FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
01-11-15 10:53  [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć Wszystkim

Startuje z pierwszą relacją na tym forum. Na macie wylądował model BAT-M z wydawnictwa MODEL-KOM.


Pierwsze wrażenia z modelem ? Model dość pracochłonny oraz trudny, dlatego relacja z pewnością zajmie trochę czasu. Ilość rysunków obszerna.
Do modelu wykorzystam laserowe detale oraz zestaw waloryzacyjny. Jeśli chodzi o gąsienice, jestem zwolennikiem pojedynczych ogniw wiec raczej zdecyduje się na te z wycinanki. Model planuje pomalować i kto wie, może lekko pobrudzić, jednak w tej kwestii liczę na Waszą pomoc, ponieważ w kwestii brudzenia jestem nowicjuszem.

Na początek wykonałem konstrukcję podwozia BATa. Laserki pasują świetnie wiec nie ma tutaj co się rozpisywać nad tym tematem. Następnie okleiłem konstrukcję i efekt można zaobserwować poniżej:


Oraz udało mi się także ulepić wahacze:


c.d.n...

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
01-11-15 11:29  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bardzo mi się podoba ten potwór, a wyzwanie jest niemałe. Trzymam kciuki tym bardziej, że jest punkt odniesienia bo mamy tu już takiego jednego BAT'a, że "nie ma bata"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-11-15 15:59  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to kibicuję w budowie. Sama maszyna bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-15 21:29  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Teraz drobne pytanie do osób, które skleiły ten model. Jak powinny być ustawione wahacze na podwoziu BAT-a ? na instrukcji wygląda to następująco:


Czy pomiędzy częściami 4f oraz 4d powinien występować luz tak jak poniżej (tutaj jeszcze bez wklejonego elementu 4f )?



Jeśli tak to na jaką wysokość ustawić podwozie aby wahacze były pod odpowiednim kątem ?

Ponieważ takie rozwiązanie ( części 4f i 4d połączone razem) jest wg mnie trochę bezsensowne:


W międzyczasie udało mi się skleić koło napinające ( tak sądze ze to ten element...ewentualnie prowadzące )



c.d.n...

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
02-11-15 23:01  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Ja dałem jakieś 5-6mm pozostaw dodatkowo ruchome koło napinające pozwoli to na docelowe ustawienie napięcia gąsienicy tak ja w prawdziwym pojeździe.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
02-11-15 23:33  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Edekyogi 

 

Wahacze muszą być tak ustawione aby osie kół nośnych były mniej więcej na poziomie dna ciągnika.
Zazwyczaj wahacze ustawia się już z zamontowanymi kołami opierając model dnem na podstawce o odpowiedniej wysokości - w tym przypadku równej mniej więcej promieniowi koła nośnego

 
03-11-15 18:10  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Powinno być około 3 mm

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
12-11-15 20:26  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kolejna aktualizacja, dziś koła napędowe z elementem pośrednim kadłuba.


Oraz oba koła:


Teraz pytanie, jak zabezpieczać śruby powyżej 1 mm aby nie rozwarstwiały się jak na 3 zdjęciu ?

W dalszym etapie koła jezdne, tutaj trochę czasu zejdzie, ponieważ nie zakupiłem żywicznych, tylko postaram się wykonać te z wycinanki.

c.d.n....

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
12-11-15 20:45  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tektura piwna pięknie chłonie superglue. Wystarczy mała kropla z igły.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-12-15 21:30  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Pora odświeżyć nieco wątek:

Jak powyżej opisałem dalszym etapem koła napędowe. Poniżej zdjęcie z jakich elementów składa się taki jeden zestaw:



Koła napędowe odwzorowane szczegółowo a co za tym nieco pracochłonne, takie jest moja opinia na ten temat. Kleiło się bez problemów, ponieważ wszystko spasowane idealne.



Mając cały komplet nie mogłem się powstrzymać aby potraktować je farbami. Aktualnie tylko jedna warstwa, wiec gdzie nie gdzie można dostrzec niedomalowania. Myślę że z kolejną warstwą efekt ten uda się zniwelować.


c.d.n....

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024