FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-04-16 13:52  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
kari   

Lesio73, dużo racji w tym co piszesz, ale mam wrażenie, że całą tę sytuację sprowadzasz do poziomu "naszego podwórka",
a zapominasz o sklejaczach naszych rodzimych Wydawnictw spoza Polski, których jest mimo wszystko spora, a nawet bardzo pokaźna grupa; wystarczy odwiedzić
zagraniczne fora i będziesz miał odpowiedź na pytanie: czy towar się sprzedaje, czy nie; ba, czy jest sklejalny czy nie ...
... przeglądając relacje na zagranicznych forach można dojść nawet do wniosku, że to co u nas jest niesklejalne i trafia do kosza zaraz po rozpoczęciu budowy,
tam wygląda na całkiem efektownie wykonany model ...
Wydawcy zatem nie opracowują tematów tylko na nasz rynek, ale także, a może głównie na rynki poza naszymi granicami.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (05-04-16 14:45)

 
05-04-16 14:47  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Lesio73 

 

Kari - masz rację, że nie brałem eksportu wcale pod uwagę - cieszy mnie w takim razie niezmiernie fakt, że nasi wydawcy mają jeszcze jakiś wentyl bezpieczeństwa.

Akra - komplement z Twych ust jest wart medalu w Przeciszowie :-)

 
05-04-16 15:21  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No to jednak jestem inny, bo chyba nie podlegam tym "zasadom" rynku modelarskiego. Jak chcę mieć model Sraiho, to go kupuję gdy został wydany w Wapros. Mniejsza o dużą cenę i niepewną renome wydawnictwa - CHCĘ GO MIEĆ! Wydanie to okazuje się kiłą i mogiłą - moja strata pieniędzy na zakup tego wydania, dodatkowy skutek: nadal nie mam modelu Sraiho, a przecież chcę go mieć! Ukazuje się model Sraiho w wydawnictwie "Przez duże W" ;) Tutaj już nie ma tak łatwo - dociekam czy ten model jest odpowiedniej jakości, czy była klejona surówka, przez kogo, a może już ktoś zaczął budowę tego modelu z wydania lub surówka była pokazywana na bieżąco na forum. Upewniam się: tak! To jest model Sraiho, który zawsze chciałem mieć! Biorę! mino że pewnie kosztuje 1,5x tyle, co w wydawnictwie Wapros. Każdy wie, co prezentuje sobą ich wydanie, kupujący dokonuje wyboru (zapewno traktując wydanie Wapros jako nieistniejące). Hobby nie do końca podlega w prostej linii prawom rynkowym, to bardziej można przyrównać do choroby, bo jak inaczej nazwać kupowanie kilkunastu/kilkudziesięciu stron kartonu za kilkaset pln? Mnie łatwiej bronić swojego przekonania na poletku samolotowym - ot gdybym miał DOBRY projekt CASY, Bryzy to nie patrzyłbym na nic, tyko je wydawał, bo istniejące wydania nie są żadną konkurencją. Tak jak starocia nie stanowią większej konkurencji dla nowo wydawanych opracowań. Dodatkowo nie rozumiem zupełnie ludzi kupujących modele japońskich okrętów ;) ale z kolei np na kolejne opracowanie np Pioruna bym chętnie się skusił mimo, że mam przecież poprzednie - o ile wiadomo będzie że reprezentuje sobą coś więcej niż poprzednia edycja. Tak samo czekamy na Łosia itd itd.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
05-04-16 16:00  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jeśli jest wydanych kilka modeli tego samego typu, to dla nas lepiej gorzej dla wydawnictwa. Jeśli wydawnictwo wydaje kaszane modelu jakiegoś projektanta, to wiemy ze juz nie zakupimy modelu tego projektanta i cierpi na tym wydawnictwo. Tak że w dużej mierze o kupnie decyduje projektant jak go zaprojektuje, a wydawca jak wyda.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-04-16 16:05  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
kari   

Kroolo napisał: "...to bardziej można przyrównać do choroby, ..."

... jak najbardziej, zgadzam się, bo to jest choroba.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-04-16 16:10  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Spalony temat dla wydawców jest wtedy, gdy wydawnictwo o wysokiej renomie wyda model idealny za odpowienia cenę. Wtedy inne wydawnictwa nie wydadzą tego samego modelu, bo kupujący wybierze model idealny. Chyba ze inne wydawnictwo wyda tez model na wysokim poziomie, ale za dużo niższa cenę.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-04-16 23:12  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Lesio73 

 

Zenek, nie martw się - ja też jestem inny :-)

A za lotniskowiec przepraszam - jakoś raz mnie naszło i wtopa ;-)

 
06-04-16 05:29  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Panowie luzu, to cały czas jest Mały Modelarz.
Napalacie się jakby było to duże W.
Współczuję wydawnictwu, które by zwracało uwagę na wasze posty/życzenia.
Raz zjebka że za skomplkowany drugi raz że nieskomplikowany. Ciężko wam dogodzić.
Potem zacznie się liczenie nitów...
Pzdr

 
06-04-16 16:37  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że dwóch ostatnich kolegów jak zwykle na posterunku- dokker sam przecież masz jakieś modelarskie życzenia i oczekiwania w stosunku do projektantów i wydawców, dlaczego akurat pojawiasz się zawsze z takimi dennymi tekstami, przecież ten temat nie po to został założony, aby słuchać twoich pouczeń - ja spokojnie czekam i pewnie spora grupa ludzi na ten model i przyjmę go takiego jaki będzie i go na pewno kupię.
To ty się kolego spinasz i marudzisz, a nie zainteresowani tym modelem.

Post zmieniony (06-04-16 17:57)

 
06-04-16 16:47  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dla ambitnych.
http://www.cmpr.it/MN%20-%20Nomenclatore%20Cant.506%20-FC/nom.cant.506.htm
http://www.cmpr.it/MN%20-%20Manuale%20Cant.506%20-FC/man.cant.506.htm

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024