FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
21-05-16 21:01  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Póki co tak jak zapowiedział na początku, czyli wyda 2 Mustangi. Chyba ze coś się zmieniło przez ostatnie miesiące. Niedługo się dowiemy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-06-16 19:38  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na razie przyleciał jeden http://facet.interia.pl/styl-zycia/po-godzinach/news-p-51-mustang-gwiazda-malopolskiego-pikniku-lotniczego,nId,2225252

 
25-06-16 19:47  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Tydzień temu ten sam egzemplarz był na pikniku w Lesznie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
06-07-16 19:37  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Yardo   

Można zmienić [Z]apowiedź na [N]owość.
Kupiłem dziś w empiku. W środku dwa kompletne modele, druk offestowy.

--

Post zmieniony (06-07-16 19:38)

 
06-07-16 20:03  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Seweryn 

 

Daj jakieś zdjęcia.

--
Seweryn

 
06-07-16 22:41  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11



--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
07-07-16 16:08  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jedynie do czego można się przyczepić to trochę słaby srebrny druk. Więcej w nim szarego niż srebrnego. Mowa o empikowej wersji wydania, czyli na zwykłym papierze.
Po impregnacji kartonu lakierem efekt srebrnego może całkowicie zniknąć.
Na kredzie zapewne lepszy efekt. Choć idealnie sklejanie modelu wydanego na kredzie jest bardzo ciężkie. Wymaga dużo doświadczenia z tym rodzajem papieru.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-07-16 21:49  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Też byłem i model pobieżnie oglądnąłem. Rzeczywiście srebrny kolor odwzorowany średnio, dużo lepiej moim zdaniem wygląda choćby ten z Jastrzębia z KK. Czarny kolor okładki też jakiś taki matowy i szary, ale może to tylko w tych egzemplarzach które były u mnie.

Trochę nie podoba mi się też polityka wydawcy polegająca na zmuszani nas do kupowania dwóch modeli. Na półce tyle modeli że przy moim tempie sklejani życia mi na nie braknie, więc wolałbym kupić jeden w cenie jednego niż od razu dwa w cenie dwóch.

Póki co zakupu nie rozważam bo to za wysoki poziom trudności jak dla mnie i cena wysoka, ale kiedyś fajnie byłoby się z jakimś HAL-em spróbować.

 
07-07-16 22:09  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zrobię wtręt trochę offftopowy, bynajmniej nie broniący wydawcy: zmieniły się receptury farb na "lepsze", i niestety jakość druków poszła drastycznie w dół :-/ Tym bardziej, że srebrna farba drukarska występuję tylko w jednym(!) (słownie jednym!) odcieniu (PANTONE 877), wiec wyboru nie ma. Dodatkowo ta nowa receptura, fatalnie się spisuje na papierach niepowlekanych :-( Z stąd ten szarawy wygląd ;-( A na powlekanych nie wysycha praktycznie nigdy, i lubi się ścierać. Choć wygląda wtedy, mniej-więcej, jak "aluminium". Remedium jest foliowanie takich druków, ale w modelarstwie kartonowym to chyba nie jest dobry pomysł. To tak bardzo upraszczając ten temat.

A stricte w temacie: mając Big Beautiful Doll, cena tego wydania jest dla mnie zaporowa, wiec nie mam problemu co wybrać :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-07-16 22:45  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Na empik.com można kupić model 4,01 zł taniej;)

--

Post zmieniony (07-07-16 23:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024