FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-10-03 13:43  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Panczo, z całym szacunkiem - nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że budowle są prymitywne. Widziałem na wystawach pięknie zrobione francuskie katedry, widziałem zdjęcia Wawelu Radka z Zamościa, sam męczę zamek Wiśnicz z wydawnictwa GPM (pochwalę się zdjęciami jak skończę) i w życiu nie zgodzę się z "prymitywizmem" budowli.
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
27-10-03 16:52  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Napisałem przecię że z malutkimi wyjątkami. Jak zaczynałem sklejać w miare profesjonalnie to właśnie od budowli. Najpierw poszły ze 3 latarnie wyszły super ale robiłem we dwa dni, potem Gniew z 5 dni klejenia, Wilczy Szaniec ok 4 dni i na koniec Malbork jakieś 10 dni. Wszystko było łatwe i przyjemne w budowie bez praktycznie żadnych problemów. Dlatego postanowiłem kleić sprzęt wojskowy i tu zaczęły się schodki.

 
27-10-03 20:22  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
Omen   

Mała Mi: Ja Wiśnicz mam już za sobą. Dzięki rewelacyjnie opracowanej "instrukcji" więcej dumałem co, gdzie i jak niż kleiłem. Radzę Ci odatkowo wzmocnić ściany głównego budynku bo mają wredną tendencję do zapadania się do środka i potem jest dużo gimnastyki żeby niwelować szpary między nimi i przybudówkami.
Teraz mam na tapecie katedrę Św. Wita z BETEXY i ten model też na pewno ciężko nazwać prymitywnym.
Pozdrawiam

 
27-10-03 21:20  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
Radek Zamość 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Panczo Malbork w 10 dni? Jak to możliwe musiałeś kleić chyba 24h na dobę bo ja w 2 miesiące się ledwo co wyrobiłem.

 
28-10-03 07:46  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Po pierwsze nie pamiętam dokładnie czy to było 10 dni ale coś koło tego.
Po drugie to bylo na feriach, więc czasu miałem nieograniczenie wiele i korzystałem z niego.
Po trzecie w wolnych chwilach po pracy pomagał mi mój tato.
Po czwarte nie miałem żadnych strajków w budowie robota szła jak po maśle.

 
28-10-03 07:53  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Omen, jeju, już myślałem że jestem jedynym człowiekiem na ziemi który popełnia Wiśnicz!!! A tu sie okazuje że nie.
Ściany wzmocniłem tekturą 1 mm (wklejoną w szkielet z opracowania) i na szczęście nic sie nie zapadło. A instrukcja jest faktycznie... skromna (skromnie mówiąc). Na szczęscie dla mnie - małżonka pochodzi z Wiśnicza (to "przez nią" kleję ten zamek) więc bywam często w okolicy i zamek zbadałem organoleptycznie (choć go nie lizałem). Wykryłem już parę błędów merytorycznych w modelu, ale o tym szerzej napiszę jak skończę zamek i pochwalę się zdjęciami wraz z opisem "błędów i wypaczeń" podczas mojej walki z nim.
A katedra Św. Wita czeka u mnie w kolejce. Czyżbym znalazł wreszcie pokrewna duszę o zbieżnych z moimi zainteresowaniach?
Przepraszam Radka z Zamościa za zaśmiecanie jego wątku, ale nie mogłem sie powstrzymać.
A przy okazji - może "budowlańcy" się ujawnią, bo mam wrażenie, że są traktowani jak gorsi kartonowcy.
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
28-10-03 16:01  Re: Wiszące Ogrody Semiramidy
Radek Zamość 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ja sklejałem 2 mesiące na wakacjach :D

 
04-01-14 21:18  Odp: Wiszące Ogrody Semiramidy
Bart   

Hej!
Męcżę się z tym strasznie, a potrzebuję na lekcję historii, a może masz makiete na sprzedaż?

 
04-01-14 22:59  Odp: Wiszące Ogrody Semiramidy
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

10 lat i 3 miesiące - Król Odkopywacz Bart Pierwszy : ))))))

 
05-01-14 00:24  Odp: Wiszące Ogrody Semiramidy
FloggerB   

Halogen o co Ci chodzi - to archeologia przecież :-[

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024