FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-01-18 21:05  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Do wagonu przydałby się jakiś parowóz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-01-18 21:14  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Twój model - zrobisz sobie z nim co zechcesz, ale akurat określenie "cukierkowaty" wygląd w przypadku siedzeń z modelu jest mocno przesadzone, bo ani kolor, ani wzór nie daje powodów do użycia takiego określenia.
Osobiście dla mnie patrząc na arkusze zupełnie nie widzę powodów, aby tam coś malować, zmieniać - wygląda to wszystko graficznie bardzo dobrze.
Z tego co pamiętam w pewnym momencie, ale czy to było jeszcze u schyłku PRL-u, czy już po 1989 roku zaprzestano wieszania obok luster tych różnych widoczków.
Tych wagonów w eksploatacji w różnych wersjach jest jeszcze według danych z internetu ok. 1500, więc wydaje mi się, że sprawdzenie jak tam z tym kibelkiem i jego sufitem było nie będzie trudne : ) Akurat ten typ wagonu osobowego był najliczniej produkowanym ze wszystkich.
Strasznie dużo detali powtarzalnych - moc monotonnej pracy.
Już w ogóle nie wyobrażam sobie roboty przy "piętrusach", które są zapowiadane na innym forum : )

 
17-01-18 21:34  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cukierkowato może troszkę złe określenie rzeczywiście, ale jakoś po sklejeniu nie podeszła mi ta kanapa ale malując jedną warstwą podkładu pozostaje lekko widoczna faktura kratki na zdjęciach tego nie widać ale w rzeczywistości troszkę ją widać, postaram się jutro wrzucić zdjęcie z większym zbliżeniem. Co do powtarzalności to rzeczywiście to jest to czego nie lubię zbytnio ale jest to nieodłączna część naszego hobby.
Do wagonu będzie coś nieco nowszego zastanawiam się nad EU07 albo EP09
A tu zdjęcie które podesłał mi Darecki na innym forum tak by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat kibelka.


Post zmieniony (17-01-18 23:03)

 
17-01-18 21:53  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że autorowi modelu nic, a nic nie przeszło, ciężki przypadek - nawet nie zauważył, że pochwaliłem jakość opracowania, ale widocznie ten typ tak ma ; ) W sumie to nie ja miałem pierwszy wątpliwości co do wyglądu kibelka i generalnie mało mnie to interesuje i mam to w tym czego się używa niekiedy w tym pomieszczeniu : )
Tyle lat się jeździło takimi wagonami, ale autentycznie nie dałbym sobie ręki uciąć jak z tym sufitem było i tylko dlatego o tym wspomniałem - zasadniczo w tym wagonowym przybytku uważałem zawsze, aby sobie nie obsikać spodni, więc raczej do góry nie patrzyłem... autorze modelu : )
Przepraszam za ten mały offtop.

 
18-01-18 08:06  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Każdy wie że te fotele są kryte tkaniną. I te z druku dość dobrze to oddają. A malowane to wyglądają jak skajowe fotele z Berlieta . No ale to wynik tego że wykonawca modelu maluje wyrób. I środek też. W każdym razie bardzo nabrałem smaka na ten wagon i na najbliższym konkursie gdzie będe to go od razu kupuję.

 
18-01-18 14:22  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy ten wagon jest, lub będzie kiedykolwiek w 1:45?? Co do relacji- dla mnie to chyba najbardziej wciągająca relacja tego okresu!! Mógłbyś całodobowo coś kleić i dawać foty, nie miałbym nic przeciwko!

--

 
18-01-18 20:49  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Vansen, cieszę się że relacja cie wciągła, szczerze powiem że mnie ten wagon też wciągnął ;) ale niestety całodobowo nie dam rady sklejać ale i tak dużo poświęcam mu czasu, teraz prace trwają nad hurtowym składaniem siedzeń ;)
Zrobiłem dziś zdjęcie tych siedzeń po pomalowaniu jak wyglądają przy zbliżeniu, w rzeczywistości widać to lepiej niż na pierwszych zdjęciach, więc w rzeczywistości nie są tak całkiem gładkie.

 
18-01-18 21:16  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A są firanki ze wzorkiem "PKP"??

--

 
18-01-18 21:56  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pytasz czy są w modelu, czy będą ogólnie?

Post zmieniony (18-01-18 21:57)

 
19-01-18 04:05  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy są w modelu? Jeśli nie ma, pokombinujesz coś?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024