FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 18Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-03-16 15:37  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Instalacja mogła być zdjęta, ale to chyba nie zależy od czarnych krawędzi? Mogły przecież zostać zamalowane.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
17-03-16 18:29  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czyli wszyscy mogą mieć rację... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-03-16 23:21  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
wierzcie mi, nie spodziewałem się, że podczas sklejania stateczników pionowych i sterów kierunku przyjdzie mi się zmierzyć chyba z najbardziej skomplikowaną konstrukcją szkieletu z jaką do tej pory miałem do czynienia. Pewnie powiecie, że niewiele w życiu widziałem, ale ja pozostaję przy swoim zdaniu. Sklejanie tego zajęło mi kilka ładnych dni, a przecież pracuję na laserkach.
Nie będę opisywał wszystkich meandrów zaproponowanego przez Autora rozwiązania, które jest ciekawe, dobrze spasowane, wymaga jednak dobrego zaplanowania pracy. Ja sklejałem wg instrukcji (pewnie można to uprościć), która, aby ster pozostawał ruchomy, przewiduje na etapie sklejania szkieletu połączenia elementów statecznika i szkieletu a potem oklejanie ich poszyciem. Da się to zrobić, myślę jednak, że łatwiej byłoby pokombinować oddzielne sklejanie tych dwóch elementów i potem połączenie ich przegubowo. Ale co tam, co nas nie zabije to nas wzmocni.
Poniżej prezentuję kilka fotek z poszczególnych etapów budowy. Tak jak pisałem wszystko jest dobrze spasowane, jednak trzeba trochę czasu poświęcić na oszlifowanie krawędzi tych płaskich elementów szkieletu tak, aby swobodnie mieścił się w poszyciu. Wg mnie wszystko jest za bardzo "na styk". I jeszcze jedno: nie wiem dlaczego Autor nie przewidział (albo ja przegapiłem) żeberek kształtujących "krawędź natarcia" sterów, które jednocześnie zamknęłyby otwory na "zawiasy". Ja tego nie zrobiłem, ale warto się zastanowić nad wykonaniem jakichś zaślepek, żeby nie było niwielkiego, ale jednak wglądu do wewnątrz sterów...

Stateczniki na razie włożone na sucho, gdzieś tam widać niedoróbki w retuszu, ale zostawiam sobie to na później. Mocno wymęczyłem te zaokrąglone krawędzie natarcia, ale na więcej mnie nie stać. Postaram się może jeszcze drobne szparki zalać wikolem i podretuszować.
Tymczasem muszę odsapnąć...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-03-16 10:48  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podpisuję się "obiema ręcami" pod wpisem Zbig-a (tylko bez tych odruchów wymiotnych, ja ich nie mam). Warsztat na najwyższym poziomie !

 
20-03-16 11:09  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mocne wejście Milordzie. Nie każdy widzi ile tu pracy włożono. Szacunek.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
20-03-16 22:42  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
zabrałem się za rozpracowywanie skrzydeł, ich szkieletu i mocowania do kadłuba. I zagadka dla sprytnych: jak sprawić, żeby poszycie cz. 8 "owinąć" na wrędze z wypustkami pod dźwigary skrzydeł tak, aby te wypustki znalazły się w zaznaczonych otworach ? Bez nagród...

A swoją drogą będę musiał zakupić solidną ilość kolorowego kartonu na wzmocnienia. To wszystko będzie nieźle ważyć...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-03-16 22:56  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
kari   

ROMAN STASZAŁEK jest jedyną osobą, która zna rozwiązanie tej arcytrudnej zagadki;
... przecież musiał budować surówkę, a jak nie budował to przy następnym projekcie
powinien to zrobić.
... chociaż ... kiedyś zaprojektował "jajowate" koła więc wszystkiego się można po Nim spodziewać ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
20-03-16 23:11  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No to sprytnym trzeba być jak Elastyna z Iniemamocnych ;-)
Jakby można wydłużyć w tym segmencie te wycięcia do granicy poszycia skrzydeł to może się uda nałożyć?
A jak się nie uda to trzeba przeciąć wzdłuż ;-))

Post zmieniony (20-03-16 23:17)

 
20-03-16 23:14  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Też miałem tą zagwozdkę. Wykombinowałem sobie cięcie na białym polu. Nie wiem czy to autor miał na myśli, ale mnie na lepszy pomysł nie stać.

 
20-03-16 23:16  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

"Broda...' - wystarczyło to naciąć do granicy koloru i da się nałożyć ? Wg mnie nie ma szans, trzeba ciąć po kolorze albo kombinować z jakimś zastępczym dźwigarem środkowym, co nie byłoby złym pomysłem bo byłaby to sztywniejsza konstrukcja. Tylko, że ten dźwigar przechodziłby przez komorę bombową...
--

Post zmieniony (20-03-16 23:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 18Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024