FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-05-16 22:50  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witajcie

Kadłuba ciąg dalszy.
Odciąłem cały przód i wykorzystałem każdą wręgę osobno.
Mnóstwo cięcia, formowania, dopasowywania i klejenia.
Powolnego.
Partiami.
Małymi partiami...

Trzecie zdjęcie ilustruje powstałe szczeliny. Czwarte to szpary które już zostały skorygowane - właśnie przez klejenie etapami.



Dziś kadłub wygląda tak:



Na pierwszwej fotce zaznaczyłem miejsca gdzie powstały największe dziury - efekt dopasowywania poszycia jeszcze do oryginalnego szkieletu.
Ten segment kosztował mnie najwięcej nerwów przy klejeniu.

Na (prawie) gotowym kadłubie widać drobne różnice kolorów wydruku. Zaskoczyło mnie to bo nie zauważyłem niczego wcześniej.
W sumie dopiero po obejrzeniu zdjęć przyjrzałem się całości - na żywo jest lepiej.

Niestety nie udało mi się skleić kadłuba całkiem bezkolizyjnie. Gdzieniegdzie pojawiło się krowie żeberko, gdzieś szparka, a gdzieś odcisk.

Ale linię ma skurczybyk ładną...

--

Post zmieniony (12-05-16 23:30)

 
13-05-16 12:15  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Maszyna piękna.
Model też zapowiada się dobrze , tylko szkoda,że projekt wymaga ciężkiej modelarskiej orki...
Za słaby jestem na klejenie kadłuba modelu na takim długim szkielecie. To dla mnie zbyt trudne ; już kilka razy się zawiodłem i "poległem"... Dlatego też jestem wrogiem takiego szkieletu przy okrężnych oklejkach - dla mnie to ewidentne "przedobrzenie" projektu. Myślę,że najlepiej wykorzystać tylko wręgi, a podłużnice wywalić.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-03-17 18:25  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Moje relacje nigdy nie były specjalnie szybkie ale od czasu do czasu trzeba by coś pokazać. ;)

Tematem odcinka będą skrzydła.



Jak widać wzmocniłem szkielet.
Wkleiłem między podłużnice harmonijkowe wypełnienie, potem nakryłem kartonowym "denkiem" tworząc solidny keson. Oczywiście najpierw oszlifowałem żebra i podłużnice.
Bardzo ładnie się to okleja i przyzwoicie pasuje.
Przy okazji wyprodukowałem załamanie krawędzi na prawym płacie. Niewielkie ale boli. ;)
Niepokoi mnie jeszcze sztywność i trwałość mocowania skrzydeł do kadłuba. Trzeba będzie nad tym pomyśleć...

I tyle na dziś.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
25-03-17 20:50  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
FloggerB   

1.
Samoloty DH z lat XXX-tych to były prawdziwe piękności - DH86 i DH91 aż się proszą o opracowania :)
A Comet czarny też mógłby być w drugim wydaniu - przy zredukowanym szkielecie.

Post zmieniony (26-03-17 16:20)

 
25-03-17 21:43  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Defiant z MM z lat 80 tych miał też szkielet okętowy i za nic nie dawało się go skleić. A tego Cometa śledzę bo ładny samolocik . Ale tak przegladałem wycinannkę i z mojego punktu widzenia to nie jest takie łatwe przerobienie na same wręgi. Tak sobie wymyśliłem że jak będe robił Cometa czy inny model samolotu (np. wiatrakowiec z Orlika) na szkielecie okrętowym to szkielet wykorzystam ale najpierw tylko "przyheftuję" owijki na cztery szpilkowe kropeczki Butaprenu , żeby zobaczyć co jest grane i potem się to zdejmie i skoryguje szkielet papierem ściernym.

 
25-03-17 23:45  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
FloggerB   



Post zmieniony (26-03-17 14:20)

 
26-03-17 08:11  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wczoraj przeglądałem Whirlwinda z waku i już miał iść pod nożyczki , a tam znowu szkielet okrętowy, ale może tam akurat łatwo się da zrezygnowac z podłużnic. A w tym Comecie , pewnie się da ale to wymaga dobrego przemyślenia i sporo kombinacji .

 
26-03-17 09:12  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Może FloggerB pokaż wszystkim te swoje modele bezszkieletowe, zrób relacje pokazującą jak się skleja modele samolotów bez wręg i szkieletów, pokaż tym wszystkim błądzącym modelarzom kartonowym, którzy z mozołem wycinają wręgi i szkielety, trwonią pieniądze na wręgi laserowe jak powinny wyglądać bez wręgowe i bez szkieletowe modele kartonowe - czekamy ... oczywiście nie w tym temacie.
ABC oczywiście jak będziesz sklejał wodnosamolot to już pływaków nie skleisz, bo zazwyczaj są oparte na okrętowym szkielecie... otóż.

 
26-03-17 09:56  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

3,2,1...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
26-03-17 10:49  Odp: [R]DH.88 Comet (BM - 1:33)
FloggerB   



Post zmieniony (26-03-17 14:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024