FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
24-01-18 21:37  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1

Panowie wszystko jest do zrobienia, podłokietniki idzie poprawić, o oknach uchylonych czy otwartych drzwiach myślałem już wcześniej, coraz bardziej myślę nad zamontowaniem w 3-4 przedziałach oświetlenia, pomysłów ogólnie z każdą dodatkową częścią jest coraz więcej bo naprawdę model jest bardzo fajnie zaprojektowany i fajnie się go robi mimo monotonności niektórych części.
Co do tych siedzeń są narysowane na ściankach, nie pamiętam jak one wyglądały otwarte tzn. czy jak były otwarte była wnęka grubości tych siedzeń w ściance bocznej czy wystawały poza obrys tej ścianki. Powiem szczerze że wagon jest tak bardzo popularny ale znalezienie zdjęć w necie z przedziałów czy korytarza, drzwi tylnych łączących wagony nie jest takie proste, chyba że nie potrafię szukać ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 

24-01-18 21:51  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen   

Z tego co pamiętam to była na pewno wnęka - zresztą te wagony są w eksploatacji, więc zrobienie zdjęć chyba nie stanowi problemu, a w sumie jest tu kilku fachowców od kolei, może mają zdjęcia i pomogą.
Jeżeli ściany wagonu to tylko poszycie zewnętrzne i wewnętrzne to muszą być zamknięte.
Też przeglądałem serwisy zdjęciowe i rzeczywiście zdjęć tego o czym piszesz jak na lekarstwo ?

24-01-18 22:45  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5

Na pewno jest wnęka. Jak trafię dziś na taki wagon to zrobię kilka zdjęć.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

24-01-18 22:55  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Astra28 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8

Siemanos.

Tutaj masz wygląd zamkniętego siedzenia w korytarzu.
http://2.bp.blogspot.com/-KMGuBiVLO64/U0rgBj7ooqI/AAAAAAAACdI/VW7NaBuWR_Q/s1600/7.JPG

a tu otwarte
http://frihet.pl/wp-content/uploads/2009/02/w-pociagu.jpg

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE - This is my OCCUPATION
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

26-01-18 16:10  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1

Dzięki za zdjęcia teraz już wiem jak to powinno wyglądać. Tym czasem w czasie gdy powstaje reszta przedziałów pracowałem też nad innymi elementami by oderwać się troszkę od samych przedziałów i powtarzalności, zrobiona na szybko ścianka boczna i przymiarka na sucho by zobaczyć jak to wszystko będzie razem wyglądać. Wydrukowane także firanki teraz muszę zobaczyć jak to będzie wyglądać po odpowiednim uformowaniu.

26-01-18 19:10  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen   

Nie noooo elegancko teraz będzie i obicia siedzeń dają radę - widać wzorek - brawo !

27-01-18 01:10  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

No i egelancko panie, egelancko!! Wydawco- a jest, ewentualnie- będzie w 1:45??

--

Post zmieniony (27-01-18 13:58)

27-01-18 14:09  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1

A macie może jakieś sposoby dobre na formowanie tektury 1,5mm na pół okrągło (biała tektura)

28-01-18 02:03  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Czytałem o metodzie wymoczenia części w BCG. Ale nie wiem, jak to działa.

--
Panie, daj mi siłę, by zmienić to, co mogę zmienić, cierpliwość, by zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, i kilka dobrych flaszek jako plan awaryjny.

28-01-18 15:09  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1

Też o tym słyszałem ale nie bardzo wiem jak to się odbywa czy nasączyć cały element czy tylko miejsce zgięcia czy z jednej strony czy dwóch itp. i czy ogólnie to coś daje, bo robiłem próby bez nasączania to element który zginam na pół okrągło załamuje się niestety

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018