go i zabezpieczeniu użyj tego washa.
Jeśli masz w planie kolejne późniejsze niemieckie pojazdy, a ma to się zgrać czasowo, to może malowanie na żółty bazowy i zielone kamo. Taki pojazd był w 1944 używany pod Warszawą.
A figurki pooglądaj na 1-25saf i odezwij sie na priv lub zajrzyj do sklepu PHA.
Oglądam dalej .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-08-16 10:44  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Takie maleństwo, a ile satysfakcji z oglądania może sprawić :-)
Iście zegarmistrzowska robota!
Tak jak Ty czekam na upragniony koniec prac nad modelem i galerię końcową :-)

Pozdrawiam
Tommy

 
29-08-16 18:04  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Taka mini galeria przedpremierowa. Model już sklejony, ale jeszcze nie obmalowany. Za radą piterpanzer-a postanowiłem poeksperymentować z wash-em, aby wyrównać troszkę różnice kolorów. Boję się, ale skoro już mam zestaw farbek to nie ma odwrotu. Przy okazji Piotrek dzięki wielkie za rady. Zapomniałem postawić do zdjęć tę dużą antenę schowaną w korytku. Gąsienice są za długie o jedno ogniwko i nie malowane, chciałem uzyskać taki lekki zwis pomiędzy kołami podtrzymującymi, ale całe kiepsko się układają więc je skrócę.



Post zmieniony (29-08-16 19:16)

 
03-09-16 20:33  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

No proszę Pan , jak nie 50-tka to inny ciekawy model , skąd u Pana tyle zapału do pracy ???? Przyznaję , jest na czym oko zaczepić a i temat ciekawy . Mniemam iż kolega wystawi ten dwuślad na wrześniowym IPMS Dublin 2016 . Ku uciesze gapiów i pasjonatów modelarstwa kartonowego z wyspy . W myśl zasady , dobry model kartonowy , bo Polski - wydawca . Krzysiu - wracam w pazdzierniku więc się obaczym . Saluto , pozdrawia człek maści nijakiej .....

 
03-09-16 22:46  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wash nie służy do wyrównywania różnic kolorów, a do wyciągania głębi detali, poprzez wpuszczenie go w zakamarki elementów modelu. Tutaj lepiej sprawdzą się filtry. Dedykowane do tego specyfiki również można kupić. W Twoim przypadku, do filtrów, najlepiej sprawdzą się odcienie szarości.

 
08-09-16 20:49  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie kusiło Cię, żeby wkleić do środka jakieś krzesło, stół czy meblościankę?

--
serwusik

 
08-09-16 20:57  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wiecie co, w sumie to ten model bardzo mi się podoba, nawet w takim stanie, jak teraz.
Ma w sobie to coś ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024