FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
02-04-16 23:37  [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Po długiej przerwie postanowiłem znowu coś podłubać kolejowego i zaprojektowałem model w skali 1:25 lokomotywy manewrowej, która na PKP miała oznaczenie Sm02.
Dużo o tej konstrukcji dowiecie się szperając w internecie - fajna sprawa, a najlepszą jest zbiornik paliwa jak kadź piwa w kabinie :-)
Lokomotywa będzie oznaczona Lo107 i w barwach PKP - głównie dla Naszego orzełka na boku kabiny.

Tak to wygląda na żywo (zdjęcie z Wiki):


Tak ma wyglądać model:


A takie są początki:






Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (12-04-16 12:39)

 
02-04-16 23:45  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No i znowu będę miał co kleić :)). Te rury piasecznic to moim zdaniem są za grube.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-04-16 23:53  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Zwinąłem je z cienkiego papieru kolorowego, więc faktycznie troszkę maja nad-wymiar, ale zakryje je dosyć rozbudowanym układem hamulcowym, więc nie będzie się to tak rzucać w oczy :-)
Andrzeju model Sm02 za Twoją pomoc masz ode mnie po wydaniu w prezencie :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
02-04-16 23:55  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Piknie dziękuję. Te tłoczone żaluzje na silniku -będzie ciężko.Planujesz je jako osobne elementy do doklejenia?

Post zmieniony (02-04-16 23:57)

 
03-04-16 21:00  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie, że ktoś mnie wyręcza w projektowaniu :)

Trochę materiałów zebrałem, ale na razie poza rozrysowaniem kilku elementów nie zrobiłem nic. Czy dobrze widzę, że silnika nie będzie?

 
03-04-16 21:04  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Andrzeju - żaluzję są narysowane na obudowie silnika, ale osobne do wycięcie też będą - wzorem czeskich wydawnictw. ?Jak ktoś będzie chciał, to sobie bez problemu zwaloryzuje :-)
Brodo Geodety (fajny nick :-) ) - silnika nie będzie. Materiałów w sieci jest od groma i ciut ciut o tej lokomotywce, więc każdy na tej podstawie będzie mógł sobie dorobić jednostkę napędową, tym bardziej że przedział silnikowy jest zaprojektowany jako pudło ze wzmocnionymi ściankami.
Adam

 
03-04-16 21:06  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Adasiuuuu, hejkum kejkum!!!!

Ja też chcę jeden do pomniejszenia :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-04-16 21:11  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Można ciekawą dioramkę sobie dziabnąć ;-)


--
pozdrawiam
Piotr


 
05-04-16 19:47  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Piotrek aż taka zdezelowana nie będzie :-)

Dorobiłem całe podwozie wraz z układem hamulcowym, wiązarami i drabinami. Doszły tez zderzaki z sprzęgi.

Muszę poprawić tarcze zderzaków, bo są zbyt wypukłe. Poza tym pasuje wszystko tam, gdzie powinno i jak powinno :-)

Teraz wygląda jak dziwaczna platforma, ale ruszam z budową kabiny, więc się na górze lekko zagęści.





Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
05-04-16 20:08  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Uuuummm ale smakowitości, tyle czasu czekałem!

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024