FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-03-16 22:49  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zgadza się, ale być może ścianki pudła zostawie orginalne z wycinanki bo zależy mi na wszystkich oznaczeniach a nie wiadomo czy będą dostępne kalkomanie.

 
09-03-16 22:50  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Szanowny Wydawco - ja niczego nie demonizuje. Wyraziłem tylko swoją opinię - pisząc o kliencie, pisałem o sobie. Bardzo denerwuje mnie m.in. połyskliwość i "łamliwość druku" przy formowaniu elementów modeli drukowanych cyfrowo.
Mam jednocześnie nadzieję, że tematy lotnicze będą wydawane jak dotychczas, na offsecie.
Ze swojej strony życzę jeszcze wielu wydanych modeli!!!
Pozdrawiam

Post zmieniony (09-03-16 22:51)

 
09-03-16 23:08  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeżeli chodzi o połyskliwość, można to zupełnie zneutralizować lakierami. Co do łamliwości - rzeczywiście jest nieco większa niż w technice offsetowej.

Co do przyszłości - na pewno będziemy korzystać z obu technologii bo taki posiadamy obecnie park maszynowy. Będą też modele mieszane, tak aby wykorzystać zalety obu technologii.




--

Post zmieniony (09-03-16 23:16)

 
10-03-16 00:30  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lukasz, to moze pomyslcie jeszcze nad wydawaniem modeli bez malowania, w formie samych siatek. Wtedy mozesz drukowac na laserze, raczej nikt nie bedzie krzyczal ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-03-16 01:06  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Sugerowałem mu to kilkakrotnie, ale Łukasz ma swoją politykę wydawniczą.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-03-16 07:19  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Takie modele do malowania to mają sens jak wydał Extra Model KW 122 bo to jeden kolor i sam chce go zrobić i malować w całości bo retuszowanie żebrowania kół itp. to nie dobry pomysł. Ale jak model ma wiele różnych kolorów na sobie to powienien być w kolorach bo nie każdy ma zamiar się babrać w takim złożonym malowaniu. A kto chce to sobie pomaluje. Co do połysku w cyfrze to przecież jest on jak najbardziej pożądany we wszelkiej maści obiektach cywilnych, tam matu się nie stosuje w orginale, a jak się robi mat z czasem to od wpływów atmosferycznych. W niektórych historycznych obiektach jak monitor z Modelika też połysk jest właściwy. Natomiast mam tą Łunę na gąsienicach z Answera i jestem nią bardzo podkręcony ,nie napisane że druk cyfrowy , ale jednaj jest. No ale mówi się trudno, będzie trzeba kleić na gęsty wikol. A po prawdzie to taki lekko połyskliwe modele efektowniej wyglądają dla postronnego widza. Przecież były kiedyś ofsety na kredzie. I fajnie wychodzą.

 
10-03-16 07:35  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Drogi Answerze. Ja również (jako jeden z "malowaczy") przychylę się do pomysłu równoległego wydania modelu w wersji "wire wiew". Wszak zdjęcie koloru z modelu to będzie ze 4-5 godzin roboty (nie 5 minut, jakby się mogło niektórym wydawać), drukujemy kilka sztuk i obserwujemy rynek. Ja np. chętnie zakupiłbym taką wersję Ty2 (w kolorze już mam).

Pozdrawiam

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-03-16 09:17  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

ABC - ja jakos nie widze roznicy przy malowaniu jednym, czy pietnastoma kolorami. Zreszta nie chodzi mi o wydawanie "zamiast", ale o wydawanie rownolegle, a wrecz drukowanie na zamowienie. Koszt druku nizszy, wiec i cena moglaby o te kilka zlotych przy okazji spasc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-03-16 09:57  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie przewidujemy na razie druku modeli cz-b. Wolimy ten czas poświęcić na nowe modele. Może kiedyś, ale raczej nie prędko.
Z tym tematem eksperymentuje Maciek w swoim wydawnictwie i niech tak na razie pozostanie.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
10-03-16 12:29  Odp: [N] Wagon osobowy 111A skala 1:25 ANGRAF
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Łukasz, a wiesz już ile jest braków części i niedoróbek?

Wiem, że ironizuję, ale inaczej nie można.

P.S.
Cały czas czekam na coś co mi obiecałeś w zeszłym roku!

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024