FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
10-07-16 10:59  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dodam swoją opinię: wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem byłoby wydanie dwóch malowań jako oddzielnych zeszytów w wyższej cenie jednostkowej a dla fanów danego modelu samolotu takie wydanie jakie mamy na półkach w atrakcyjniejszej cenie. Nie oszukujmy się, ilu ludzi sklei te dwa modele, aby stały obok siebie. Trzeba być mocno zakręconym na punkcie, w tym wypadku Mustanga. Ilu z nas skleiło dwa Spity z jednego z poprzednich zeszytów ? Oczywiście, są tacy, którzy kupują dla samej przyjemności posiadania (co nie dotyczy tylko zeszytów podwójnych !) i tacy pewnie kupią też cztery malowania w jednym wydaniu, ale dlaczego zmuszać do tego tych, którzy KLEJĄ dla przyjemności i jeden model im wystarcza ? Uszczęśliwianie na siłę nikomu nie wychodzi na dobre. Ja odłożyłem po obejrzeniu na półkę...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-07-16 11:11  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ponieważ jest sreberko i to na ofsecie nie na kredzie gdzie bez podklejania walka skończy się klęską to bym kupił 1 samolot za góra 50 zł . Bom widział jak takie sreberko ofsetowe wychodzi np. z Severskym. Ale 2 sztuki skomplikowanego modelu to nie dam bo zatowarowanie magazynu mam i tak już przeogromne. 2 samoloty w jednym zeszycie to ma sens jak kiedyś wydawał MM bardzo dawno (I wojna), potem Fly jako samoloty przeciwnicy. Albo Pfalze z WAK czy GPM po dwa prościańskie modele i aż się prosi żeby robić dwa naraz. Albo jak WAK wydaje 3 lub 4 50-tki tematyczne to ma sens. A tak to pomysł do niczego. Jeszcze od biedy jak by to było coś w stylu jak ktoś pokazał linki do ecards w nowościach że jakiś model samolotu mając ogrom wersji malowania jest oferowany w bardzo różnych malowaniach. Ale 2 niemal podobne malowania to lipa na resorach. 84 zoszczędzone. Taka prawda.

Post zmieniony (10-07-16 11:20)

 
10-07-16 11:36  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Halogen, jak zwykle nagadałeś się, że boli i przynajmniej w połowie bez sensu. No bo skąd wiesz, że żadna z wymienionych przez Ciebie osób nie lepi modeli od Halińskiego?
A nawet gdyby nie, to ten wątek już dość dawno przestał być wątkiem wyłącznie o nowości z AH, a dotyczy raczej zjawiska wydań z dwoma (czy więcej) modelami w jednym.
Zresztą tego właśnie (a nie samego tytułowego wydania) dotyczyła merytoryczna część Twojego wpisu, z którą się akurat w całości zgadzam (żeby było weselej).
Jeśli dwa modele, to wyraźnie różne, a może nawet inne maszyny. Wtedy i problem z ceną jakby maleje, no bo w końcu kupuję naprawdę dwa modele.

A już zupełnie nie na temat pisząc, to może Tobie nie przeszkadza trollopodobny bełkot. Ja nie lubię kiedy zaczyna go być za dużo (a czasem więcej, niż sensownych wpisów).
I nie rozumiem, dlaczego odmawiasz mi prawa do wyrażania obrzydzenia? Twoje wpisy komentujące moje wpisy są "na temat" i "na miejscu", a moje w drugą stronę nie?

(wtrętu, który był tylko po to, żeby obrazić ZbiGa, nie będę komentował, bo musiałbym obrazić Twoją inteligencję albo kulturem osobistom; chyba że zdołasz mi wytłumaczyć po kiego to tam wtryniłeś)

 
10-07-16 11:49  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Mariusz napisał:

"Zmierza do końca.
;-)"

To jakby ogłosić koniec emisji popularnej telenoweli! Błagam nie kończcie tego wątku, jestem na bieżąco od samego początku i codziennie czytam nowe posty:-)))

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
10-07-16 11:55  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Vwsmok oczywiście, że ten temat cały czas jest o nowości jaką zaoferowało nam wydawnictwo A.Halińskiego i wypowiadają się tu ludzie zainteresowani tematem za wyjątkiem dokkera ,ciebie i Zbiga i forumowicza, którego dziwi dokąd ta dyskusja zmierza.Nawoływanie w takim temacie do zaprzestania wymiany poglądów i nawoływanie do podjęcia sklejania jest właśnie takim pieprzeniem dla pieprzenia, czyli mówiąc po nowemu to jest właśnie trollowanie.
Za chwile pojawi się informacja o nowym modelu z Kartonowej Kolekcji i co tam też wpiszecie się, aby zakończyć dyskusję i kleić modele... no to klejcie kto wam broni : )

Post zmieniony (10-07-16 11:57)

 
10-07-16 11:55  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bizon mało zróżnicowanych malowań Mustanga w wersji D !? :-o Chyba żartujesz? Prawda? Od pełnego kamo po aluminium z Pinup Girls to bym ci kurhan* usypał.

Gdyby w tym zeszycie był Mustang Red Tails, to założył bym spółdzielnię i się skusił. Tak mam Big Beutyful Dolls i 90 (45) zeta w kieszeni ;-)

* poprawiłem ;-) bo i błędów było więcej. Małe klawiaturki i ekraniki smarkfonów nie ułatwiają pisania poprawną polszczyzną

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (12-07-16 19:40)

 
10-07-16 12:03  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kurhan byś usypał jakby co : )

 
10-07-16 12:51  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Z ciekawości - czy ktoś kto ma model mógłby powiedzieć jaki jest jego nakład? Na dole tylnej okładki powinno być napisane.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-07-16 12:53  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Halogen, chyba jednak przeceniłem Twoją inteligencję, więc uściślam. Pisząc o Twoim wtręcie nt ZbiGa miałem na myśli to:

w przypadku tego ostatniego sklejanie zakończyło się na szkielecie, bo dalej zabrakło motywacji, umiejętności, czy po prostu się z lenistwa nie chciało dokończyć

Po kiego to było?
Skoro już zacząłeś odpowiadać to oczekuję odpowiedzi na temat, a nie komentarzy na temat pytania ;-)

 
10-07-16 13:38  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
moskit   

Nakład 1200 egzemplarzy. Nie dało mi i przy kolejnej wizycie w Empiku kupiłem. Oczarowały mnie dodatkowe zbiorniki paliwa, których pewnie nie będę umiał prawidłowo skleić. Ale cóż.... "choroba miecia" jest nieuleczalna.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024